Jump to content

Temalari degistirme!!!!

Recommended Posts

Herkese merhabalar,

sitemi tamamen degistirmek istiyorum, bir yigin dosyalari css leri degistirdim bir ise yaramadi, lütfen acil yardim edin, sitenin görünümünü tamamen nasil degistirebilirim, hangi dosyalara dokunmamam lazim ki presta admin paneli bozulmasin.

simdiden yardimlariniz icin tesekkürler
Sevgiler

Merhaba Prestashopu neredeyse yüzde 99'unu kontrol eden css dosyası temanızın içinde yer alan global.css'dir.

Bunun haricinde ekran için html çıktıları yine temanızın içinde yer alan bütün *.tpl dosyaları kontrol eder
Düzenlemek istediğiniz alan bir modül ise örnek kategori bloğu, çok satanlar bloğu vb. modülün içinde yer alan tpl dosyası hazırlar html çıktıyı fakat yine css kodlarını global css taşır.

Eğer ilgili dosyayı bulamıyorsanız editlemek istediğiniz modul içinde ki php dosyasın cağıracağı tpl dosyasının adı verilmiştir. Genelde bu kod sayfanın sonunda yer alır ve php dosyası ile aynı dizinde bulunur (bu madde sadece modüller için)

Ayrıca dışarıdan alınan modüllerin bir kısmı kendi css dosyasını kullanır bu dosyalarıda yine modulun klasoründe veya modül kalsörünün içinde style veya css klasöründe bulunur.

temanın içinde yer alan tpl dosyaları ise sitenizin ana dizininde yer alan php dosyaları tarafından yönetilir.
örnek vermek gerekirse tema içinde yer alan product.tpl dosyasını yöneten dosya ana dizinde bulunan product.php dir.

Kolay gelsin...

• 4 weeks later...
  • Create New...