Jump to content

(Λύθηκε) Πρόβλημα με μεταφορά Prestashop 1.7 σε άλον server και άλο domain


Thanasis

Recommended Posts

Γειά σας προσπαθώ να μεταφέρω μια εγκατάσταση που λειτουργεί κανονικά σε prestashop 1.7.4 σε άλον server και νέο domain.
Ακολοθθώ όλα τα βήματα 

FTP backup
Database export
Edit database table  configuration urls
Edit database table shopurl
Edit /app/config/parameters.php

Συνδέομαι στο bo και η εμφάνιση ειναι σαν html σαν να λείπει το theme και εντελώς διαλυμένη  βλέπε photo 

στο front βγάζει error (   This page isn’t working   www.xxxxxxxxx.xx redirected you too many times.  Try clearing your cookies.ERR_TOO_MANY_REDIRECTS)

Προσπάθησα να σβησω cache και .htaccess δεν αλάζει τίποτα.
Σας ευχαριστώ 

bo.gif

Edited by Thanasis
Λύθηκε (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ήταν στα url συγκεκριμένα στο physical επρεπε να μπεί /subfolder μιας και ήταν σε subfolder η μεταφορά και η εκαθθάριση της cache /var/cache

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τζίφος. Η μεταφορά έγινε από subdomain σε άλλο σέρβερ.

Έχω δοκιμάσει με όλους τους πιθανούς κι απίθανους τρόπους αλλά ακόμα αντιμετωπίζω τα ίδια προβλήματα. Το front office δουλεύει κάπως, αλλά πετάει συνέχεια σφάλματα σε jquery.

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να αναλάβει τη μεταφορά με χρέωση; Γιατί έχω παραιτηθεί!

Το domain είναι το samalcosmetics.gr

Edited by kolomvos (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, kolomvos said:

Καλημέρα, αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τζίφος. Η μεταφορά έγινε από subdomain σε άλλο σέρβερ.

Έχω δοκιμάσει με όλους τους πιθανούς κι απίθανους τρόπους αλλά ακόμα αντιμετωπίζω τα ίδια προβλήματα. Το front office δουλεύει κάπως, αλλά πετάει συνέχεια σφάλματα σε jquery.

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να αναλάβει τη μεταφορά με χρέωση; Γιατί έχω παραιτηθεί!

Το domain είναι το samalcosmetics.gr

https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/issues/12189#issuecomment-455092276

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όπως είπα και πριν τα έχω κάνει όλα και τζίφος :)

Το έχω φέρει σε καλύτερη κατάσταση με τη βοήθεια τεχνικών, το front office δουλεύει κανονικά, το μόνο θέμα στο back office είναι ότι βλέπω μόνο τις κυριες κατηγορίες του αριστερά μενού, χωρίς να μπορώ να μπω πουθενά, όλες οι υποκατηγορίες πετάνε error 500, οπότε δεν μπορώ να δω ούτε παραγγελίες ούτε να επεξεργαστώ τα προϊόντα.

Edited by kolomvos (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...