Jump to content
  • 0

Powrót z Shoper na PrestaShop


borys1986

Question

Cześć wszystkim.

Postanowiłem wrócić do PrestaShop po roku użytkownia Shoper'a, który okazał się felerny, drogi, ubogi, straszny, biedny i wiele, wiele więcej.

Od czego najlepiej zacząć powrót? Zależy mi na imporcie produktów, zamówień ze sklepu, atrybutów, seo. 

Z wszystkim innym raczej sobię poradzę. 

Czy macie też jakieś sprawdzone hostingi dla prresty? Pamiętam jak byłem na home.pl to często miałem problemy z ich serwerami.

Czy jest duży kłopot z powrotem na prestę? Chce posadzić najnowszą wersję, czy jest stabilna? 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, podpowiedzi itp.

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Z hostingu polecam linuxpl.com - korzystam od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony. Plusem jest mega szybki support oraz świetne zarządzenie kopiami zapasowymi sklepu (dużo dłubałem przy nim, więc o wiele wygodniejsze dla mnie była możliwość samodzielnego przywracania dowolnej wersji strony niż kontakt z administratorami i męczenie ich o to...zwłaszcza w sytuacjach, gdy takich operacji dokonywałem kilka lub kilkanaście w ciągu godziny...ale nie mówmy o tym 😃)...

A co do przenosin - na pewno musisz zatroszczyć się o prawidłowe ustawienie przekierowań 301 (bo zapewne po zmianie silnika zmienią się nieco adresy URL produktów, kategorii, stron informacyjnych itd). Może być tutaj potrzebna mrówcza praca i po prostu ręczne przygotowanie wszystkich przekierowań (czyli podanie starego oraz nowego adresu dla np. danego produktu), ale to bardzo ważne, żeby nie stracić wypracowanego do tej pory SEO.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...