Jump to content

Πρόβλημα με φίλτρα (δεν κρατάει την επιλογή)


Kefa

Recommended Posts

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Όταν κάποιος επιλέξει στα φίλτρα μια επιλογή από το "κατηγορίες" ή τα "brands" και μπει σε κάποιο προιόν, μετά γυρνώντας προς τα πίσω οι "επιλογές" έχουν σβηστεί και δείχνει πάλι όλα τα προιόντα.

Αυτό δεν συμβαίνει στα φίλτρα που έχω φτιάξει εγώ (πχ, μεγέθη-χρώμα), αλλά σε αυτά που φτιάχνει "αυτόματα" το prestashop.

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, θα το εκτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sanctusmob said:

Έκδοση? Το είχα συναντήσει στην 1.7.κάτι , είναι bug.

Και στην 1.6 το ίδιο πρόβλημα (περίεργο που δεν το έχουν διορθώσει ούτε στην 1.7 πάντως)... Το συγκεκριμένο eshop είναι σε 1.6.1.19

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2018 at 8:07 AM, sanctusmob said:

google. Είχα βρει το fix και το έκανα μόνος μου.

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω πολύ με τα Αγγλικά, αλλιώς θα είχα μπει απευθείας στην Αγγλική version του forum (όπου και η συμμετοχή είναι μεγαλύτερη) και θα το είχα γκουκλάρει...

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2018 at 12:33 PM, Kefa said:

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Όταν κάποιος επιλέξει στα φίλτρα μια επιλογή από το "κατηγορίες" ή τα "brands" και μπει σε κάποιο προιόν, μετά γυρνώντας προς τα πίσω οι "επιλογές" έχουν σβηστεί και δείχνει πάλι όλα τα προιόντα.

Αυτό δεν συμβαίνει στα φίλτρα που έχω φτιάξει εγώ (πχ, μεγέθη-χρώμα), αλλά σε αυτά που φτιάχνει "αυτόματα" το prestashop.

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, θα το εκτιμούσα.

Σε ποια φίλτρα αναφέρεσαι;;;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, panoskou said:

Καλησπέρα,

Εμένα τις κρατάει τις επιλογες..

Πάτησες στα φίλτρα την κατηγορία αγόρι ή κορίτσι και έκανες refresh την σελίδα (ή μπήκες σε κάποιο προιόν και γύρισες πίσω) και το φίλτρο παραμένει κλικαρισμένο?

Κάτι δεν μου λες καλά, γιατί τώρα το έκανα και η επιλογή "χάνεται"..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.prestashop.com/forums/topic/331202-lack-of-persistent-url-after-layered-category-filter/

 

Problem occurs because of translation and it has not been resolved . You don't have to translate price, manufacturer, categories parameters on module. We solved it by adding translated label names directly in tpl files. So not a good solution.. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...