Jump to content

Prestashop new block - problem


unulRO

Recommended Posts

Multumesc foarte mult,am downloadat si instalat modulul,(chiar daca nu este asa cum imi imaginam eu,sa pot pune produsele care sa le afiseze manual,(pentru ca momentan nu am avut vanzari si nu apare nici un produs...),dar este bun si`asa...cand vom vinde ceva,probabil va aparea produsul vandut automat.)

Acum daca sunteti amabili mai am si eu 3 mici probleme daca ma puteti ajuta ,as fi foarte recunoscator.
^Fara rezolvarea acestor probleme nu pot incepe vanzarile...

1)Dau click pe un produs,dau plateste,urmatorul,urmatorul,dupa care cand ajunge la ultimul pas"Alegeti modalitatea de plata" zice "Nr module de plată au fost instalate încă."
Eu am setat in Payment instalat "Plata la livrare (sistem ramburs)" , nu mi-am dat seama unde este problema...

2)Pe pagina principala la http://mobila-fitness.ro am ales care din produse sa apara,la produse recomandate...
Am pus sa apara 15 produse recomandate,cate 3 pe rand,5 randuri.
Cand dau click pe oricare produs din primele 3 randuri...apare si produse din aceeasi categorie,dar...cand dau click pe oricare din produsele de pe ultimele 2 randuri nu mai apare lista aceea derulanda...cu produse din aceeasi categorie...
oare de ce ?

3)As dorii sa stiu daca exista vreun modul sau o chestie ceva cu,care sa creez un block in care sa fie afisate produse similare...celuia pe care dai click.


As fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta ...
Multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

creazati singuri useri si cumparati tu ce crezi ca ar fi mai de cuvinta
asta este un truc ORTODOX :)

Am facut cum mi-ati spus ,apar in lista doar 2 produse...cu imagine resul apar decat sub forma de text,cum pot modifica sa apara mai multe produse vandute ?

Multumesc!
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...