Jump to content
  • 0

wojtas69

Question

Witam, piszę ponieważ zakupiłem moduł Prestashop Przekierowania 301, 302, 303 na mypresta.eu, od samego początku napotkałem pewne problemy jednak z ich rozwiązaniem pomógł mi support, jednak została jeszcze jedna wada tego modułu z niejasną dla mnie przyczyną. W zasadzie to kupiłem ten moduł aby móc przerzucać produkty out of stock do innej kategorii, a usuwać je ze starej. I tu wszystko świetnie działa, jednak problem jest taki że jakiś czas po instalacji modułu zauważam że przerzucone do żądanej kategorii zostały produkty ze stanem "1", nie wszystkie tylko tak jakby losowe, próbowałem jeszcze znaleźć powiązanie między nimi jednak nic nie przykuło mojej uwagi. Ogólnie pisałem już wcześniej do autora modułu i to nie tylko w tej sprawie, i pomógł mi on rozwiązać w sumie wszystkie problemy między innymi taki że moduł po przerzuceniu wyłączał mi opcję sprzedaży produktu i nie można było go dodać do koszyka pomimo stanu = 1.
W tym przypadku zgodnie ze wskazówkami "mypresta.eu" pobrałem najnowszą wersję modułu i problem w momencie wykupienia produktu już nie występował, gdyż w przypadku anulowania zamówienia i powrotu produktu na stan ten był wciąż możliwy do kupienia, ponieważ moduł w najnowszej odsłonie już nie wyłączał mu opcji sprzedaży po wykonaniu opcji "Przenieś produkt do nowej kategorii (i usuń stare powiązania). Pomyślałem więc że tak niedopuszczalne zjawisko zostało zażegnane jednak te obecnie powraca wraz z produktami, z ilością = 1, które mimo iż nie powinny to zostają przerzucone do innej kategorii (określonej w ustawieniach modułu).
Podsumowując no jest to zjawisko zupełnie niezrozumiałe dla mnie że moduł działa poprawnie ale do tego wykonuje czynności których wykonywać teoretycznie nie powinien. No wierzę mocno w to że ktoś tu na forum mi z tym pomoże bo autor modułu już nie odpisał mi na dwa ostatnie maile w tej sprawie, a mi bardzo zależy na tej funkcjonalności. Mam nadzieję że w jasny i zrozumiały sposób opisałem o co chodzi. A zatem gorąco zachęcam do zabierania głosu, i pomocy.
 

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Napisałeś to tak że mimo 3 krotnego czytania nic nie rozumiem.

Na Twoim miejscu sprawdziłbym spójność bazy, bo co jak co, ale Veikia (mam nadzieje że nie przekręciłem nicku) moduły pisze bardzo dobre i jeśli sama presta nie ma nic zwalone to one po prostu działają zgodnie z założeniem.

Nie napisałeś nic o wersji, szablonie, modyfikacjach, niestandardowych modułach itd więc praktycznie nic nie wiemy poza tym, że masz problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 30.10.2018 at 9:11 PM, () Maciej () said:

Napisałeś to tak że mimo 3 krotnego czytania nic nie rozumiem.

Na Twoim miejscu sprawdziłbym spójność bazy, bo co jak co, ale Veikia (mam nadzieje że nie przekręciłem nicku) moduły pisze bardzo dobre i jeśli sama presta nie ma nic zwalone to one po prostu działają zgodnie z założeniem.

Nie napisałeś nic o wersji, szablonie, modyfikacjach, niestandardowych modułach itd więc praktycznie nic nie wiemy poza tym, że masz problem.

Strona: www.modomaniaczka.pl

szablon: default bootstrap

wersja: 1.6.1.20

niewiem czy problem jest po mojej stronie, i zgodze się jak najbardziej ze Vekia to fachowiec w każdym calu.

wyjasnie jeszcze raz, moduł przenosi mi do wskazanej w module kategorii produkty które nie są out of stock i wyłącza mi w nich możliwość sprzedaży. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja bym to zrobił tak :
- wyłączył w module opcję przenoszenia do innej kategorii produktów z zerowym stanem

- napisał krótki skrypt w PHP sprawdzający stan magazynowy wszystkich produktów i np ukrywał każdy z 0 stanem Skrypt dodać do CRONa i to powinno załatwić sprawę tymczasowo

 

Wyeliminowałbym w ten sposób błąd modułu o ile to on odpowiada za problem.

Jeśli problem dalej będzie występował to znaczy, że moduł jest ok, a problemem może być bajzel w bazie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...