Jump to content

[1.7.4.2] Problem z wyszukiwarką w sklepie


Inkton

Recommended Posts

Cześć. Mam problem z wyszukiwarką w sklepie. Ogólnie działa w miarę dobrze, ale klient zwrócił uwagę, że nie może czegoś znaleźć. Mówiąc dokładniej chodzi o to, że mam np. stoły z korzenia, a nie można ich wyszukać. Dopiero po wbiciu "korzen" wyszukiwarka wyłapuje produkty. Mam ustawione szukanie po 3 znakach. Więcej błędów nie zauważyłem przynajmniej na razie. Jak to rozwiązać? Wiadomo można dodać Aliasy ale nie tak ma to działać, bo to nie może być ręczna robota. Tytuł tego przedmiotu brzmi "ekskluzywny stół na bazie korzenia tekowego" czy to może być wina że "korzenia" jest tak daleko tytule? Czy jak go przestawić na wyższe miejsce będzie lepiej? Wiadomo mogę to sprawdzić, ale chciałbym poznać zasadę działania tej wyszukiwarki, żeby uniknąć błędów w przyszłości. Czytam, że dużo ludzi narzeka na wyszukwiarkę. Znalazłem nawet kilka wątków, ale wszędzie gdzie są linki do rozwiązania to te linki nie działają. Przez google też nie mogę znaleźć tych wątków więc już chyba nie istnieją.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ogólnie rzecz biorąc kolejność słów w tytule produktu nie ma znaczenia. Kwestia ustalenia odpowiednich wag dla konkretnych elementów takich jak tytuł itp. Oczywiście po każdej zmianie w ustawieniach reindeksacja całości i powinno działać.  Możesz powiedzieć jak masz to ustawione ?

Zwróć też uwagę czy wszystkie produkty masz zaindeksowane (będzie tam pisało "Indeksowane produkty" )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...