Jump to content
  • 0

[1.7] Ustawienie czcionki krótkiego i długiego opisu. Jak to zrobić.


Inkton

Question

Cześć. Mój problem polega na tym, że chciałbym, aby opisy zawsze wyglądały tak samo, zrobione konkretną czcionką i wielkością czcionki, albo może inaczej bo nie znam ani wielkości ani nazwy czcionki. Bo korzystam z kodu html. Teraz męczę się w ten sposób, że za każdym razem robiąc opis wklejam zdania w edytorze html i tam muszę formatować tekst co jest irytujące. Kod którego używam wygląda tak:

<p style="text-align: justify;"><span style="font-size: medium;"> Tutaj tekst</span></p>

Co mogę zrobić, aby na stałe tekst był traktowany takim formatowaniem, bo mój sposób jest zbyt czasochłonny. Próbowałem coś kombinować w kodzie, ale nie było żadnych zmian więc teraz próbuję na forum. Dodam, że korzystam z kupionego szablonu, ale to chyba nie ma szablonu bo jak napisałem do twórców to odpisali mi że to nie leży w gestii ich szablonu tylko w gestii presty.

Link to comment
Share on other sites

29 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Rozwiązanie tematu jest takie, ale nie wiem jak to oznaczyć. Czy swój post mogę oznaczyć jako rozwiązanie, bo te powyższe to nigdzie nie ma pełnego klarownego kodu, a nie chcę, żeby ktoś błądził tak samo jak ja.

 

#product-description {
	text-align: justify !important;
	font-size: medium !important;
}

div[id^="product-description-short"] {
    font-size: medium !important;
	text-align: justify !important;
}

 

Edited by Inkton (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wszystko zależy czy te pola są formatowane przez szablon zewnętrzny, czy też nie. Jeśli nie to trzeba by odnaleźć odpowiednie pola jakie chcesz poprawić i dopisać ich formatowanie w szablonie, z którego aktualnie korzystasz.

Jeśli są w jakiś sposób formatowane to trzeba zmodyfikować obecny kod.

Bez linka, wersji, szablonu itd nic nie jestem w stanie Ci więcej pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 minutes ago, () Maciej () said:

Wszystko zależy czy te pola są formatowane przez szablon zewnętrzny, czy też nie. Jeśli nie to trzeba by odnaleźć odpowiednie pola jakie chcesz poprawić i dopisać ich formatowanie w szablonie, z którego aktualnie korzystasz.

Jeśli są w jakiś sposób formatowane to trzeba zmodyfikować obecny kod.

Bez linka, wersji, szablonu itd nic nie jestem w stanie Ci więcej pomóc.

Przesyłam link do byle jakiego produktu, żeby można było to zbadać. Ja niestety nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytania.
https://shekina.eu/pl/wnetrze/112-zestaw-mebli-z-masywnego-pnia-teaku.html
Tam jest czcionka jaką bym chciał mieć w opisach z automatu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dodaj do pliku custom.css (lokalizacja themes/NAZWA SZABLONU/assets/css )

#product-description-short {
  font-size:medium !important;
}

div.product-description {
  font-size:medium !important;
}

Powinno dać to oczekiwany efekt. Możesz ewentualnie próbować dopisać ten kod bez !important i sprawdzić czy zadziała (pisałem z głowy wszystko, nie testowałem, bo nie mam aktualnie żadnej instalacji 1.7 pod ręką, gdzie mógłbym pogrzebać :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W takim razie musisz użyć CSS, w tym pliku:

https://shekina.eu/themes/imade/assets/css/custom.css

dodać

.product-description p {
	font-size: medium;
}
.product-description {
  text-align: justify;
}

edit: whooops! miałem otwartą zakładkę i nie zobaczyłem odpowiedzi, ale w zasadzie poprzednik wyjaśnił temat :)

Edited by Krystian Podemski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

dziękuję wam za odpowiedzi, a która wersja jest bardziej poprawna, bo widzę że się trochę różnią? Oczywiście zaraz to wkleję i sprawdzę, ale chciałbym wiedzieć. Tak teoretycznie bardziej celowane jest rozwiązanie @() Maciej () ale tylko @Krystian Podemski dodał text-align i nie wiem co lepsze :), a może oba rozwiązania zadziałają

Edited by Inkton (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Obie są poprawne.

Ja użyłem selektorów z CSS pod konkretne pola na stronie. Krystian dał Ci rozwiązanie bardziej ogólne, ale w gruncie rzeczy robiące to samo :) O ile w opisach masz stosowany tag <p>, a to nie zawsze występuje w każdym szablonie :) 

Szczerze mówiąc sądziłem, że dopisanie drugiego wpisu text-align stanie się dla Ciebie oczywiste i dodanie go do kodu nie sprawi problemu. Ale coś mam wrażenie, że jesteś w temacie CSS totalnie zielony :)

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, () Maciej () said:

Obie są poprawne.

Ja użyłem selektorów z CSS pod konkretne pola na stronie. Krystian dał Ci rozwiązanie bardziej ogólne, ale w gruncie rzeczy robiące to samo :) O ile w opisach masz stosowany tag <p>, a to nie zawsze występuje w każdym szablonie :) 

Szczerze mówiąc sądziłem, że dopisanie drugiego wpisu text-align stanie się dla Ciebie oczywiste i dodanie go do kodu nie sprawi problemu. Ale coś mam wrażenie, że jesteś w temacie CSS totalnie zielony :)

Zielony to może nie, ale trudno u mnie z tworzeniem, dużo łatwiej idzie edycja istniejącego kodu.
Dodałem do wskazanego pliku kod na samym dole pliku, który wygląda tak
.product-description p {
    font-size: medium;
}
.product-description {
  text-align: justify;

.product-description p {
	font-size: medium;
}
.product-description {
  text-align: justify;

opis normalny (długi) się zmienił, ale krótki nadal jest zły. Pomyślałem dodam short i będzie dobrze, ale nic się nie zmieniło. W tej chwili do pliku dodałem taki kod.

.product-description p {
	font-size: medium;
}
.product-description {
  text-align: justify;
}

.product-description-short p {
	font-size: medium;
}
.product-description-short {
  text-align: justify;
}

Włączyłem jeden produkt testowy i dla porównania jak to powinno wyglądac.
1. Prawidłowy tekst
https://shekina.eu/pl/wnetrze/29-stolik-mahoniowy-andar.html
2. Nieprawidłowy tekst
https://shekina.eu/pl/dodatki/139-00814.html

Co tam jeszcze mogę poprawić? Może coś źle zrobiłem? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 2/7/2019 at 7:01 PM, () Maciej () said:

Użyj dla krótkiego opisu


#product-description-short {

tak jak pisałem. Powinno działać bez problemu.

Wybacz, ale nadal nie osiągnąłem tego co chciałem. Jeżeli chodzi o opis normalny to bez problemu to działa. Kopiuje to samo i dopisuje short i nic, nie działa. Teraz mój kod wygląda tak:
 

.product-description {
	text-align: justify !important;
	font-size: medium !important;
}

.product-description-short {
	text-align: justify !important;
	font-size: medium !important;
}

Próbowałem już wielu kombinacji, łącznie z tą z ostatniego postu i nic się nie zmienia. Musze znów usunąć. Zostawię włączony ten produkt żebyś mógł zobaczyć kod.
https://shekina.eu/pl/dodatki/139-00814.html

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0
36 minutes ago, atomek said:

Spróbuj np. tak:


dla elementu div z krótkim opisem:

div[id^="product-description-short"] {
    font-size: 20px;
}

 

dla elementów p w krótkim opisie

div[id^="product-description-short"] p {
    color: red;
}

Dziękuję, pomogło. Co prawda trochę to zmodyfikowałem, bo czcionka była za duża, ale działa.
 

div[id^="product-description-short"] {
    font-size: medium !important;
	text-align: justify !important;
}

Tak to teraz wygląda i działa.
@() Maciej () @Krystian Podemski @atomek
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc.


A jednak nie jest idealnie. Po dodaniu tego kodu rozjeżdżają mi się ceny. Po usunięciu wszystko wraca do normy. Wejdźcie na link poniżej i zejdźcie na dół i tam jest "ta sama kategoria" i najedźcie na jakiś produkt.
https://shekina.eu/pl/krzesla/133-ogrodowe-krzeslo-skladane-z-podlokietnikami-teak.html

Edited by Inkton (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 2/11/2019 at 3:19 PM, Inkton said:

A jednak nie jest idealnie. Po dodaniu tego kodu rozjeżdżają mi się ceny. Po usunięciu wszystko wraca do normy. Wejdźcie na link poniżej i zejdźcie na dół i tam jest "ta sama kategoria" i najedźcie na jakiś produkt.
https://shekina.eu/pl/krzesla/133-ogrodowe-krzeslo-skladane-z-podlokietnikami-teak.html

Musiałem to wyłączyć. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Czy ja coś robię źle czy to wina szablonu? @() Maciej ()

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, Inkton said:

Musiałem to wyłączyć. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Czy ja coś robię źle czy to wina szablonu?

Pogrzebałem trochę i się okazało że ten kod do short description jest ok, wystarczyło zamienić . na # i zaczęło działać. Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok.
 

.product-description {
	text-align: justify !important;
	font-size: medium !important;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hmm... czyli tak jakby to co Ci podałem wcześniej z # na początku

Dnia 7.02.2019 o 7:01 PM, () Maciej () napisał:

Użyj dla krótkiego opisu


#product-description-short {

tak jak pisałem. Powinno działać bez problemu.

było poprawne :) Delikatnie zmodyfikowane dla opisu długiego i też pewnie by tak samo działało.

 

Ogólnie jeśli chcesz coś na szybko poprawić to najprostsza metoda.

Klikasz prawym na element > zbadaj (albo podobnie w zależności od przeglądarki) > potem prawym na linijce kodu odpowiedzialnej za dany fragment strony i "kopiowanie selektora CSS". Dopisując kod CSS masz edytowany tylko ten jeden fragment strony, bo każdy ma unikalny selektor.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 minutes ago, () Maciej () said:

Hmm... czyli tak jakby to co Ci podałem wcześniej z # na początku

było poprawne :) Delikatnie zmodyfikowane dla opisu długiego i też pewnie by tak samo działało.

 

Ogólnie jeśli chcesz coś na szybko poprawić to najprostsza metoda.

Klikasz prawym na element > zbadaj (albo podobnie w zależności od przeglądarki) > potem prawym na linijce kodu odpowiedzialnej za dany fragment strony i "kopiowanie selektora CSS". Dopisując kod CSS masz edytowany tylko ten jeden fragment strony, bo każdy ma unikalny selektor.

Zgadza się. To jest to co napisałeś na samym początku, ale że ten krótki nie działał to kombinowałem, przeplatałem ze sobą różne wersje podanych oprócz Twojej i dziś w końcu na spokojnie potestowałem trohchę i wreszcie się udało. Mam jeszcze wiele drobnych rzeczy do poprawek. Czy mogę pisać o nich tutaj czy muszę zakładać za każdym razem nowy temat?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aby nie robić bajzlu na forum lepiej dać to w osobnych tematach. Później dużo łatwiej się przegląda forum jak widzisz, że np ten temat został rozwiązany (a propos oznacz go jako rozwiązany podając, który post rozwiązuje problem - w przyszłości jakby ktoś miał podobny problem to będzie miał łatwiej :) ).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No niestety, ale cieszyłem się poraz kolejny przedwcześnie. Efekt jednak nie został osiągnięty. Próbowałem właśnie edytować produkt i zapomniałem, że mam jeszcze pozostałe języki. Po przełączeniu języka okazało się że jest tak jak było czyli źle. Po zajrzeniu w kod tego tekstu wygląda to tak
 

<p style="text-align: justify;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"><strong>Die Einrichtungsgegenstände</strong> von Shekina sind das Ergebnis erlesener Handwerkskunst, die von Generation zu Generation weitergegeben wurde. In Verbindung mit edlen Materialien garantiert dies auf einzigartige Weise die Langlebigkeit unserer Möbel. Und da wir großen Wert auf Nachhaltigkeit legen, verwenden wir für unsere Möbelkollektionen ausschließlich Holz aus legaler Herkunft. Von einem Teil unseres Erlöses werden neue Bäume gepflanzt. </span></span></p>
<p style="text-align: justify;"><strong><span id="docs-internal-guid-620298c8-3fdd-951e-56f4-155068d65c68" style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"><span id="docs-internal-guid-620298c8-3fdd-efce-ecd6-d11a8b509c51" style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Maße:</span></span></strong></p>
<p style="text-align: justify;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Länge 39 cm</span></span></p>
<p style="text-align: justify;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Breite 21 cm</span></span></p>
<p style="text-align: justify;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Material: Suar Holz</span></span></p>
<p style="text-align: justify;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Ursprung: Indonesien</span></span></p>

a chciałem, żeby tekt niezależnie skąd będzie wklejany i czy z formatowaniem czy bez bedzie zawsze taki sam efekt, a tak nie jest. Czy jest możliwe że ustawia to się w każdym języku osobno?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie powinno tak być, że dla każdego języka musisz to osobno modyfikować. Bo edytujesz kontener w którym jest tekst, a nie samą zawartość kontenera. Czyli to co jest wewnątrz powinno dziedziczyć z rodzica.

Tak dla pewności... cache czyścisz ? I masz wyłączoną optymalizację dla CSS ? Wiem, że pytanie głupie, ale czasem też się trafiają tak proste błędy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 minutes ago, () Maciej () said:

Nie powinno tak być, że dla każdego języka musisz to osobno modyfikować. Bo edytujesz kontener w którym jest tekst, a nie samą zawartość kontenera. Czyli to co jest wewnątrz powinno dziedziczyć z rodzica.

Tak dla pewności... cache czyścisz ? I masz wyłączoną optymalizację dla CSS ? Wiem, że pytanie głupie, ale czasem też się trafiają tak proste błędy :)

Cache czyszcze aczkolwiek zawsze przy czyszczeniu wywala mi bład 500. Wtedy naciskam odswież i po kilku sekundach niby wyskakuje że wyczyszczony. W ogóle to cache mam wyłaczony. A jeżeli pytasz o optymalizację CSS to czy to chodzi o "Inteligentna pamięć podręczna dla CSS"? Jeżeli tak to mam wyłączone.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
31 minutes ago, () Maciej () said:

To nie jest normalne, że masz przy czyszczeniu cache błąd 500.

Włącz tryb debugowania i sprawdź komunikaty z błędami.

 A które komunikaty mam podać bo to inaczej wygląda niż widziałem do tej pory. Tydzień temu nie mogłem wejść w zamówienia bo się strona wysypywała, właczyłem tryb debugowania i pokazało mi co jest problemem i naprawiłem. Dzisiaj włączam tryb debugowania i pojawia się na dole pasek którego nigdy wcześniej nie widziałem więc nie wiem co mam podać, a jak na złość po włączeniu trybu debugowania czyszczenie cache działa za każdym razem prawidłowo :/

xw3kO7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 minutes ago, () Maciej () said:

Przeklikaj sobie na dole wszystko. Teraz nie masz osobnego paska u góry ze znikającymi komunikatami. Jest to ładnie opracowane w pasku :)

Dawno nie miałem okazji w tym panelu się bawić z błędami, więc na 80% to jest ta czerwona 7emka, albo 12tka...  :)

Udało się wymusić błąd.
 

Fatal error: Uncaught Error: Class 'Tools' not found in /home/shekina/ftp/classes/db/Db.php:794 Stack trace: #0 /home/shekina/ftp/config/alias.php(48): DbCore->escape('configuration', false) #1 /home/shekina/ftp/config/alias.php(53): pSQL('configuration') #2 /home/shekina/ftp/classes/Configuration.php(155): bqSQL('configuration') #3 /home/shekina/ftp/classes/Configuration.php(209): ConfigurationCore::loadConfiguration() #4 /home/shekina/ftp/classes/PrestaShopAutoload.php(171): ConfigurationCore::get('PS_DISABLE_OVER...') #5 /home/shekina/ftp/classes/PrestaShopAutoload.php(130): PrestaShopAutoload->generateIndex() #6 [internal function]: PrestaShopAutoload->load('Tools') #7 /home/shekina/ftp/config/config.inc.php(85): spl_autoload_call('Tools') #8 /home/shekina/ftp/admin317sdwcgf/index.php(42): require('/home/shekina/f...') #9 {main} thrown in /home/shekina/ftp/classes/db/Db.php on line 794

A te błędy o których mówiłeś na pasku to większość z nich odnosi się do braku tłumaczenia niektórych pozycji w back office. Zrobiłem screena błędów, które nie dotyczą tłumaczenia.
qoW9BT.jpg

Edited by Inkton (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
27 minutes ago, () Maciej () said:

Pierwszy raz coś takiego widzę niestety.

Sprawdź istnienie wszystkich plików wypisanych w Fatal error. Może któregoś brakuje.

Wszystkie pliki istnieją. Dzisiaj już niestety pewnie nic nie odpiszę. Będę prawdopodobnie dopiero w poniedziałek więc wtedy odpowiem na wszystkie pytania.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...