Jump to content

API wydajność


turbo_rabbit

Recommended Posts

Witam

Panowie może podpowiecie jak zwiększyć wydajność API prestashop, ogólnie problme polega na tym że przy UPDATE np kategorii domyslnej produktu działa do 3000 requstow a potem dostajemy zwrotnie informacje o przekroczonym limicie czasu oczekiwania na opdowiedź - i teraz co za limit czasu czy php czy apache czy HGW co ?

Co ma bezposredni wpływ na działanie API czym je podkręcić.

Zarówno serwer jak i baza danych podczas aktualizacji wykazują ociążenie do 3-4 % zasobów (baza oddzielnie od serwera)  z "pikami do 6-8%

Uprzedzając pytanie serwer dedyk bez limitów (16 GB Ram 4 rdzenie)- chyba że naszych własnych o których nei wiemy a poniżej info z presty

 

Informacja o serwerze Linux #79-Ubuntu SMP Mon Sep 24 15:01:41 UTC 2018 x86_64

Wersja oprogramowania serwera: Apache/2.4.18 (Ubuntu)

Wersja PHP: 7.0.32-0ubuntu0.16.04.1

Limit pamięci: 4G

Maksymalny czas wykonywania: 30

Maksymalny rozmiar pliku do przesłania: 128M

Wersja MySQL: 5.7.23-log

Serwer MySQL: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nazwa MySQL: prestashop

Użytkownik MySQL: xxxxxxxx

Prefix tabel: ps_

Silnik MySQL: InnoDB

Sterownik MySQL: DbPDO

Wersja PrestaShop: 1.7.4.3 ---------------- to samo było na 1.7.3.3

 

Edited by turbo_rabbit (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

masz na mysli maksymalny cza wykonania 30 - to ten limit :)

zmieniłam to na 240 i przysłowiowe gówno daje . po testach stwierdzam że presta przez api w idiotyczny sposób robi update wszystkiego na kartotece towaru zakładając w uproszczeniu mówię: aktualizuj kategorię czyli zmiana z A>B to sprawdza niepotrzebnie wszystko co możliwe jednocześnie nie kontrolując newralgicznych opcji, np przez API pozwala zapisać produkt z kategorią ale bez kategorii głównej - co jest bez sensu :(.

Mnie chodziło o spowodowanie szybszego wykonywania wszystkich skryptów a nie wydłużenie czasu ich wykonania ale jak do tej pory nie dotarłem do niczego co mnie naprowadziło na rozwiązanie problemu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...