Jump to content

Modul epayment compatibil cu 1.3-1.4


SeerKan

Recommended Posts

Salut,

Am disponibil modul de epayment compatibil cu versiunile 1.3-1.4, 100% functional si testat pe ambele versiuni atat in modul de test cat si in modul live.

In cazul in care sunteti interesati de modul va rog sa ma contactati prin pm sau la telefon 0733 600 550.

O zi buna.

Link to comment
Share on other sites

fratioare las-o balta ..pacat de timpul tau pierdut , daca nu cumva ti-au oferit ei solutia ... banuiesc ca vrei bani ... asteapta ... eu o sa fiu primul care o sa te contactez cand vor sti sa spuna ce comisioane vor si ce costuri implica ... sunt varza ... ca tot ce este in romania ... inclusiv anuntul tau ... TRAIASCA PLATA RAMBURS !!! cu toate riscurile ce rezulta de aici ( refuzul comenzii , desi nici plata cu card nu iti garanteaza asta doar ca iti recuperezi costurile de transport, dar cum toata lumea ofera transport gratuit esti departe si tu si cei de la gecad )... sunt si taxe de ramburs , dar mult mai mici decat ale parazitilor astia ... asa ca bafta in continuare ...poate iti gasesti ceva fraieri ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

chill out corint1, nu toti au produse de vanzare cu plata ramburs ca tine.. eu de exemplu as fi interesat de modul, am produse downloadabile nu de trimis prin posta si mi-ar place plata prin sms daca cumva merge cu modulul asta

"poate iti gasesti ceva fraieri" - de ce jignesti? fa si tu un modul din asta daca te tzine "programarea"

si daca tot suntem la capitolu critici.. praf site-u tau, n-as cumpara de pe un site care arata in halu ala :)) pozele alea mai rotunjestele si tu in photoshop - vrei tutorial? 100$ =)) bft

Link to comment
Share on other sites

dupa cum spuneam, nu te grabi .... daca ar fi ceva bun si interesant ar fi gratis ... mai mult au de castigat cei care fac tranzactiile decat un programator ... daca ar fi interesati de platorma presta ar fi grastis oferit de ei ... plata prin sms, cred ca daca sapi putin chiar si in presta ai sa gasesti solutia ... parca avea un modul ...

referitor la site-ul pastreaza-ti aprecierile ... apropo , vreau sa vad si eu ceva facut de tine ... daca vrei sa continuam "disputa" sa o facem pe mesaje private ... poate chiar ne ajutam ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

"daca ar fi ceva bun si interesant ar fi gratis" daca numai lucrurile gratuite sunt bune/interesant din punctul tau de vedere, e grav. Imi spui si mie unde iei masa in fieacare zi ?

In alta ordine de idei, nu sunt epayment, e problema lor ce comisioane folosesc si la fel cum tu preferi ramburs altii prefera plata cu cardul, sau chiar au nevoie.
In plus e vorba si de imagine, una e sa fi un magazin de 1 persoana care revinde ceva si vinde 5 bucati pe luna si alta e sa fie un magazin mediu/mare cu angajati, sute de clienti (multi care doresc sa plateasca cu cardul) si care tine la imaginea magazinului. Personal platesc doar cu cardul cand comand online, nu tin cash la mine (doar sume mici) si ajung rar la bancomat) si sunt sigur ca sunt multi altii ca mine (de fapt stiu, 30% din comenzile de pe magazinul meu folosesc plata cu cardul).

Modulul nu este gratis pentru ca s-au bagat multe ore de programare in el iar epayment este un serviciu comercial 100%. Un modul gratuit care va fi lansat in curand este cel pentru mailchimp, un serviciu excelent care are si versiune gratuita si care merita promovata.

Link to comment
Share on other sites

nu ai prins ideea ... asa ca spor la cumparaturi ... dar nu ma pot abtine , sa dai 2-3% de pomana unora care nu fac nimic mi -se pare prostie...orice fel de modul si orice fel de implementare ar trebui facuta de ei...uita-te la comisoanele de plata prin SMS... vinzi de 2 euro si primesti 0,90 din care ti se mai trag si comisioanele bancare ... tu si cei care tine ridicati preturile aartificial ... asa ca spor si la vanzari ... apropo de aroganta si vanzari multe prin orice metoda ,flamingo computers , ultrapro ,dep de calc ... cat timp bancile folosesc politica de japca , nu pot sa doresc tuturor care sustin ca cea mai buna metoda de plata ,plata online .... bafta la faliment ... succes in afacerea ta de gen "triburile" unde nu iti pasa cat plateste omul ci doar faptul ca tu incasezi ceva ... chiar si numai 25-40% din serviciul oferit ...chiar si POS-urile sunt paguboase pt noi , cumparatorii ( chiar daca detinem un magazin care foloseste o metoda de plata cu cardul) .... s-a dezvoltat plata salariului pe card ... cine crezi ca o solicitat asa ceva ? ... bancile ... a fost una din conditii impuse unei firme pt a obtine un credit pt dezvoltare ... asa ca documenteaza-te inainte de a comenta ... ai incercat sa iti refinantezi un credit personal urmand una din reclamele de la tv ? ... reclama suna bine ... alergi dupa acte ... faci 10-15 drumuri la noua banca si rezultatul este plata aceluiasi credit cu 10-15% mai mult ... si argumentele ar putea continua ... sper sa intelegi si sa nu te mai umfli in pene cu firma ta de sute de angajati ... vanzarea pe net tocmai asta inseamna: cheltuieli cat mai mici ... profit cat mai mare atat pt tine cat si pt clientii tai ... nu pt banci si japca pt clienti ... vrajeala cu zero comisioane, rate fara dobanda etc este japca pe fata ... dar sigur nu detii nici un card ci doar te lauzi ... sau cel mult ai unul de salarii dar pt care nu te intereseaza ce comisioane plateste firma ...


am contactat pana acum 3-4 banci ... suportul lor tehnic este zero ... vor 2-3% + comisione pe tranzactii absolut gratuit ...asa ca daca te-ai chinuit sa implementezi o astfel de metoda ai pierdut timpul inutil si ai facut-o din initiativa propie ... sau lucrezi la o banca ... sau la una din firmele ca folosesc o astfel de metoda si ai " imprumutat-o" ca la noi la romani ... ca sa nu iti mai zic de credit-europe ... incearca un tel la ei ... este gratis... vezi care sunt conditiile lor ... si vorbim dupa ...

si tot nu ma pot abtine sa atrag atentia ca acei 2-3% se aplica la valoarea tranzactionata ... prin urmare platesti si un tva mai mare ... asa ca spor la cumparaturi ... :))

Link to comment
Share on other sites

Nu ma deranjeaza ca ai o parere, e dreptul tau, ma deranjeaza ca ai o parere fara sa ai habar ce e in spatele unui procesator de carduri sau sms si ce costuri exista...

La procesarea de carduri exista costuri impuse de banci + costul serverelor care nu sunt putine + costul oamenilor de securitate (ma gandesc ca nu iti convine sa platesti cu cardul dupa care sa stie toata lumea datele cardului tau, nu ?) + costul softului din spate (partea de administrare a vanzatorului care tu nu ai vazut-o) + verificarile antifrauda facute manual de majoritatea procesatorilor seriosi si multe altele. Sa nu mai zic ca nici ei nu sunt imuni, si ei platesc tva, impozite si toate cele.
Deci daca te pui sa calculezi nu sunt chiar asa mari costurile, nu crezi ?

Stiu care sunt conditiile de la credit-europe si stiu si care este suportul, este oferit de turci pentru ca acolo este firma mama si lasa de dorit, dar nu te obliga nimeni sa ii folosesti, iar suportul slab ii afecteaza strict pe developeri, nu pe clientii care folosesc respectivele module.

La sms din nou sunt costuri enorme, daca te-ai documenta putin ar fi superb... Un numar scurt cu suprataxa la UN operator de telefonie costa cateva mii de euro... tinand cont ca majoritatea firmelor care iti ofera procesare de sms-uri au cel putin 5-10 valori la sms-uri la 3 operatori calculeaza ce costuri sunt lunar doar pe acele taxe. La asta se adauga un procent mare care merge la operatorii de telefonie si doar dupa aceea vine partea care ramane la firma, dupa care vin din nou toate costurile de la carduri...

In alta ordine de idei, nu zic ca nu se poate sa fie si taxe ceva mai mici, dar aia implica volum mult mai mare decat exista in Romania in acest moment datorita nivelulul de trai, oamenilor care nu vor sa dea 2-3% in plus si asa mai departe. Daca te uiti in afara comisioanele sunt foarte apropiate si acolo volumul de tranzactii este MULT mai mare.

Zici ca preferi rambursul... un calcul simplu zice ca la coletele sub 200 ron e MULT mai rentabil sa platesc comisionul la plata cu cardul decat rambursul si nici nu ai acel risc ca nu ridica coletul: 200 ron X 3% = 6 ron (tva inclus). La ramburs (costuri minime) sunt 5 ron + tva daca ai cont colector sau 8 ron + tva daca vrei sa iti returneze banii curierul...

Ai facut o firma in viata ta sa vezi ce costuri initiale si lunare implica ? Singura rugaminte este sa te documentezi inainte sa strigi in gura mare, sau si mai bine sa vorbesti doar despre lucruri prin care ai trecut personal...

Link to comment
Share on other sites

cred ca vorbim amandoi despre aceleasi lucruri ... partea cu exprimarea nu ne iese ... 100% de acord cu tine ... intamplator sau nu, am trecut prin toate etapele descrise de tine ( firma, banci , negocieri , faliment .... ) ... apreciez munca oricui si timpul pierdut ... dar vroiam sa evidentiez partea ascunsa a platii electronice (cea ce ai facut si tu de altfel) si sa le mai tai din avant celor care sunt fani ai acestei metode ... eu stiu despre ce este vorba ... ei nu stiu ...

spui ca se minimizeaza posibilitatea refuzului comenzii ... te contrazic ... desi omul iti plateste tranportul , iti poate refuza marfa ... asta inseamna tot cheltuieli pt tine ... comisioane peste comisioane, trebuie sa i returnezi banii ...prin banca evident ... asa ca nu cred ca este mai rentabil cu cardul sau prin sms ... plus ca legislatia impune comerciantului sa accepte returul in termen de 30 de zile fara nici o justificare ... deci plata cu cardul nu iti garanteaza vanzare sigura ... daca ai ceva de vandut , iar cineva este interesat de acel ceva orice forma de plata va fi ok ... la ramburs costurile sunt mai mici iar banii iti ajung in max 3-4 zile si nu in 30-45 cum sunt la unele banci ... daca vrei putem discuta mai in detaliu pe aceasta tema si sa clasificam metodele de plata

ps ... cred ca lucrezi la o banca sau la o firma care promoveaza plata sms sau cu card ... :))

Link to comment
Share on other sites

Da interesant modul, dar 80% dintre romani prefera varianta Ramburs, nu si cu plata on-line, multe siteuri care le vad au metoda de plata ramburs asta implica costuri mici, profit in 4-5 zile vine inapoi prin curier, la platile on-line platesti kile de comisioane, platile le vezi peste o luna si sincer romanii nu prea au incredere in plati on-line, bancile ii cam sperie cu comsioane de te doare capu, fiecare banca isi vede de interesu lor de a fura pe fata romanu, nici nu se merita sa va certati pe chestia asta sincer.

Cu respect si seara placuta in continuare

Link to comment
Share on other sites

nu cu plata ramburs, ci cu OP sau mandat postal ... poti acoli japca asa zisilor procesatori dupa cum ii defineste cineva mai sus ... eu sunt impotriva metodelor acestea ... chiar si a salariului pe card ... pt noi romanii sunt costisitoare si incomode ... du-te in piata si cumpara cu cardul .... in afara de magazinele mari si/sau exclusiviste (de lux), banii cash sunt de baza ...

si repet intrebarea cefaci daca iti returneaza produsul in cele 30 de zile dupa cum zice legea ? cum ii returnezi banii si cu ce costuri ? ca in lege spune returnarea tuturor costurilor incluviv cele cu transportul ...

Link to comment
Share on other sites

stiu ce zici si ai dreptate ca sunt nesimtiti cu atatea comisioane si chestii DAR unele lucruri trebuiesc facute totusi, sunt necesare. Acum caut altceva inca ma gandesc la solutia perfecta, oricum prestashop mi se pare prea scumpa pt ce stie sa faca (modulele interesante costa prae mult), sunt solutii mai ieftine si mai bune si de 1000 de ori mai aratoase (io am ce am cu aratatu bine :)

ciao

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...