Jump to content

Velkost pole pro "Ve stejné kategorii"


Serhiy Chaklosh

Recommended Posts

Ví někdo, kde se dá změnit velikost pole pro produkty "Ve stejné kategorii". Mám free šablonu Element, kterou měním kde to jen jde. Problém je v tom, že vzhled všeho co je v Centrálním sloupci je samozřejmě řízeno z global.css, kde původně bylo nastaveno na zobrazení 4 produktů. To jsem jakž takž změnil na 3 ale u produktů "Ve stejné kategorii" chci aby byli 4. Při prohlížení kódu v google chrome mi to udává někde z element.style.
Takže nemohu najít KDE můžu těch 35% změnit. Když v global.css natvrdo přidám v řádku #productscategory_list li WIDTH v procentech nebo pixelech, tak se nic nezmění, protože těch je těn původní příkaz nadřazenější.
Také to nešlo změnit tím, že změním velikost obrázků v administraci.
Poprosím jen o jedno - pokud víte, kde se podobné věci řešily, tak prosím nepsat "hledej" ale dat odkaz nebo aspoň rozumnou radu.
Předem děkuji
P.S.: www.majestick.cz (vše je ještě ve stadiu rozpracovanosti)

Link to comment
Share on other sites

No jo, jenže já vůbec nevím odkud se to ovládá. Zda-li je to modul nebo jen součást produktu. Protože de facto se zobrazí jen při prohlížení produktu. Já bych třeba rád zaměnil jen tuto část za originální jenže se obávám, že je nějak vázaná na centrální sloupec kde produkty jsou tři. A také nechápu kam se poděla možnost jezdit s těmi produkty do stran. Oni se jen přenesou pod sebe

Link to comment
Share on other sites

No jo, jenže já vůbec nevím odkud se to ovládá. Zda-li je to modul nebo jen součást produktu. Protože de facto se zobrazí jen při prohlížení produktu. Já bych třeba rád zaměnil jen tuto část za originální jenže se obávám, že je nějak vázaná na centrální sloupec kde produkty jsou tři. A také nechápu kam se poděla možnost jezdit s těmi produkty do stran. Oni se jen přenesou pod sebe


Ve stejné kategorii je modul, zobrazí se jen na stránce produktu. Nijak se to nenastavuje, prostě se tam zobrazuje všechno zboží, které je ve stejné kategorii jako otevřený produkt. S touhle šablonou nemám zkušenosti, ale zkontroluj si, jestli máš všechny pozice modulů tak, jak jsou na obrázku.

39203_ELDccFegxZrzpCPt7sSj_t

Link to comment
Share on other sites

Takže je to Products Category. Umístění modulu je v pořádku tj. je v Product Footer. Také ksem přepsal téměř nezměněný productscategory.tpl na původní ale nic se v podstatě nezměnilo. Pořad je to nějaký rozházený, divný velikosti oken a už vůbec to nejezdí do stran. Tak mě ještě napadlo, zda složka "modules", která je části šablony by neměla být ve složce "themes", třeba odtud vše ovlivni správně.

Link to comment
Share on other sites

Struktura adresářů musí být stejná, jako v orig. balíčku s šablonou, tzn. modules nemá být v themes.
Přepiš si současný global.css tím z orig. balíčku šablony.
Neposouvání produktů v kategorii bude asi zaviněno javascriptem.
Mimochodem: v souboru
config/smarty.config.inc.php
musí být nastaveno:
$smarty->force_compile = true;
aby byly prováděné změny vidět hned.

Link to comment
Share on other sites

Ha, a tady je ten háček - já už nemůžu vrátit původní global.css nebo spíš nechci. Udělal jsem dost úprav a jedna z posledních věci je právě to zobrazení v "Ve stejné kategorii". Jinak, pokud se nemýlím tak už po nahraní této šablony na server byl nějaký problém se zobrazením výše zmíněného obsahu.
Níže je uveden celý productscategory.tpl ze stejnojmenné složky. Předpokládám, že problém se bude skrývat někde tady. A podezřívám tuto část kódu .......style="width: {math equation="width * nbImages" ...... Tady si myslím, že je nějaký druh výpočtu pomoci kterého se ta velikost nastaví

{if count($categoryProducts) > 1}
[removed]var middle = {$middlePosition};[removed]
[removed][removed]


{l s='In the same category' mod='productscategory'}

{if count($categoryProducts) > 4}{l s='Previous' mod='productscategory'}{/if}



{if count($categoryProducts) > 4}{l s='Next' mod='productscategory'}{/if}

{/if}
Link to comment
Share on other sites

if count($categoryProducts) > 1}
[removed]var middle = {$middlePosition};[removed]
[removed][removed]

{l s='In the same category' mod='productscategory'}
{if count($categoryProducts) > 4}{l s='Previous' mod='productscategory'}{/if}

 4}style="width: {math equation="width * nbImages" width=170 nbImages=$categoryProducts|@count}px"{/if}>
{foreach from=$categoryProducts item='categoryProduct' name=categoryProduct}

getProductLink($categoryProduct.id_product, $categoryProduct.link_rewrite, $categoryProduct.category)}" title="{$categoryProduct.name|htmlspecialchars}">
getProductLink($categoryProduct.id_product, $categoryProduct.link_rewrite, $categoryProduct.category)}" title="{$categoryProduct.name|htmlspecialchars}">{$categoryProduct.name|truncate:15}

getProductLink($categoryProduct.id_product, $categoryProduct.link_rewrite, $categoryProduct.category)}" title="{$categoryProduct.name|htmlspecialchars}">{$categoryProduct.description_short|strip_tags|truncate:400:'...'}

{displayWtPrice p=$categoryProduct.price} 
getProductLink($categoryProduct.id_product, $categoryProduct.link_rewrite, $categoryProduct.category)}" title="{$categoryProduct.name|htmlspecialchars}"> 


{/foreach}


{if count($categoryProducts) > 4}{l s='Next' mod='productscategory'}{/if}

{/if}

Link to comment
Share on other sites

pokud ten výpočet chápu správně, tak zajišťuje, že když je zboží v kategorii víc než 4, tak se budou zobrazovat šipky+posouvat se

jestli nemůžeš přepsat celý global.css, tak aspoň tu část, která se týká productcategory tzn. od ř.1362

Link to comment
Share on other sites

jo to je problém těchhle šablon, používám některé jiné od stejného tvůrce. ve starším IE to bude ještě horší. má to nedořešené v productcategory a myslím, že jsem měl problémy i s více náhledy pod velkým obrázkem zboží.

Link to comment
Share on other sites

Kde je vlastně problém? Mě se to v IE i FF zobrazuje správně (obr. jsou v jedné řadě, posouvají se), pokud je v kategorii víc produktů. Dej sem odkaz na produkt, který má míň než 5 produktů v kategorii.
Osobně by mi na majestick.cz vadily jiné věci, např. v IE je obrázek v thickboxu vidět jen z poloviny nebo velká mezera vpravo u zobrazení produktů v kategorii (dal bych 3 místo 2 obrázků nebo větší mezeru vlevo a mezi obrázky).

Link to comment
Share on other sites

Ha! Zafungovalo! Sice se to ve výše zmíněných prohlížečích již zobrazuje po třech produktech ale zase za cenu toho, že teď není zarovnaná pravá strana.
A když už jsem u toho výčtu problému, tak mohl bych se rovnou zeptat na vše co mě ještě trápí? Níže je seznam :)
- jak přidat řádek s Copywrightem v zápatí všech stránek a podstránek?
- jak udělat tlačítko Kategorie "neklikatelným" (je to bývalé tlačítko Home)?
- jak dat pryč text By 2 Link for PrestaShop™ pod platebními logy?
- kde se nastaví správné kontakty když přejdu do košíku, tak mi tam píše mail na výrobce šablony a tel 0000000000?
- dá se nějak zautomatizovat proces překladu shopu do jiných jazykových mutací pomocí online překladačů?
- dá se nějak informace o produktu zobrazit přímo pod ním a ne ve zvláštní záložce jak se tomu teď
- proč na úvodní stránce se při nájezdu myši na produkt se zobrazuje "h"?
- má smysl přecházet na 1.3.7 a posléze na propagovanou verzi 1.4?
.... určitě to nebude konec :) ale budu rád když se dozvím cokoli z vyčteného.

Děkuji

Link to comment
Share on other sites

Mě se to zobrazuje dobře, včetně pravé strany.

Odpovědi:
– jak přidat řádek s Copywrightem v zápatí všech stránek a podstránek?
+
– jak dat pryč text By 2 Link for PrestaShop™ pod platebními logy?
-----Překlad > Překlad modulů > najdi blockvariouslinks - tam je text By 2 Link ... můžeš ho nahradit tvým copyrightem
– kde se nastaví správné kontakty když přejdu do košíku, tak mi tam píše mail na výrobce šablony a tel 0000000000?
-----ty kontakty jsou v šabloně nepochopitelně napevno, tzn. otevři order-steps.tpl a toto:
< a href="mailto:contact(zavinac)element.com" > contact (zavinac) element.com < / a >
nahraď tímto: {l s='Muj mail'}
a toto: 00 (0) 00 00 00 00
nahraď tímto: {l s='Muj telefon'}
Pak si otevři překlad obchodu (ne překlad modulů) a najdi si řádky Muj telefon a Muj mail a do polí si doplň údaje. Ten mail můžeš upravit tak, aby byl klikatelný, tzn. místo:
< a href="mailto:contact(zavinac)element.com" > contact (zavinac) element.com < / a >
toto:
< a href="mailto:{l s='Muj mail'}" >{l s='Muj mail'}< / a >

Podobně můžeš upravit cokoli, pokud to není tpl soubor v modulech (tam je ten zápis takto:{l s='text' mod='nazev_souboru_sablony_bez_pripony'}
Budeš to potřebovat, myslím, že v těchto šablonách je těch nedodělků víc.

– dá se nějak zautomatizovat proces překladu shopu do jiných jazykových mutací pomocí online překladačů?
-----------někde jsem viděl na to modul, ale tuším byl placený

– dá se nějak informace o produktu zobrazit přímo pod ním a ne ve zvláštní záložce jak se tomu teď
-----------mělo by to jít takto (nevyzkoušeno):
najdi v product.tpl: {$product->description} a přesuň na požadované místo (asi někam do < div id="short_description_block" >)

– proč na úvodní stránce se při nájezdu myši na produkt se zobrazuje “h”?
--------- pokud to je modul blocknewproducts, najdi řádky:
< a href="{$new_products.0.link}" title="{$new_products.0.link.legend|escape:htmlall:'UTF-8'}" >
< a href="{$new_products.1.link}" title="{$new_products.1.link.legend|escape:htmlall:'UTF-8'}" >
< a href="{$new_products.2.link}" title="{$new_products.2.link.legend|escape:htmlall:'UTF-8'}" >
< a href="{$new_products.3.link}" title="{$new_products.3.link.legend|escape:htmlall:'UTF-8'}" >
a vymaž:
.link
za "title"
tzn. bude to vypadat takto:
< a href="{$new_products.0.link}" title="{$new_products.0.legend|escape:htmlall:'UTF-8'}" >
( v každém řádku jiné číslo 0-3)

místo "h" by tam pak měl být název zboží.


– jak udělat tlačítko Kategorie “neklikatelným” (je to bývalé tlačítko Home)?
------ nedá se to nastavit v nastavení modulu blocktopmenu?

– má smysl přecházet na 1.3.7 a posléze na propagovanou verzi 1.4?
1.3.7 ani 1.4 neznám, nezkoušel jsem, s 1.3.7 bych si asi nekomplikoval život, tak podstatné změny tam asi nebudou oproti jiným 1.3..
1.4 údajně má být dost vylepšená, ale taky tam mají být podstatné změny, takže asi nepůjdou použít některé moduly z 1.3 a šablony (??)
K upgradu tě může časem donutit hosting (jako mě), když udělají změny v nějakých nastaveních, můžou starší verze přestat fungovat.

Link to comment
Share on other sites

Doporučil bych nastavit tmavší texty - ty modré i šedé - kromě toho, že se to špatně čte (a snadno přehlédne) by s tím mohly mít problém vyhledávače (světlý text na světlém pozadí není nejlepší). Taky by to chtělo doladit překlady (např. Search, nelogický odkaz Můj košík v detailu produktu, apod.). :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...