Jump to content

LÜTFEN AMA LÜTFEN YARDIM ADİN.

Recommended Posts

ARKADASLAR LÜTFEN YARDIM EDİN. 15 GUNDUR BİR TÜRLÜ KURULUM YAPAMADIM. 3.ETAPTA TAKİ SORULARI BULAMADIM.

Database server name : ?
Database name : ?
Login : ?
Password : ?

bu işlemlerin cevaplarını nasıl bulucam. hangi dosyadan bulucam. hakkaten çok daraldım.
0541 349 33 66 BANA ÇAĞRI ATIN BEN ARIYIM. KONUSUNCA DAHA İYİ ANLARIM EMİNİM. TEŞEKKÜR EDERİM. HEPİNİZE SELAMLAR

Birincisi soruları bulamadım değil . Server bilginizden kaynaklanan problemler.. Database server name standart olarak servere dosyalarınızı yukledi iseniz ,,, Database server name : Localhost olacaktır. Dtabase name ise sizin cpanel veya diğer panellerde oluşturacağınız database isminiz olacaktır. yani mysql database den oluşturacağınız database ve buna bağlı olan kullanıcı ismi ve şifresini kullanacaksınız. Misal olarak Database name : (oluşturacağınız misal ) serverinizde hangi panelliniz oldugunu bilmediğim icin su anda cpaneli misal alıyorum .. sizin site ismi nedir albak oldugunuz varsayalım. Olusturcagınız database name ise presta olsun sizin database isminiz albak_presta olmuş olur buna başladığınız kullanıcı ismi ve şifrede Login için : albak_sallma password ise 123456 gibi misal tanımlayacağımız bilgiler olabilir. Plesk panellerde albak_ uzatması kullanmanıza ihtiyac yoktur..

• 3 weeks later...

Ya bende şimdi telefon açarak anlatiim sana her bişeyi ama sesimi duyunca vazgeçersin internetten filan yani diye düşündüm.

Bak, database bilgilerini domaini host ettiğin kişiden alabilirsin en garantisi. Yok eğer root server kullanıyorsan, sana yardımcı olabilirim.

1. Sisteme gir.
2. Domain ayarları.
3. Database
4. Yeni oluştur
5. Kullanıcı oluştur.
Hepsi bu.

Burcu

• 4 weeks later...