Jump to content

ÁFÁ-s számlát kérek


NPeti

Recommended Posts

Ezen valamikor én is filóztam, de konkrétumot nem találtam erre a kérdésre, hogy törvényes e.
Igaz, nem is kerestem.
Én valamikor próbálkoztam felnőtteknek szánt termékek forgalmazásával, ott jó lett volna egy ilyen választási lehetőség, most nincs ilyen boltom.
Az még oscommerce-ben lett kialakítva.
Prestával talán április, május környékén indítok újra egy ilyen shopot.
Addig ezt a számlaadást hivatalos oldalról megkérdezem.

Link to comment
Share on other sites

http://torvenyeswebaruhaz.com/
Ezen a linken megtalálsz mindent ami a törvények betartásához szükséges. Számla nélkül még véletlenül se küldj el semmit. Megbüntetnek keményen. Én is most készülök shopot nyitni és innen szereztem be az összes tudnivalót. A fogyasztóvédelem még csak nem is válaszol a kérdésekre. Mert akkor, hogy tudna büntetni ha minden rendben van?
Link to comment
Share on other sites

De mi van ha anonim a rendelés, mert számlát CSAK névre (magán, vagy jogi) szabad kiállítani
A megadott cím is lehet csak szállítási cím, bár ez már mindegy
Persze valamilyen bizonylatot nem árt küldeni

Link to comment
Share on other sites

Én csak azért vetettem fel a témát, mert a példa linken van ilyen választási lehetőség.
Törvényes vagy sem, majd kiderül.
Az ajánlott törvényesvebáruház.com blogjában feszegetik a témát, de konkrétumot nem láttam.
Egyébként fogyasztóvédelmis véleményét kikérném, ha lehetne....
Pl.: Lakatos Nintendó vesz egy Gay DVD-t és a számviteli törvények értelmében min. 6 évig meg kell őrizni a számla másodpéldányát.
Ez melyik vevőnek jó?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Sziasztok!

 

A 2012 ÁFA változást hogyan követi le a shop? Nekem minden termékem 25%-os áfával van rögzítve.

Nem lenne jó ha a termék adatlapon egyesével kellene átírnom az adót.

 

Az Áfa mértéke a termékeknél fontos mert a shopban díjbekérőt lehet letölteni előreutaláshoz, amin meg már rendes adónak kell szerepelnie. Nem tehetem meg, hogy 0-ra állítom a termékek adóját.

 

Felvittem a 27%-os kulcsot.

 

Arra gondolok, ha a 25%-ost törlöm, akkor átugranak mind 27-be. Vagy 0-ra ezért nem kockáztatom meg.

 

Valami ötletetek van? Az adatbázist még nem piszkáltam, csak végső esetben próbálom meg.

 

presta 1.3.2.3

Link to comment
Share on other sites

eadams => simán átállítod az adóknál a 25% áfa értékét 27-re, a nevét szintén 27-re és kész.

A presta php segítségével kiszámolja minden termék végső árát úgy hogy a nettóhoz hozzáadja az áfát, ergo ha átírod akkor minden egyes terméknek átáll az ára 27% áfára. fél perc az egész. ha kell segítség, szólj.

BUÉK mindenkinek

Link to comment
Share on other sites

Megvan, köszönöm, erre nem gondoltam.

Igaz így minden ár nő 2%-ot, bár az ÁFA emelést nem feltétlenül szerettem volna érvényesíteni az árakban.

Ráadásul igen hülye árak vannak. (pl. 13.256 Ft)

Nem baj, úgyis újra kell árazni a nagyját 2012.-ben. Szép meló lesz, mert a tábla export majd import-ban nem nagyon bízok.

Köszi.

 

Boldog új Évet mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Egy kis újdonság:

Az ÁFÁ-s számla kiállítása webáruház esetén kötelező, különben hogyan adod a névreszóló elállás lehetőségét.

Sőtt kötelező 1 db ÁFSZ-t is mellékelni is a számlához.

Számlázáshoz én ClearAdmin-t használok. Ennek az alap verziója ingyenes és ugyan fizetni kell érte, de összeköthető bármely prestashoppal és egy kattintással lehúzza az össze számlát.

Üdv: Judit

Link to comment
Share on other sites

Az ASZF nálam 6 oldal lenne kinyomtatva. :(

Az ellállás jogának gyakorlásának menetét kell kiküldeni a számla mellé, állítólag.

Ezt írják sok fórumon, de törvényt, konkrét szöveggel még nem láttam, igaz nem is kutattam utána.

Ha van ilyen, jöhet a link!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...