Jump to content

1.7 fordítási probléma


kengo06

Recommended Posts

Sziasztok!

Problémákba üköztem a fordításnál, tapasztalt valaki hasonlókat, esetleg tud rá megoldást?

Egy teljesen frissen telepített 1.7.4.3-as verziónál az admin felületen történő fordításnál vannak olyan kifejezések, melyeknek a fordítását egyszerűen nem menti a rendszer. Próbáltam alaphelyzetbe állítani, de utána sem. Pl. nálam az egyik ilyen (de aránylag sok hasonló eset van): "AdminAdvparametersHelp" fordításra váró részben a "Password should be at least %num% characters long." kifejezés. Fordítás > Mentés > SEMMI.

A másik problémám, hogy a fordításokban történő keresésnél kiírja, hogy van (pl) 5 találat, ebből egyet megmutat, de nem látom, hogy miként lehetne a többi találatra ugrani.

Várok minden ötletet, előre is köszönettel!

 

Edited by kengo06 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Szia! :)

Ezúton is köszönöm, hogy eljöttél a meetup-ra. A helyzet az, hogy nemrég ismét megváltozott ennek a fórumnak a motorja (gondolom javították az előző gyengeségeit) és újra fel kellett iratkoznom hogy kapjak értesítést új kérdés feltétele esetén - ezért maradt el a fentire a válasz.

Mindjárt bedobunk néhány képet az admin ezen részéről.

Link to comment
Share on other sites

52371721_1156448114515924_5191582770337415168_n.png.1d5ad4e34c4066a3961c0361468b3dd9.png

 

1. Ha hibás a fordítás, akkor a tpl-be kell az "l s" részt módosítani, akár átírni magyarra és azt lefordítani adminon angolra többnyelvű shop esetén. Illetve ha mindig visszaáll az eredetire akkor érdemes azt meglépni, hogy nem törlöd ki az angolt hanem ráírod a magyart, elmented, ha jó akkor kitörlöd előle az angolt. Példa: szeretnéd a "Cart"-ot lefordítani - hiába törlöd ki és írod be a sajátodat nem menti el. Ekkor így írod át: "CartKosár". Elmented, ha megnézed és jó akkor visszamész, majd kitörlöd előle a "Cart"-ot, így marad csak "Kosár". Rámentesz így.
2. bal oldali oszlopban az adott soroknál szereplő missing felirat jelzi, hogy ott találhatóak a hiányzó fordítások - ergo ha azt írja, hogy 5 találat van de csak egyet mutat akkor a másik négy a baloldali oszlopban lesz valamelyik alatt. Sajnos ezt végig kell kattintgatni és nézni hol jön be.
 
Ezek mellett érdemes lehet 1.7.5.0-ra frissíteni, szerintem sok fordítást ott már javítottak.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sziasztok.

Nekem is fordítási problémám akadt. 1.7.6.4-es verziót használom. Illetve kezdtem el használni pár napja. Egész jól haladtam mind addig amíg az automatikus válasz e-mail-ekhez nem értem. Mivel félig vannak fordítva (értem itt hogy elkezdi magyarul aztán pár sor angolul jelenik meg) ezért gondoltam át javítom őket. Próbáltam az adminban-nemzetközi-fordítások-e-mail fordításban. De mikor menteném 404-es oldalra dob és nem mentődik a munkám. 

A legfelső sorban ad egy üzenetet de nem tudom megfejteni. Az üzenet az alábbi:

A kifejezések némelyike speciális szintaxist használ: %d.
A fordításaidnál KÖTELEZŐ használni ezt a szintaxist. Íme néhány példa:

"Itt %d termék található": "%d" számmal lesz kicserélve.

"Oldalak listája a %s": "%s" egy kifejezésre lesz lecserélve.

"Jellemző: %1$s (%2$d érték)": A számok lehetővé teszik számodra, hogy a változókat szükség szerint újrarendezd.

Ha erre mentést nyomok akkor is 404-re dob.

Ezek után megpróbáltam az ftp-n tárolt txt. átírni. De hiába. Az oldalon megjelenik a txt. szerkesztésnél de a html verzió mégis az eredeti marad és ha menteném újra 404-re dob.

Ha van valakinek ötlete szívesen fogadom.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Szia. Sajnos nem. Valamiért a tárhely szolgáltatásunk nem akart együtt működni a prestával. Bármit csináltunk php 7,2 nem akart biztonságos oldalként működni ezért nem tudtam előrébb jutni. Ha vissza léptem 6,5-re minden működött de akkor meg a fordítás nem. Így most wordpresst használok. Nem olyan mint a presta de most ez működik. Nagyon köszönöm az eddigi segítséget. Jó tudni hogy vannak még olyan emberek mint te akik önzetlenül segítenek egy vad idegennek. Még egyszer köszi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...