Jump to content

Změna čísla ID u jazyka


TempoVit

Recommended Posts

Potřebuji prosím pomoc se změnou čísla ID u jazyka.(Presta 1.6) V nastavení Lokalizace / Jazyky mám aktivovaný a jeden hlavní jazyk češtinu, která má označení ID 2. Zjevně 2 proto, že defaultní tam byla angličtina, která měla ID 1. Angličtinu jsem odstranil, ale češtině zůstalo ID pořád 2. Potřebuji to přepsat na 1, ale nevím jak. Důvod je ten, že používám konektor pro propojení PrestaShopu s MONEY S4 a ten původně natáhl kategorie pro jazyk s ID 01 a tím pádem se mi nyní ty kategorie neukazují korektně.

ID jazyk.jpg

Link to comment
Share on other sites

ID jazyka je uloženo v tabulce ps_lang. Kdyby stačilo změnit jen tento jeden záznam, tak je to snadné. Ale je potřeba zjistit VŠECHNY tabulky, které na toto ID odkazují a tam ho také změnit. Nedokážu tady všechny úpravy vypsat. Sestavit potřebné SQL dotazy je práce asi na hodinu.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za vysvětlení. Já to nakonec vyřešil bez nutnosti měnit ID jazyka. Odstranil jsem veškeré položky, obrázky, kategorie a hlavně jsem tam měl nesmazané podkategorie. V administraci PrestaShopu nešly původně vidět. A po pročištění a odstranění všeho, jsem to natáhnout znovu z Money S4 a hotovo. Vše funguje jak má. Jak prosté 🙂.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...