Jump to content

Faceted / Layered Searh on Manufacturer, Supplier, Search Pages


sanctusmob

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Θέλω να βάλω το faceted search στης σελίδες του Manufacturer, του Supplier και του Search page.

Ακόμη θέλω να βάλω στο faceted search να κάνει φίλτρο τους Suppliers (όπως κάνει τους manufacturers).

Υπάρχει κάποιος που να το έχει κάνει ή έχει να προτείνει κάποιο module δοκιμασμένο?

 

Prestashop 1.7.5

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει (ούτε είναι φτηνό), αλλά έχει πολλά download, άριστες κριτικές και δείχνει να κάνει όλα όσα θες (αν κατάλαβα σωστά τι ζητάς) και με το παραπάνω... πχ, να ορίζεις  διαφορετικά φίλτρα στα αποτελέσματα της αναζήτησης και διαφορετικά σε κατασκευαστές ή προμηθευτές.

Έχει διαθέσιμο demo, οπότε μπορείς να το δεις με ακρίβεια πως ακριβώς λειτουργεί και αν σου κάνει.

https://addons.prestashop.com/en/search-filters/18575-amazzing-filter.html

Υ.Γ. Υπάρχει και αυτό, αλλά είναι ακόμα πιο ακριβό και δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος για να πας σε αυτό https://addons.prestashop.com/en/search-filters/2778-advanced-search-4.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

εγω εχω το https://addons.prestashop.com/en/search-filters/2778-advanced-search-4.html  που λεει κι ο kefa. Εχει να κανεις διαφορα με φιλτρα. Εγω το προβλημα που συναντησα ηταν οτι στο δικο μου το temlpate δεν επαιζε με τιποτα. Εκανα ενα καρο αλλαγες στον κωδικα του template για να παιξει κι αυτο χωρις να με βοηθησουν αυτοι τοσο πολυ. Μου ειπαν οτι καπου εχει προβλημα το template κι οτι δεν εβρισκε κατι συγκεκριμενο. Εχουν καλο support κι εννοω απαντουν αμεσως. Μου ειχαν πει τοτε πριν 2 χρονια περιπου οτι δεν παιζει με templates διαφορετικα του default φυσικα αυτο αφου το αγορασα. Τωρα δεν ξερω τι κανουν κι αν παιζει σωστα μετα απο τοσο καιρο. Αν και νομιζω ειχα δει οτι πλεον δινουν και site που εχουν κι αλλα template εκτος του default. Νομιζω οτι ειναι αρκετα ακριβο αυτο το συγκεκριμενο

Link to comment
Share on other sites

Είδα πως έχει supplier στα φίλτρα.

Δεν βλέπω όπως αν μπορείς να βάλεις τα φίλτρα στα page search (δηλαδή πηγαίνεις στην αναζήτηση, γραφείς κάτι, πατάς enter, και στην σελίδα με τα αποτελέσματα στα αριστερά να έχει την στήλη με τα φίλτρα) και στο manufacturer.

Μπορείς να το επιβεβαιώσεις ότι γίνετε αυτό?

 

4 hours ago, system_error86 said:

Καλημερα,

εγω εχω το https://addons.prestashop.com/en/search-filters/2778-advanced-search-4.html  που λεει κι ο kefa. Εχει να κανεις διαφορα με φιλτρα. Εγω το προβλημα που συναντησα ηταν οτι στο δικο μου το temlpate δεν επαιζε με τιποτα. Εκανα ενα καρο αλλαγες στον κωδικα του template για να παιξει κι αυτο χωρις να με βοηθησουν αυτοι τοσο πολυ. Μου ειπαν οτι καπου εχει προβλημα το template κι οτι δεν εβρισκε κατι συγκεκριμενο. Εχουν καλο support κι εννοω απαντουν αμεσως. Μου ειχαν πει τοτε πριν 2 χρονια περιπου οτι δεν παιζει με templates διαφορετικα του default φυσικα αυτο αφου το αγορασα. Τωρα δεν ξερω τι κανουν κι αν παιζει σωστα μετα απο τοσο καιρο. Αν και νομιζω ειχα δει οτι πλεον δινουν και site που εχουν κι αλλα template εκτος του default. Νομιζω οτι ειναι αρκετα ακριβο αυτο το συγκεκριμενο

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η φωτο ειναι μετα απο αναζητηση που εκανα. Πατωντας nike στην αναζητηση μου εβγαλε διαφορα φιλτρα αλλα και τα brands τα οποια τα τραβαει απο τους κατασκευαστες. Στην συγκεκριμενη μεριπτωση εχει μεσα μονο μια επιλογη που ειναι Nike . Επισης η αναζητηση που εχω εγω ειναι module δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο που δε νομιζω.

Επισης αυτο που εχω εγω ειναι αρκετα παλιο σαν version, μπορει να εχει βελτιωθει κι αλλο.

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/4/2019 at 1:59 PM, sanctusmob said:

Είδα πως έχει supplier στα φίλτρα.

Δεν βλέπω όπως αν μπορείς να βάλεις τα φίλτρα στα page search (δηλαδή πηγαίνεις στην αναζήτηση, γραφείς κάτι, πατάς enter, και στην σελίδα με τα αποτελέσματα στα αριστερά να έχει την στήλη με τα φίλτρα) και στο manufacturer.

Μπορείς να το επιβεβαιώσεις ότι γίνετε αυτό?

 

 

Πάντως σε αυτό γίνεται: https://addons.prestashop.com/demo/FO10522.html και όπως σου είπα επιλέγεις εσύ ποια φίλτρα θέλεις να εμφανίζονται στην αναζήτηση, ποια στους κατασκευαστές και ποια στους προμηθευτές...

Από είδα και το άλλο το κάνει απλά νομίζω δεν είναι ανάγκη

On 1/30/2019 at 5:11 PM, sanctusmob said:

Καλησπέρα.

Θέλω να βάλω το faceted search στης σελίδες του Manufacturer, του Supplier και του Search page.

Ακόμη θέλω να βάλω στο faceted search να κάνει φίλτρο τους Suppliers (όπως κάνει τους manufacturers).

Υπάρχει κάποιος που να το έχει κάνει ή έχει να προτείνει κάποιο module δοκιμασμένο?

 

Prestashop 1.7.5

Τελικά προχώρησες σε κάποια αγορά σχετικά με τα φίλτρα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...