Jump to content

afisare subcategorii pe verticala


king.skorn

Recommended Posts

Salut,

Abia am facut cunostinta cu prestashop-ul si as avea nevoie de un pic de ajutor

1. din menu-ul orizontal se deschide lista cu categorii pe verticala. cand dai click sau treci cu mouse-ul peste, se deschide in dreapta o lista verticala cu subcategorii. Eu am adaugat o categorie noua, cu subcategorii, sub-subcategorii si produse. problema e ca in loc de lista verticala cu subcategorii...imi apar subcategoriile pe orizontala, cu sub-subcategoriile sub ele. as vrea sa apara tot o lista verticala, apoi la hoover pe o categorie.. alta lista si tot asa

2 as vrea la o parte din clienti sa le dau discount. deci la logare, fiecare client sa aibe un set de preturi in functie de procentul de discount pe care doresc sa il ofer

3 vreau la o parte din produse, sa dau un discount. de ex in functie de furnizor, marca sau alte caracteristici. nu as vrea sa intru la fiecare produs in parte. in plus, ar fi ok daca as putea seta si perioada de timp in care acea reducere sa fie valabila

4 site-ul are deja bara de search, insa nu are filtre la cautare. exista vreun modul separat pt asa ceva ?

5 functia search uneori cam da rateuri. ori nu gaseste produsul desi caut dupa denumirea exacta, ori imi gaseste foarte multe produse din care unele n-au nici o treaba. de ce ?

6 daca export un csv cu produsele, fac niste modificari, cand il import ar trebui sa nu se dubleze produsele, pt ca fiecare produs are un index, corect ?

 

nu vreau mura in gura, macar niste linkuri sau o indrumare, in ce setari sa ma uit. am tot cautat dar nu am gasit sau nu am inteles. site-ul a fost creat de altcineva, iar acum va trebui ca eu sa fac modificari si sunt paralel. Va trebui sa invat..insa mi se cer urgent modificarile acestea. De obicei invat singur cautand si incercand, dar acum am nevoie de ajutor

multumesc

 

ps versiunea de prestashop e 1.7.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...