Jump to content

install sorun acil yardım

Fuego-levo

Recommended Posts

SAĞOL ARKADAŞIM..
BURADA localhost sabit mi kalacak..

databaseservername:lokalhost
database name:prestashop
user:
pass:

kullanıcı ve password u da admin control panele girdiğim kullanıcı adı ve passwordu yazıyorum fakat database or user password not found diye hata veriyor..

Sizde php ye uzaksınız sanırım.

plesk mi yoksa cpanel mi kullanıyorsunuz. Ona göre açıklayayım.

eğer database i prestashop olarak belirlediyseniz birde user tanımlamanız gerekecek şifreyle birlikte. bunları mysql database den yapacaksınız.

Daha sonra tanımladıklarınızı ilgili alanlara yazacaksınız. control panel şifresiyle alakalı bir durum değil.

alıntı
Sizde php ye uzaksınız sanırım.

plesk mi yoksa cpanel mi kullanıyorsunuz. Ona göre açıklayayım.

eğer database i prestashop olarak belirlediyseniz birde user tanımlamanız gerekecek şifreyle birlikte. bunları mysql database den yapacaksınız.

Daha sonra tanımladıklarınızı ilgili alanlara yazacaksınız. control panel şifresiyle alakalı bir durum değil.
-----------
plesk ve cpanel nedir onuda bilmiyorum açıkcası..
evet php ye uzağım.. fakat daha önce phpbb install etmiştim bukadar zorlanmadım..
ben bu prestaschopu sadece FTP programı ile websitemin rootdirectory e gönderdim
başka birşey yapmadım...

İnanın benimde şu an halletmem gereken önemli bir mesele var. Ne hikmetse siteyi taşıdıktan sonra sqlda gerekli ayarlamaları yapıp ftpye yedeğimi atmama rağmen site açılmıyor. Onunla uğraşmak zorundayım. Eğer bu işi halledinceye kadar size yardımcı olan çıkmazsa msn den probleminizi çözmek için yardımcı olurum. Ama şu an yardımcı olamayacağım çünkü pek bilgi sahibi değilsiniz, uzun sürecek