Jump to content

Paypal nebo platební modul? - doporučení


jist

Recommended Posts

Zdravím, mohl by mi někdo ze zkušeností poradit, zda je vhodnější využívat Paypal nebo platební modul pro danou banku? díky za čas

Nějak si nejsem jistý dotazem...
PayPal je něco jiného než banka...

Zkuste problém popsat trochu podrobněji.
Obecně je asi lepší používat PayPal, ale v ČR není mezi normálama moc rozšířené. Takže ideální kombinace je nastavit tři platební způsoby: Dobrírka (0.6), Převodem (v prestě se nastaví č. účtu a po zvolení tohoto způsobu zákazníkem je mu odeslán email s informacemi k platbě), no a nakonec PayPal pro použití peněženky a karet...

Pokud jste měl namysli něco jiného, dejte vědět....
Link to comment
Share on other sites

ahoj, díky.. špatně jsem to napsal. Jde mi o platbu kartou.. paypal je už připravený v shopu, ale mají k tomu lidi důvěru při placení?


Tady asi nejde o důvěru, ale o to jestli to lidi znají.... Prodáváme dámskou módu, PayPal máme cca 3 měsíce, ale nikdo to zatím nepoužil...
Link to comment
Share on other sites

Hmm, tohle jsem si myslel. A tzn. platbu kartou máte jen přes Paypal? Mě jde o to, že to potřebuju pro KB a modul jsem na ni neviděl. Každopádně z hodně úspěšného shopu vidím, že platba kartou nutná není (jen zbytečné náklady), ale každý chce mít všechno.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, tohle jsem si myslel. A tzn. platbu kartou máte jen přes Paypal? Mě jde o to, že to potřebuju pro KB a modul jsem na ni neviděl. Každopádně z hodně úspěšného shopu vidím, že platba kartou nutná není (jen zbytečné náklady), ale každý chce mít všechno.


České banky chcou velké poplatky, takže Karty máme všude přes PayPal
Link to comment
Share on other sites

Důvěra nesouvisí s PayPalem, ani žádným jiným platebním modulem, ale se shopem. Pokud si někdo chce něco koupit a věří provozovateli shopu, pak je mu, podle mně, dost jedno čím bude platit. Musí jen mít přístup k určitému způsobu placení. Maximálně se bude rozhodovat podle toho, jestli chce zboží/službu hned anebo si počká třeba na bankovní převod. Mám zkušenost, že zákazníci občas využívají i dost exotické platební metody.

Jediná věc ke zvážení jsou poplatky s platební metodou spojeno. Pokud si PayPal vezme okolo 4%, pak to nemusí každému vyhovovat.

Link to comment
Share on other sites

A banka si vezme míň.. když budou chtít za spuštění třeba 5tis. jako ČSOB? Jako 4% jsou určitě dost.. proto se toho zatím vyhýbám a souhlasím s tím, že pokud je produkt něčím zajímavý.. kupujícího pak karta neodradí.

Link to comment
Share on other sites

Všechno má svoje. Třeba PayMyway údajně má poplatky snad poloviční proti platbě kartou. Vše je relativní. Co jsem měl možnost zažít, tak platby kartou jsou v ČR dost drahé. Možná to vyjde stejně jako nějaký zahraniční karetní procesor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...