Jump to content

Automatizált termékkód generálás


timeatop

Recommended Posts

Szia,
kérdésed egy kicsit ködös Nekem. Fel vannak töltve termékek, és egyenként egy fiktív kódot kell hozzá adni?
Vagy azt szeretnéd, hogy minden egyes feltöltésnél már legyen egy - a prestashop által létrehozott - kód hozzáadva a termékhez, hogy Neked már ne kelljen vele bíbelődnöd?

Köszi a választ,
Attila

Link to comment
Share on other sites

Szia,

A második variáns egy kicsit nehéz. Legalábbis Nekem, nem hallottam még ilyen megoldásról, ami nem azt jelenti hogy nincs... utánanézek, hátha találok egy ilyen modult. Esetleg nem tartom kizártnak egy ilyen modul lefejlesztését sem... ha jobban belegondolunk, akkor nem kell más, mint amikor rákattintok az új termék felvételére, a háttérben egy másik php (vagy lehet bele is tenni) generál egy véletlen számot (példának okáért: http://php.net/manual/en/function.rand.php) és ezt beincludolni a megfelelő textfield-be.

A feltöltött termékekhez csv segítségével tudod pótolni a termékkódokat. Ha nem tudsz kitalálni Magadtól, és mindegy a termékkód, akkor nyiss egy excelt, az egyik cellába írj véletlenszámot (pl.: 346656), aztán ezt húzd le egészen addig a sorig, ahány termék található a webáruházadban. Így kapsz egy oszlop véletlenszámot, ami annyira nem is véletlen, ugye (346656,346657,346658), de akkor jól jön ha az embernek nincs ötlete.

Attila

Link to comment
Share on other sites

Szia,
Megnéztem ezt az sql-es megoldást, első próbálkozásra nem sikerült (valamiféle jogosultsági hibára vonatkozva) úgyhogy visszatértem ahhoz, amit mondtam. Felállítottam egy teszt motort, és átírtam egy kicsit az AdminProducts.php-t. Nálam működik, de mielőtt felmásolod (admin mappa/tabs) csinálj egy biztonsági másolatot az eredetiről, mert nagyon fáradt vagyok, nem végeztem teljes körű tesztelést.
Tehát a lényeg: Mindig, mikor új terméket veszel fel, a termékkód mező már ki lesz töltve egy valahány karakteres számmal. Reggel ha felkelek tovább tesztelem (nincs-e másra hatással), de azért örülnék ha megnéznéd Te is.

Attila

AdminProducts.php

Link to comment
Share on other sites

Ui.: csináltam pár próbarendelést, próba termék feltöltést => semmilyen problémát nem találtam, és keresőben is tökéletesen működik.


Szerkeszteném- mégsem jó, mert a presta a termékmódosításnál is az AdminProducts-ot használja, így módosításnál a kód megint lefut, ezzel új kódot generálva... Reggel kijavítom majd valahogy ezt a hibát.

Attila

Ismételten szerkeszteném - ezidáig nem sikerült érdemben közelebb kerülnöm a megoldáshoz. A nagy terv az lenne, hogy feltételes vizsgálattal leellenőrzöm, hogy az adott ID létezik-e már az adatbázisban, ha nem, akkor végigfuthat a véletlen számgeneráló, ha igen, akkor az eredeti ("'.htmlentities($this->getFieldValue($obj, 'reference'), ENT_COMPAT, 'UTF-8').") futna le, ami megjeleníti db-ből a már egyszer elmentett references-t. Amint megvagyok, publikálom.

Attila

Link to comment
Share on other sites

nem biztos, hogy értem mit szeretnétek, de a shop a csv feltöltésnél automatikusan csinál minden termék mellé egy termék ID-t. ha a termék cikkszámra gondoltok azt nem lehet generálni, oda a gyári cikkszámot szokták írni

Link to comment
Share on other sites

Feri,
nem ID-ről van szó, hanem termékkódról. És valóban gyári cikkszámot szoktak oda írni, de timeatop nem azt akarja oda beírni. Illetőleg nem akar oda beírni semmit sem, ezért kellene ezt automatizálni. Nemsokára meglesz a megoldásom rá.

Attila

Link to comment
Share on other sites

Én csak annyit szeretnék elérni, hogy a Shophunter fogadja el a feltöltött .csv-fájlt amiből a termékeimet kilistázza. Az a gond vele, hogy ebből hiányzik a termékkód, mivel a Prestashop ezt nem generálja automatikusan, én pedig a termékek feltöltésekor nem tartottam fontosnak, hogy kitöltsem. Most meg jól jönne, ha ezeket a termékkódokat automatikusan generálni lehetne a meglévő és az ezután feltöltendő termékek esetében is.

39695_1WSOmxGUwPidKff3LbCx_t

Link to comment
Share on other sites

Idézek a Shophunter válaszából:
"A rendszernek szüksége van a kereskedői termék kódra mivel minden terméknek meg van az egyéni kódja és így a termékek nem duplázódhatnak. Ugyancsak a termék kód és termék név alapján végzi a rendszer a kereséseket is."

A Shopmania is kéri a termékkódot, az "exportproducts"-ban ezt a sorrendet kérik:
"A sorrend a következő legyen
(egyértelműen amit nem sorolok fel az nem kell):

Product Id
Manufacturer
Name
Price
Price(with tax)
ide egy tetszőleges (ez az oszlop nem számít de legyen)
Active
Product Id (ismét)
Product URL
Images
Long Description
Categories"

Link to comment
Share on other sites

Újabb választ kaptam a Shophunter-től:

"A probléma az, hogy sajnos az ilyen független
modulok csak ritkán képesek elkészíteni egy
megfelelő állományt. Ennek oka, a weboldalak
illetve webáruházak forrásanyagainak nagyfokú
eltérései.
Az Ön által küldött fájl semmilyen feltételnek nem
felel meg az általunk elfogadható szabványok
szempontjából. Tele van felesleges html forrásokkal
és az egyes adatok egyáltalán nem szeparálódnak
el egymástól.
A szakértő meg tudná oldani a problémát egy script
írásával (pl: php script)."

Tudna valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Mit jelent az, hogy tele van felesleges html forrásokkal?
és ha úgy adtad meg nekik a db-t ahogyan leírtad
"Product Id
Manufacturer
Name
Price
Price(with tax)
ide egy tetszőleges (ez az oszlop nem számít de legyen)
Active
Product Id (ismét)
Product URL
Images
Long Description
Categories"

Akkor mi a baj?
Úgy küldted el Nekik hogy egy oszlopban volt az összes adat ("nem szeparálódnak el egymástól")?

Attila

Link to comment
Share on other sites

A képen látható beállításokkal küldtem el a fájlt. Egyetlen gond lett volna, hogy a "Product id"-k üresek, erre keresem a megoldást ebben a topikban.
Érdekes, hogy az Árgépnek és az Olcsó.hu-nak így is jó, sőt péntektől már az Árukereső is ez alapján indexel.

39744_IXDAG3E5fL4s8SeoxVBE_t

Link to comment
Share on other sites

" “Product id”-k üresek, "

Ezek üresek? Az hogy lehet? A termékkód, amit én próbálok + csinálni meg a Product ID nem ugyanaz... A Product ID-t a motor hozza létre automatikusan, amikor beimportálsz vagy felveszel egy terméket... A Product ID-nek ott kellene lennie, 1-től kezdve... nincs ott?

Attila

Link to comment
Share on other sites

Akkor lehet, hogy keverem a fogalmakat. A product id-k megvannak, amint a termékek URL-jéből is látszik, pl. http://muholdvetel.hu/antennaforgatok/46-forgatomotor-strong-srt-dm2100-.html
A termékkódok valóban hiányoznak, amint a 11. pontban levő bejegyzésemnél a képen is látszik és ezt a Shopmania hiányolja.
Lehet, hogy ez az egész história nem egészen világos számomra, az lenne a kérdés, hogyan lehetne ezeket az árösszehasonlító oldalakat rábírni, hogy indexeljék a termékeinket.

Link to comment
Share on other sites

hát ez nem semmi!
csoda, hogy elfogadták ezt a nemtom mit. én nem erőlködnék evvel a modullal, sztem kéne egy php-s ember aki ír gyorsba egy sql lekérdezéses fájlt, ezt meg ki kell dobni a kukába. tele van formázásokkal a csv. ha belenézel észreveszed, hogy emiatt jelenik meg helytelenül a szöveg a shophunteren

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...