Jump to content
  • 0

Automatyczne przydzielenie nowego klienta do własnej grupy


pele7384

Question

Witam, borykam się z tym od dłuższego czasu, może ktoś zna sposób lub jakiś moduł, który załatwi poniższy problem. Pamiętajcie, że jestem zielony w obrębie programowania itp. Będę wdzięczny za wszelkie próby pomocy!

Do rzeczy:

Mój integrator potrafi importować produkty z Subiekta z kilkoma progami cenowymi do Presty, przypisuje je do samodzielnie stworzonych grup klientów. Mi natomiast zależy na tym, aby po rejestracji klient od razu (automatycznie) otrzymał ceny z niższego progu cenowego. Takie coś jest możliwe, bo klient po rejestracji jest automatycznie przypisywany do grupy "Klienci" zamiast "Goście"... ale! W takiej sytuacji należałoby importować drugi próg cenowy do tej grupy (Klienci), a mój program jak już wspomniałem przypisuje te ceny do samodzielnie stworzonych grup. Ręcznie tego nie zrobię, bo posiadamy już około 900 produktów, a baza stale rośnie. 

Widzę proste rozwiązanie, ale nie mam pojęcia jak je aktywować. Wystarczyło by zmienić jakoś warunek, który po rejestracji użytkownika przypisuje go do grupy "Klienci" na "własną grupę stworzoną przez mój integrator" bądź na przykład moduł który pozwala wybrać grupę do której użytkownik po rejestracji zostanie przypisany. 

 

Może ktoś zna jakieś rozwiązanie? 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ogromne dzięki, postaram się to sprawdzić i jak będzie dobrze to dam znać, jak nie, to i tak dam znać :D

 

PS: Zainstalowałem ten wynalazek, ale mam problem, to wygląda na mój ewidentny brak wiedzy programistycznej. Nie wiem jaki warunek przydzielić aby obejmował w zasadzie każdego kto zakłada konto, a na tyle na ile rozumiem ten moduł, potrzebuję ustalić jakiś warunek.

Załączam zrzut ekranu dzięki któremu ktoś może będzie w stanie na coś wpaść i mi pomóc. To mogłoby być na przykład coś takiego

Imie>wpisane cokolwiek = przydziel do grupy (Bo imię jest oczywiście obowiązkowym polem przy rejestracji, ale nie umiem tego zrobić 😕 )

warunki.jpg

warunki2.jpg

 

PS2: Poradziłem sobie, nadałem warunek na adres e-mail "!=" czyli jak dobrze rozumiem "nie równy" i wpisałem po prostu 1. Teraz po założeniu konta automatycznie przeniosło je do grupy z cenami na których mi zależy. W końcu! Jeszcze raz ogromnie dziękuję za polecenie tego modułu, sam pewnie bym go nie znalazł.

Edited by pele7384 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Muszę jednak powrócić do wątku, może nie będzie trzeba zakładać nowego.

Zależałoby mi na tym aby klient przydzielony do grupy specyficznej widział przekreślone ceny standardowe. Istnieje do tego jakiś moduł? Chyba jest opcja włączenia tego ręcznie dla danego produktu, ale to by się znów wiązało z klikaniem przy każdym produkcie, a moje ceny importują się jak wiadomo przez integrator więc trzeba to jakoś zautomatyzować.

Znów czekam na pomoc i z góry dziękuję. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...