Jump to content

Szállító nem választható ki + nem is hozható létre


lajosiferenc

Recommended Posts

Sziasztok.

1.3.2.3-as ps-em van, eddig egész jól összerakva.
A shop indulása előtt azonban akadt némi difi.

A regisztráció után a vásárlást nem lehet befejezni:
"Válassza ki a kézbesítési módot
Erre a címre nincsen elérhető szállító!"

"Van 1 hiba :
érvénytelen szállító vagy nincs kiválaszott szállító"
---
1.
A Szállítás / Fuvarozók-ban állítottam már
több fuvarozót is, a Szállító opció: Alapértelmezett szállító: jump menüben hol megjelent, hol nem 1 fuvarozó.
Volt ár és súly kategória is megadva.
Alap ország Hungary, megyét is adtam neki, vagy nem - szóval teszteltem -nem ment.

---
2.
Megnéztem a ps_carrier -ben, hogy mit lehetne csinálni (egy külföldi oldalon olvastam, hogy adjam meg az ott az alap id-t)
Most van egy alap fuvarozóm, 0 id-val.

Ha újat akarok létrehozni: "hiba történt objektum létrehozásakor carrier" üzenetet kapok.
--
A webshop front endje pedig kicsit szét van esve, mintha a footer.tpl hiányzana - emiatt. (Háttér és jobb oldal, footer hiányzik)
--
Eredetileg az lenne a célom, hogy valahogy eltüntessem, vagy legalább alapállapotba hozzam a Szállító kiválasztása opciót a rendeléskor, s az ár ne látszódjon, mert nincs rá szükség. (Pár sorban le van írva ugyanis, hogy hova-mennyiért szállítunk)

Bármilyen tanács jól jön, köszönöm előre is!


Fura, hogy eddig ment, most meg nem.
Valahogy kilehet venni a rendeléskor, hogy választhasson fuvarozót? Nincs rá szükség, mert a cég maga végzi a fuvart.
A héten kellene indítani a szájtot, erre meg jön ez :(

Link to comment
Share on other sites

Szia,

az első körben igen be volt, akkor szintén nem működött.

Most beállítom, de mentés után ha ujra belépek, már nem aktív az Europe check box,
a Cég és a Szállítási idő input pedig üres.
Kitöltöm, mentem: "hiba történt objektum létrehozásakor carrier"

Link to comment
Share on other sites

Szállítás:
Én zónánál Európát és Magyarországot adtam meg.
Az országoknál Magyarország zónája: Magyarország.
Fizetés:
Elektronikus bank (banki utalásos vásárlás)
Postai utánvéttel
Bolti személyes átvétel (AURAL CASH ON DELIVERY modul telepítésével)

Plusz telepítve van a Carriers restrictions modul.
Én is 1.3.2.3 verziót használok.

Link to comment
Share on other sites

a szállítónál a zónát be kell állítani, a csoport hozzáférést, állapot, kezelés és szállítást igenre kell tenni viszont alul a modult nem-re.
az ár és súly tartománynál be kell állítani a tól-ig határokat.
utána a szállítás fülön a díjnál be kell állítani az összeget

Link to comment
Share on other sites

Szia,
nem kellene "hiba történt objektum létrehozásakor carrier" üzenetet kapnod. Szerintem azt a fájlt, amit módosítottál, töröld ki, és másold vissza az eredetit. Ha nem készítettél biztonsági mentést, akkor egy 1.3.2.3-as verziót tölts le és írasd felül.

Bocs, ha félreértettem a dolgot és nem módosítottál fájlban.

Attila

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

Új topikot ezért nem nyitnék, itt szeretném megkérdezni, hogy a Kosár: vonal alatti részében, a "Szállítás 0 Ft." (Az Összesen sor fölött) melyik fájlban kell kivenni? A shopping cart tpl-ben kikommenteltem a shipp részeket, de még megjelenik.
(Nálunk nem szükséges a szállítási díj hozzáadása. Levettem 0-ra, minden információt manuálisan adtam meg a szállítási költségekről, jól látható helyen.)

Link to comment
Share on other sites

Szia Ferenc,
ahogyan NPeti mondta, ott hiába kommenteled ki.
most nem tudok érdemi információt adni csak este, de véleményem szerint:
Tools => Translations => Modulok fordítása => ctrl+f (keresés) => blockart => itt keresd meg a Shipping-et (szállítás) és a szállítás szöveget töröld ki, majd írj helyette egy-két space-t (üres helyet) majd mentsd el, és nézd meg.

Este visszanézek
Attila

Link to comment
Share on other sites

Ennek a fordítás törlésnek semmi értelme, ott marad a 0.
A tpl fájlból kell kitörölni a megfelelő részt, hogy ne jelenjen meg szöveg és számérték.
Van egy próba shopom, majd megnézem mit kell törölni, 1.3.2.3 verzióm van, ha nem gond, ezen tudom kipróbálni.

Link to comment
Share on other sites

A shopping-cart.tpl 111 sortól 130 sorig töröltem és már nem jelenik meg semmi a szállítással kapcsolatban a kosárnál. (kivéve az érték hozzászámolása nálam, mert nem írtam nullára)
Hogy máshol mi a helyzet a rendelés folyamán, még ki kell próbálnod ezek után.

Link to comment
Share on other sites

Ahogy mondtam, visszanéztem.
"Ennek a fordítás törlésnek semmi értelme, ott marad a 0."
Ez teljesen nyilvánvalóan igaz. Gondoltam elindulhat az admin felületen a szöveg kitörléséből, a 0-t meg amúgy is máshogy kell megoldani, mivel gyanítom php-val illetve scripttel oldja meg. Nem néztem meg a cart.php-t, sem a cart.tpl-t.

De megfogom :D

Attila

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem a szállítókkal kapcsolatban. Van Raktári átvétel és Futár szállító, de néha a Futár nem jelenik meg, ezért ki sem jelölhető. Ha a kosárban van egy termék, majd hozzáadok még egyet, a futár már nem jelenik meg, ill. ha eredetileg több termék van a kosárban és abból kiveszek egyet, szintén eltűnik a futár szállító. Tudtok segíteni?

 

webshopom: www.victoriaszappan.hu

 

előre is nagyon köszi!

Link to comment
Share on other sites

Épp tegnap kínlódtam azt hiszem pont egy ilyen gonddal.

 

Némely terméknél nem jelent meg a szállító, némelyiknél igen.

 

A hiba a raktárkezelésben volt.

 

Egyes termékeknél a mennyiség lapon a felső pipa volt bejelölve, és a raktárkezelés meg nem állítottam be rendesen.

 

Amikor olyan termék került a kosárba, ahol az alsó és a felső pipa is bent volt. (I want to specify available quantities manually és I want to use the advanced stock management system for this product) na ott amikor az illető termék kosárba került eltűnt a szállító.

 

Görcsöltem vele egy ideig mire rájöttem, mert a termékeket egymásról másoltam zömmel, és egyiknél így jó volt, amelyiket meg rosszul beállítottról másoltam az nem..

Nem tudom ilyen gondod van-e, ha igen kapcsold ki a felső pipát először.

Edited by eadams (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

- mi után jelentkezett a probléma? Egyszer csak ilyen lett, vagy beállítás óta vacakol?

- miközben írtam eadams is posztolt, próbáld meg elég jónak tűnik a javaslata

- én most teszteltem google chrome alól de nem jelentkezett a probléma

- több böngészővel is próbáltad? Valamint vásárlóknál is jelentkezett ez a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Köszi a választ, de nem használok adv. stock management-et, tehát a felső pipa minden terméknél ki van kapcsolva.

 

Az elejével nincs gond, lehet pakolni a kosárba és a fizetés oldalon a kosárban szereplő termékek mennyiségét változtatni,

DE, ha kilépek a fizetés oldalról pl hogy újabb terméket adjak a kosárhoz, akkor a fizetési mód automatikusan átvált a default-ként megadott futár szállítási módról (!!!) az ingyenesre, és többé nem is jelenik meg választható opcióként a futár mód.

 

Ha a kosarat kiürítem teljesen, majd újra pakolom, akkor megint jól működik, de csak addig míg a fizetés oldalról ki nem lépek.

 

Nem tudom pontosan mióta áll fenn ez a hiba, mert sokat teszteltük, de ezt kifejezetten nem néztük. Egy vásárló jelezte a problémát.

 

Van ötletetek?

Link to comment
Share on other sites

Értem. Most néztem nekem nem csinálta ezt.

(firefox 20.0.1 és chrome 26.0.1410)

Bár nem adtam meg vásárlói adatokat, csak bepakoltam a kosárba és kiléptem, majd tettem bele még mást. is. megmaradt 900 Ft.

Link to comment
Share on other sites

Megtaláltam a problémát.

 

A program nem tökéletes, minden termékhez társítani kell egy vagy több szállítási módot (Catalog > Products > Edit > Shipping) , felsorolja az összeset egy táblázatban és ki kell jelölni, amelyikkel lehetséges az adott terméket szállítani. Alatta van egy megjegyzés: If no carrier selected, all carriers could be used to ship this product. - hát én nem jelöltem ki semmit. Gondoltam, működni fog és el is felejtettem, hogy volt egy ilyen beállítási lépés. Aztán most újranéztem mindent, és kijelöltem egyesével a két szállítót, most így működik - bár akkor rossz a program, mert a régi beállítással is kellett volna...

 

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...