Jump to content
wiktor1989

Vekia Sklep Mypresta - brak kontaktu po zakupie modułu

Recommended Posts

Witam,

Zakupiłem moduł który nie działa poprawnie na mojej stronie ze sklepu mypresta.

Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi w tej sprawie, mimo kilku wiadomości.  Kontaktu brak od 4 grudnia.

Nie otrzymałem Faktury.

Właścicielem sklepu jest znany z forum "Vekia"

Czy ktoś miał też problem z nie wyświetlającym się modułem " Atrubuty (kombinacje) na listach produktów " ?

Lub czy ktoś też miał problem z kontaktem z właścicielem tej firmy w ostatnim czasie lub w ogóle?

Wcześniej otrzymywałem odpowiedzi w miarę na bieżąco.

Miałem niestety ten sam problem z usługą Shop performance plus, Pan Vekia po kilku tygodniach zwrócił pieniądze (nie obawiałbym się braku zwrotu), niestety nie znam powodu dla którego zaprzestał działalności/nie wykonał zlecenia.

Edited by bestb

miałem dokładnie to samo koleś całkowicie olewa klintow nie reaguje na  maile , a na formu zablokował sobie możliwosć wysyłania maili do siebie , ogółnie jak pytałem kilku firm w polsce o opinie każdy potwierdził że nie ma szans na jakąś pomoc z modułami które mają problmey i trezba sobie radzić samemu 

Mam kilka modułów z mypresta w tym "Atrubuty (kombinacje) na listach produktów "  i nigdy nie było problemu z pomocą.
Czasem odpowiedź otrzymywałem po kilku godzinach, a innym razem po kilku dniach. Może po prostu jest zawalony robotą i odpowiada wg kolejności?

Ja czekam od 4 grudnia, także 12 dni na odpowiedź to troszkę długo. Gdybym ja tak traktował swoich klientów raczej bym już nie istniał.

ja czekałem 3 tygodnie, po czym sprawe załatwiełm inaczej w każdym razie kolesia szerokim łukiem omijamy, dodatkowo powiem tak wszystkim kupujacym radze sie przyglądnąc opiniom o jego modułach na tej stronie - ani jednej prawdziwej tylko trezba patrezc :)

jak fałszować dane to przynajmniej z głową :)

Niestety rzeczywiście kontakt z panem Miłoszem to jakiś koszmar.

Ogólnie Vekia padł ofiarą własnego sukcesu chyba. Moduły sprzedają się dobrze, ale się gryzą z innymi jak to w Preście, ludzie uważają, że wszystko będzie działać out of box albo że jednak brakuje im jeszcze tego tego albo tego a płacić nikt nie chce za zmiany, tu trzeba kodzić, tu obsługiwać Klientów, tu błędy i wątpię by miał już na to wszystko czas.

Nie bronię go żeby nie było, sam optymalizowałem kilka jego modułów dla siebie bo dopytać się o coś było trudno. 

Dnia 20.12.2018 o 11:04 AM, hakeryk2 napisał:

Ogólnie Vekia padł ofiarą własnego sukcesu chyba. Moduły sprzedają się dobrze, ale się gryzą z innymi jak to w Preście, ludzie uważają, że wszystko będzie działać out of box albo że jednak brakuje im jeszcze tego tego albo tego a płacić nikt nie chce za zmiany, tu trzeba kodzić, tu obsługiwać Klientów, tu błędy i wątpię by miał już na to wszystko czas.

Nie bronię go żeby nie było, sam optymalizowałem kilka jego modułów dla siebie bo dopytać się o coś było trudno. 

Może masz po części racje ale ja bym to ujął inaczej - jak sie komuś nie chce naprawiać błędów to niech nie sprzedaje za gówniane pieniądze czegoś co musi poxniej serwisować obiecując aktualizacje modułów na zawsze (inna inszościa jest że rzesza jego klientów podzieli sie na dwie częsci - tych co oszczędzają i tych co nie mają wyboru), może ma rzesze fanów dla których jest "good" ale nie zmienia to faktu że powinien sie zastanowić na zatrudnieniem na etacie albo odpuszczeniem prowadzenia firmy bo zachowuje się jak dzieciak. Ja ogólnie odradzam zakup jego modułów - niestety muszę zrezygnować od dzisiaj z jego modułu do kursów walut bo nie potrafi utrzymać nawet takiego prostactwa wymuszając połączenie się do jego serwerów co powoduje generowanei zajebistego ruchu przez moduł ktory blokuje bazę danych- nie wpsone że 2-3 razy w tygodniu wyzerowuje ceny na sklepie w walutach bo z niewiadomych przyczyn zaciąga zerowe kursy walut - więc ogólnie shit który nie ma nawet prostego zabezpieczenia na taki błąd. Wiec zaczyna szukać czegoś innego.

Vekia nie odpisuje bo ma dużo roboty. Ze swojej strony mogę poradzić tyle. Zawsze gdy pisze do niego z poziomu panelu admina to odpisze. Każdy problem z zakupionym modułem w jego sklepie został rozwiązany. Zobacz sobie na ilość wiadomości jakie otrzymuje. Niektórzy piszą jakieś bzdury na które nie ma po co pisać bo to strata czasu.

Jeżeli masz moduł to wejdź na Moduły - Zainstalowane - i przejdź do modułu od Vekia. Tam na dole z prawej masz button ?POMOC

Klikasz wysyłasz i wtedy wiadomo że piszesz z problemem zainstalowanego modułu

Pisz konkretnie i tyle

Kolego ty mnie i przedmówców masz za dzieci poprzedniej epoki czy przedszkolaków ? Poza tym zwróć uwage na skalę i jak to mówią uderz w stół to nożyce się odezwą czyli jedno pytanie o brak kontaktu i odrazu x potwierdzeń z takimi samymi objawami.

czyli sugerujesz ze żaden z Nas nie wykorzystał wszelkich środków komunikacji (mnie się udało jeszcze zdobyć numer telefonu - na szczęście w pore powstrzymałem się od dzwonienia ).

Kolejny twój argument - bo ma duzo pracy - to jak ma duzo pracy niech wyłączy możliwosc zakupu modułów u siebie i napisze - jak bede miał czas będę sprzedawał żeby naprawiać.

5 godzin temu, turbo_rabbit napisał:

Kolego ty mnie i przedmówców masz za dzieci poprzedniej epoki czy przedszkolaków ? Poza tym zwróć uwage na skalę i jak to mówią uderz w stół to nożyce się odezwą czyli jedno pytanie o brak kontaktu i odrazu x potwierdzeń z takimi samymi objawami.

czyli sugerujesz ze żaden z Nas nie wykorzystał wszelkich środków komunikacji (mnie się udało jeszcze zdobyć numer telefonu - na szczęście w pore powstrzymałem się od dzwonienia ).

Kolejny twój argument - bo ma duzo pracy - to jak ma duzo pracy niech wyłączy możliwosc zakupu modułów u siebie i napisze - jak bede miał czas będę sprzedawał żeby naprawiać.

Myślę że brakuje ci pokory. Ja mam od Vekia takie moduły jak : sprzedaż kodów w których okres darmowych aktualizacji minął. Więc nie ma dożywotnich z tego co widzę w swoim panelu. Gdy zauważyłem błąd bez problemu otrzymałem nowy plik z poprawką.

drugi to przyjazne linki PRO gdzie również bez problemu otrzymałem odpowiedź na pytanie wysłane 24 Grudnia - odpowiedź 28 Grudnia o 3.01 w nocy

Więc chłop żyje i odpisuje.

Patrząc na to co piszesz i w jaki sposób nie dziwi mnie brak odpowiedzi.

PS. skoro masz telefon to jaki problem zadzwonić. Skoro się powstrzymałeś to co ? Nie wiesz co powiedzieć ?

Już nie będę pisać w tym poście więc nie musisz odpisywać

Pozdrawiam i życzę szczęścia

Inaczej mówiąc .. nie można lekceważyć swoich klientów bo to ma krótkie nogi.

On 1/11/2019 at 8:38 AM, Rafaprest said:

Vekia nie odpisuje bo ma dużo roboty. Ze swojej strony mogę poradzić tyle. Zawsze gdy pisze do niego z poziomu panelu admina to odpisze. Każdy problem z zakupionym modułem w jego sklepie został rozwiązany. Zobacz sobie na ilość wiadomości jakie otrzymuje. Niektórzy piszą jakieś bzdury na które nie ma po co pisać bo to strata czasu.

Jeżeli masz moduł to wejdź na Moduły - Zainstalowane - i przejdź do modułu od Vekia. Tam na dole z prawej masz button ?POMOC

Klikasz wysyłasz i wtedy wiadomo że piszesz z problemem zainstalowanego modułu

Pisz konkretnie i tyle

To co napisałeś jest sprawą oczywistą. Chyba nie sądzisz, że nie próbowałem korzystać z tej jak i z innych opcji kontaktu. Znalazłem nawet jakiś nr telefonu, jest jednak tylko dla picu bo nie można pod tym numerem się dodzwonić ( wiecznie poczta ).

A problem z modułem wyszedł zaraz po instalacji, także jakiekolwiek odzew powinien być w przynajmniej 48h. Tego wymagam jako klient. A tutaj kontaktu brak od tygodni. W zasadzie już nawet przestałem liczyć ile minęło czasu. Pieniądze natomiast stracone.

Podsumowując, osobiście w ten sposób potraktowany czuje się jako klient okradziony.

Czy chodzi o ten moduł 

https://mypresta.eu/pl/modules/funkcjonalnosci-sklepu/atrubuty-kombinacje-na-listach-produktow.html

Możesz zrobić jakieś screenshoty z konfiguracja modułu? I link do sklepu ?

Wiem że chodzi o traktowanie klienta. Może zamiast pisać bzdury sprawdźmy czy kolega ma dobrze zainstalowany moduł.  W dokumentacji na stronie jest opis jeśli korzysta się z szablonu Classic to trzeba wykonać zmiany w kodzie.

Co do faktur zawsze są dostępne po zalogowaniu na stronie od Vekia i wystawiane są z automatu do 7 dni od zakupu. Później dupa nie ma generowania

28 minut temu, Rafaprest napisał:

Wiem że chodzi o traktowanie klienta. Może zamiast pisać bzdury sprawdźmy czy kolega ma dobrze zainstalowany moduł.  W dokumentacji na stronie jest opis jeśli korzysta się z szablonu Classic to trzeba wykonać zmiany w kodzie.

Co do faktur zawsze są dostępne po zalogowaniu na stronie od Vekia i wystawiane są z automatu do 7 dni od zakupu. Później dupa nie ma generowania

ad. 1 - wszystko sie moze zdarzyć - racja na 3 instalacje modułów mypresta 2 zakończyły sie crashem sklepu w moim wypadku ich usunięcie odblokowało sklep dla przykładu 20 innych zainstalowało sie bez problemu wymagały tylko konfiguracji

ad 2 - Fv przez mypresta są zgodnie z regulaminem(dla chętny  jak odszukac regulamin - jest niedostepny a widoczny dopiero w podsumowaniu zamówienia tak aby utrudnić do neigo dostęp)  na tej stronie wystawiane nie do 7 dni tylko na koniec miesiąca co w myśl przepisów a dokładnie ustawa o VAT jest wykroczeniem karno skarbowym - w skórcie maksymalnie do 7 dni od daty otrzymania wpłaty powinna sie pojawić fv - wiec tutaj po raz kolejny stajesz na przegranej pozycji broniąc. w moim wypadku na fv czekałem o ile pamiętam 3 tygodnie

I tu propozycja może zakończmy już ta dyskusję bo stajesz w obronie kogoś z kim masz zapewne układy pozwalające na współpracę co ewidentnie wskazuje na wybiórcze traktowanie klientów w sensie polowania na łosie lub jelenie.

Jako wisienkę na torcie dodam że bardzo dokładnie przyglądnąłem się stronie mypresta i dodam że specem od ściemniania to vekia nie jest a jak sie chce podbudować ranking opini o zakupach swoich produktów to trezba to też robić z głową - przykład - opinia o module sklepu do FB która została wystawiona przez "rzekomo kupującego" kilka lat przed uruchomieniem usługi sklepu przez FB - o mało nie padłem rok 2011 :)

Konkluzja - co tanie to drogie a Polak mądry po szkodzie niestety Ja również ale pierwszy i ostatni raz.

Przed chwilą posrałem fakturę za zakup z 01-03-2018 i faktura pobrał się. Jeżeli masz niesprecyzowane dane do faktur to nie ma się co generować. Myślę że sam sobie za dużo grzebiesz w kodzie. Posypał się sklep z jakich modułów? Przynajmniej będę wiedzieć.

Haha pisze z telefonu i przepiękny słownik wyszedł. Posrałem fakturę Haha. Oczywiście miało być pobrałem.

Jumping in here since I see you are talking about Mypresta.eu and Vekia.

Have anyone seen or got any reply from him since December? I see his last post here on the PS forum is 15th Dec.

Been trying to get hold of him/support since beginning of Dec. with several support tickets, emails and FB messages but no reply.
Something must have happened, he always replied promptly and professional..

Tak jak ktoś wcześniej pisał, Vekia padł ofiarą swojej popularności, niestety poszedł na ILOŚĆ, a nie na JAKOŚĆ. Nasza firma również zrezygnowała z jego usług, olewał kontakt, o nic nie można było się doprosić. W tej chwili przede wszystkim szukamy modułów u innych dostawców, mypresta omijamy jak tylko się da.

• Like 1