Jump to content
cel3ct

Znikające elementy w wersji mobilnej

Recommended Posts

Presta 1.6 + integracja fotolia, https://digitaldruk.pl

Na kartach produktu w mobilnej wersji sklepu znika mi zawartość dodatkowych modułów (ale nie całe moduły, bo nagłówki zostają).

W przypadku produktów niezwiązanych z fotolią znika mi zawartość 2 na 3 moduły (related product oraz inne produkty w kategorii), natomiast na karcie produktu z integracji fortolia pod zdjęciem znika wszystko - wizualizacje, opis, zdjęcia z tej samej kategorii.

bosgzsl2sxf5.jpg

Edited by cel3ct (see edit history)

Najwyraźniej trzeba pogrzebać w CSS. Ciężko powiedzieć jaka jest struktura sklepu - w zakładce modułów można zobaczyć czy nie są wyłączone dla mobile.

To nie takie proste. W zakładkach modułów wszystko jest OK. Porównałem sobie także global.css z backupem i nic się nie zmieniło.

Ostatnio zainstalowałem mod_pagespeed na serwerze i myślałem, że on coś namieszał, ale po wyłączeniu nadal jest źle.

W kodzie są przypisane css które dla rozdzielczości poniżej 850px wyłączają wyświetlanie. Wygląda na to, że jest to zapisane w jakimś pliku nie css.

Niestety trzeba przeglądnąć kod sklepu. Np. na stronie produktu za produkty w tej samej kategorii mamy:

.block_content {
    display: none;
}

Niestety zmiana niektórych CSS ma również wpływ na inne elementy i może powstać zamieszanie na Państwa stronie.

Oświeciło mnie i przypomniałem sobie, że jakiś czas temu grzebałem w plikach css modułu z opiniami klientów. Chciałem, aby widżet znikał w wersji mobilnej, więc dodałem do store_widget.css:

@media (max-width: 850px)
{
    .block_content{
    }
}

@media (max-width: 850px)
{
    .close_widget_block{
    }
}

Problem w tym, że teraz po usunięciu tego kodu i wyczyszczeniu całego cache w sklepie, problem na kartach produktu nadal nie zniknął, choć widżet w wersji mobilnej znów się pojawia.

E:
Problem tkwi w module opinii klientów, ponieważ po wyłączeniu modułu na karcie produktu wszystko jest OK. Co dziwne przy włączonym module widżet znika tylko tylko na produktach (razem z dodatkowymi elementami), natomiast na stronie głównej w wersji mobilnej wyświetla się cały czas.

Edited by cel3ct (see edit history)