Jump to content
  • 0

Produkt w kilku wariantach kolorystycznych


adis92

Question

Witam,

Zastanawia mnie jak najlepiej rozwiązać problem z produktami dostępnymi w kilku kolorach. Założenie mam takie, aby produkty, które są dostępne w kilku kolorach wyświetlały się na liście produktów na zasadzie każdy kolor to oddzielny produkt, a po wejściu w niego przenosiło do produktu rodzica i zaznaczało wybrany kolor. Do głowy przychodzą mi dwa sposoby na rozwiązanie tego problemu:

1) Powiązanie wariantów kolorystycznych produktu jako akcesoria

Minusy tego rozwiązania:

  • Każdy kolor jest oddzielnym produktem i zachodzi konieczność edycji kodu umożliwiająca ustawienia canonicala na "rodzica".
  • W przypadku produktów do których występują akcesoria konieczne jest dodanie nowego modułu pełniącego rolę akcesoriów.
  • Konieczność kopiowania opisu do każdego koloru
  • Przerobienie systemu opinii aby dodawane były do produktu rodzica zamiast koloru

2) Standardowe dodanie atrybutu kolor do produktu

Minusy tego rozwiązania:

  • Konieczność przerobienia wyświetlania listy produktów aby wyświetlała każdy kolor jako oddzielny produkt
  • Przerobienie kodu aby zamiast atrybutu koloru na stronie produktu wyświetlał się obraz produktu oznaczony jako dany kolor

Chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej rozwiązać taką sytuację. W sklepach dużych firm np Zalando produkty występujące w kilku kolorach są dodawane chyba jako oddzielne produkty (po wybraniu koloru następuje przeładowanie strony na nowy adres) i łączone ze sobą. Zastanawia mnie tylko jak taka sytuacja ma się do SEO i powielania treści. 

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...