Jump to content

Sitede beyaz ekran cıkıyor ancak admin paneli açılıyor (ACİL)

Duhduhe

Recommended Posts

merhabalar admin panelime giriyorum ancak siteyi açtığımda bembeyaz ekran cıkıyor. Hata ekranını açtığımda "
Fatal error: Call to undefined method Validate::isTableOrIdentifier() in /home/dahaekon/public_html/classes/ObjectModel.php on line 82 " böyle bir hata veriyor

• 3 months later...

Selam herkese;
Niye saçma sapan yerlere link veriliyor anlamıyorum.
Biliyorsan yazarsın bilmiyorsan öğrenirsin bu kadar basit.

Prestashop 1.4.x için yazıyorum
/classes/FrontController.php dosyasını açın
198. satırı silin

setlocale(LC_CTYPE, $locale);

hepsi bu kadar.

Bunu da kopyalayıp sitesinize yapıştırıp link vermeyin. Lütfen öğrenin ve burada paylaşın.

• Like 1

Arkadalar beyaz ekran bendede oluştu bir tema yükledikten sonra oldu.
@mahmutta arkadaşım senin söylediğini yaptım fakat bu sefer sayfa beyaz değilde hapten gidiyor.

Kullandığım script 1.4

Hepten gidiyor derken ? 198. satırı komple sildiniz değil mi ?
site adresini pm atarsan incelerim.
  • Like 1

Temayla alakalı sorunum @mahmutta adlı arkadaş tarafından halledilmiştir kendisine teşekkür ederim. :)

Arkadalar beyaz ekran bendede oluştu bir tema yükledikten sonra oldu.
@mahmutta arkadaşım senin söylediğini yaptım fakat bu sefer sayfa beyaz değilde hapten gidiyor.

Kullandığım script 1.4

Hepten gidiyor derken ? 198. satırı komple sildiniz değil mi ?
site adresini pm atarsan incelerim.

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Csv yüklerken Türkçe seçilince hata veriyor

Merhaba,

Hosttaki Apache serverde Prestashop 1.4.4 versiyonunu kullanıyorum.

Import sekmesinde .CSV dosyayı yüklerken,

Dosyanın dilini seçiniz (yerel olan yüklenmelidir): Tükçe (English seçince sorun olmuyor)

olarak seçtikten sonra bir sonraki ekranda “CSV verileri içeri aktar” sayfasının alt kısmında aşağıdaki hatayı veriyor:

Fatal error: Call to undefined method Language::getIsoById() in /var/www/vhosts/orijinalotoyedekparca.com/httpdocs/tools1/footer.inc.php on line 37

“CSV verileri içeri aktar” tuşuna bastığımda ise aşağıdaki hatayı veriyor:

Fatal error: Call to undefined method ReflectionClass::isInterface() in /var/www/vhosts/orijinalotoyedekparca.com/httpdocs/config/autoload.php on line 53

Not: Problemi düzeltmek için aşağıdakileri denedim ama olmadı maalesef:

- Backoffice ve frontoffice dillerini değiştirdim. Başka Türkçe dil dosyaları yükledim. Nafile.

- CSV dosyalarımı değiştirdim. Olmadı.

- CSV dosyalarını kaydederken UTF-8, Turkish (Windows-1234), Turkish (ISO-8859-9), Europe (ISO-8859-1) kodlarının hepsini denedim. Olmadı.

- Import ekranındaki "iso-8859-1 encoded file" bölümünü işaretledim. Olmadı.

- Hostumla konuştum. Bizde bir sorun yok, db vs. hepsi Türkçeyi düzgün çalıştırıyor dediler.

Yine de sizden kaynaklanıyor deyip birkaç kez server değiştirttim. Düzelmedi. Hata mesajını hosta gönderdim. Şu cevabı aldım:

Tanımlanmayan bir methodu çağırmaya çalışıyorsunuz. Language class'ı altındaki getIsoById statik methoduna erişim sağlanamıyor. Bu konuda kodlarınızı inceleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz.

Birkaç haftadır bu sorunla ilgili bilgi arıyorum ama maalesef bulamadım. :(

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok tşk ederim.

• 1 year later...

Merhaba, bu sorunu bende yaşıyorum. sitenin hostunu değiştirdim. bu sefer sitenin admin i açılıyor ama ön yüzü boş çıkıyor.

Log lara baktım bu hatayı aldım.

PHP Fatal error: Call to undefined method Validate::isTableOrIdentifier() in /var/www/vhosts/kanvastablo.co/httpdocs/classes/ObjectModel.php on line 117

/classes/FrontController.php de aşağıdaki satırı sildim. gene olmadı

setlocale(LC_CTYPE, $locale);

CMOD ayarları da tamam,

yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim

saygılar

• 1 month later...

Merhabalar;

Muhtelemen kullandığınız sürüm: 1.3.x olsa gerek. Mahmut Bey gönderisinde;

Prestashop 1.4.x için yazıyorum
diyerek belirtmiş.

Bu hatanın bir kaç çözümünü aşağıdaki adreste anlatmıştım. 1.4.x ve 1.3.x dahil dilerseniz inceleyebilirsiniz.

http://www.prestashop-tr.com/forum/validate-istableoridentifier-classes-objectmodel-php-82-t6314.html

• Like 2

Mahmut bey sizin söylediğiniz yöntemi uygulamak için /classes/FrontController.php dosyası olması gerekiyor. Prestashopta öyle bir dosya yok.

Başka çözüm yöntemi var mı?

Evet mesajımı tam okumamışsınız. 1.4 için yazıyorum demiştim.

1.3 için Şahin beyin yazdığına ilaveten anadizin/init.php dosyasında setlocale(LC_CTYPE, $locale); satırının silinmesi gerekiyor.

Kolay gelsin

• Like 2

• 1 month later...

Merhaba,

Prestashop 1.5.3 ile templatemonsterdan satın aldığımız hazır template'ini kurmaya çalışırken ana sayfada "checking connection" yazısı çıkmaya başladı. Admin panelle birlikte gelen template ilk başta açılıyordu, yeni template'i yükledikten sonra ana sayfada az önce belirttiğim yazı tekrarlanıyor. Template versiyonu 1.5.0.17 olduğu için bu problem ortaya çıkıyor olabilir mi? Prestashop 1.5.3'ü kaldırıp, 1.5.017 yüklenirse sorun düzelir mi?

Düzeltmek için yardım rica ediyorum.

Teşekkürler..

Edited by tayfurd (see edit history)

Merhaba,

Prestashop 1.5.3 ile templatemonsterdan satın aldığımız hazır template'ini kurmaya çalışırken ana sayfada "checking connection" yazısı çıkmaya başladı. Admin panelle birlikte gelen template ilk başta açılıyordu, yeni template'i yükledikten sonra ana sayfada az önce belirttiğim yazı tekrarlanıyor. Template versiyonu 1.5.0.17 olduğu için bu problem ortaya çıkıyor olabilir mi? Prestashop 1.5.3'ü kaldırıp, 1.5.017 yüklenirse sorun düzelir mi?

Düzeltmek için yardım rica ediyorum.

Teşekkürler..

Merhaba

Tema versiyonu ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum. Temanın içine gömülü sosyal ağ beslemeleri gibi özellikleri varsa bunlardan dolayı hata alıyor olabilirsiniz.