Jump to content
  • 0

Promocja -drugi produkt za złotówkę


info@metrum.com.pl

Question

Witam,


Szukam sposobu lub modułu, przy pomocy którego będę mógł zrobić następującą promocję: Przez określony czas, przy zakupie produktu można wybrać z listy drugi, tańszy za 1PLN. Zarówno tych kupowanych normalnie jak i tych do wyboru za złotówkę jest kilka. Kupując najdroższy produkt mogę wybrać z pełnej listy ale kupując najtańszy mogę tylko wybrać ten sam bo tańszych nie ma. Presta w wersji 1.6.1. Przegrzebałem reguły koszyka i cen i nie ma tam możliwości stworzenia takiej kombinacji. Standardowe moduły umożliwiają obniżkę ceny przy zakupach kilku tych samych produktów np. 2 plus 1 gratis ale mnie nie o to chodzi. Będę wdzięczny za informację i pomoc


Pozdrawiam,
Grzegorz Janiszewski

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie bardzo wiem jak to wygląda w Presta 1.6.1 Posiadam wersje 1.7.2.4 i mam coś takiego:

A. Kody rabatowe - gdzie mogę np. zrobić nazwę promocji np. Drugi produkt za złotówkę 

W polu informacja ustaw wyświetl w koszyku jako TAK

W polu warunki ustawiam:

1. datę od kiedy do kiedy

2. ilość takich zamówień na jednego użytkownika

3. Wybierz które produkty mają być najdroższe 

4. w polu akcje Zaznacz Tak wyklucz produkty ze zniżką czyli ten kod nie będzie się wyświetlał dla promocji

B. Później ustawiasz drugi Kod rabatowy np. o nazwie produkt za złotówkę

W polu informacja ustaw wyświetl w koszyku jako TAK

W polu warunki ustawiam:

1. datę od kiedy do kiedy ta sama co wyżej

2. ilość takich zamówień na jednego użytkownika taka sama jak wyżej

3. Wybierz które produkty mają być za złotówke i dodaj zgodność z innymi zasadami koszyka i wybierz łączące zasady koszyka kod rabatowy drugi produkt za złotówke

W polu akcje ustaw:

1. Zaznacz Tak wyklucz produkty ze zniżką czyli ten kod nie będzie się wyświetlał dla promocji

2. Ustaw kwote 1 zł brutto

Czy to zadziała trzeba zrobić test. Nie wiem czy dobrze Cię rozumie

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za info. Sprawdzę czy zadziała. Generalnie chodzi mi o to:

1. mam produkty np. A za 120 pln, B za 100 pln, C za 90 pln i D za 80 pln

2. Klient kupując produkt A może wybrać za złotówkę z listy produkty A, B, C lub D jako, że wszystkie są tańsze lub w tej samej cenie

3. Klient, który kupił produkt B może wybrać z listy tylko produkty B, C i D natomiast nie może wybrać produktu A bo ten jest droższy

itd aż do klienta, który kupił produkt D i może tylko wybrać drugi produkt D bo nie ma tańszych. Tak generalnie ma to wyglądać. W sumie to dość częsta promocja w sklepach stacjonarnych i powinno się to jakoś dać zrobić też w Preście....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To w takim układzie spróbuj wykonać najpierw to co pisałem i zobacz czy działa. Jeżeli tak to musisz wykonać 4 takie kombinacje. Pamiętaj żeby dobrze wprowadzać produkty do kombinacji bo będziesz sprzedawał na minusie. A tak z drugiej strony to co sprzedajesz że się taka promocja opłaca?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sprzedajemy kosmetyki i z okazji Walentynek Szefowa chce taką promocję zrobić. Sklep na rozruchu bo kosmetyki dopiero powstały (o3zone.pl) i dopiero ruszamy z promocją i sprzedażą. Na razie jest tylko kilka produktów ale kolejne już są w testach i mam nadzieję, że ilość produktów w sklepie znacząco urośnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...