Jump to content

embed reCaptcha v2 in prestashop vs spam e-mails


helpdeskED

Recommended Posts

Θέλω ιδέες...εχω δοκιμάσει πολλά, ψάχνω μια καλή λύση για εγκατάσταση reCaptcha v2  module. Βρήκα τον ακόλουθο σύνδεσμο με οδηγίες >>

Το θέμα είναι ότι έκανα εγκατάσταση στο φακελο modules, την τελευταία έκδοση του eicaptcha από nene25 και μου ζητάει 'run composer install ή εγκατάσταση...' Το run-install πώς γίνεται? Εχει βάλει καποιος σε 1.6 (1.6.1.6) το συγκεκριμένο module? Αν όχι , τι κάνετε για τα spam e-mail που εμφανίζονται?

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Site-View said:

Κατέβασε από εδώ το δωρεάν module,παίζει μια χαρά και έχει και antispan mail,του βάζεις λίστα με καταλήξεις και της κόβει.

 

https://www.prestashop.com/forums/topic/719012-free-module-contact-form-anti-spam-recaptcha-and-blacklist-ps-151617/

Tο εγκατέστησα αλλά δεν λειτουργεί η φόρμα επικοινωνίας, το captcha λειτουργεί, αλλά μήνυμα επιβεβαίωσης και email προς το Β.Ο. δεν αποστέλλονται.

Ίσως φταίει η έκδοση 1.6.1.6

Edited by helpdeskED (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας, παιδιά έχω δοκιμάσει πολλές μονάδες για αντιμετώπιση τα spam email και δεν βρίσκω λύση. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με κάποια λύση. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Diakoff D said:

Γεια σας, παιδιά έχω δοκιμάσει πολλές μονάδες για αντιμετώπιση τα spam email και δεν βρίσκω λύση. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με κάποια λύση. Ευχαριστώ.

Αν αναφέρεσαι στο contact page ή στο registration εγώ έχω βάλει το Ei Captcha και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα το έβαλα και εγώ άλλα δεν έκανε δουλειά μετά βρήκα έναν κώδικα από το NemoPs τον πρόσθεσα και τότε σταματήσαν τα σπαμ. Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...