Jump to content
  • 0

Czysta presta i problem 1click upgrade z aktualizacją


magucio

Question

Cześć, jestem młodym adeptem Presty i dopiero wdrażam się w ten cms. O Preście dowiedziałem się z polecenia i postanowiłem ją przetestować. Z oficjalnej strony pobrałem Preste w wersji 1.7.4.3 i po kilku perturbacjach z instalacją w końcu uruchomiłem stronę na tym systemie. Zalogowałem się do panelu admina i zauważyłem, że właśnie wyszła wersja 1.7.4.4 więc zainstalowałem sobie oficjalny moduł "1-Click Upgrade" i postanowiłem zaktualizować stronę. Włączyłem ją w tryb konserwacji i przystąpiłem do aktualizacji. Niestety już na początku aktualizator napotkał problem. Niestety nie mam pojęcia z jakiego powodu. Jak przejść ten problem? Co nie nie tak i jak to naprawić? Nie mam bladego pojęcia co może być nie tak, bo nawet nie zdążyłem ingerować w chociażby jeden plik. CMS jest czyściutki, taki jaki pobrałem z oficjalnej strony.

 

bladpresta.png

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć, nie wiem na jakim hostingu masz prestę, ale moja zaczęła normalnie działać i co najważniejsze szybciej dopiero po zmianie na mniej popularny hosting. Wcześniej co aktualizacja to jakieś problemy z bazą a to z czym innym i nigdy nie można było dokończyć aktualizacji.   

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 10.11.2018 at 9:06 PM, Pasat01 said:

Cześć, nie wiem na jakim hostingu masz prestę, ale moja zaczęła normalnie działać i co najważniejsze szybciej dopiero po zmianie na mniej popularny hosting. Wcześniej co aktualizacja to jakieś problemy z bazą a to z czym innym i nigdy nie można było dokończyć aktualizacji.   

Serwer jest z home.pl więc może to ma znaczenie, bo już niektóre funkcje się wysypywały przy tym hostingu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dokładnie jak powyżej. Polecam również linuxpl lub inny podobny, co prawda trochę trzeba się przyzwyczaić do DirectAdmin ale jak już się obezna w temacie to jest nie zastąpiony. Do tego dochodzi szereg innych ułatwień w tym backup, dostęp do plików poczty i wiele innych rzeczy. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...