Jump to content

Problem z bardzo długim wczytywaniem się sklepu


benzior

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam problem z bardzo wolnym wczytywaniem się sklepu postawionego na Prestashop 1.6.1.7

Link do sklepu: http://winotokaj.pl

Sytuacja ma miejsce już od dłuższego czasu jednak zdarzają się kilkudniowe epizody, że wszystko działa poprawnie.

Co ciekawe, zaplecze (panel admina) ładuje się całkiem przyzoicie.

Sklep postawiony jest na hostingu Hekko.

Moglibyście mi doradzić co może być nie tak i od czego zacząć naprawę?

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję za Wasze odpowiedzi.

Zacząłem od zaktualizowania presty do najnowszej wersji. Miałem podejrzenie, że przez jakiś plik szablonu może się tak długo ładować jednak po aktualizacji bez zmian.

Załączam logi z profilowania .Bardzo dużo wartości jest oznaczone kolorem czerwonym. Czy to któraś z nich może odpowiadac za wolne wczytywanie?

prestass.jpg

Link to comment
Share on other sites

Miałem identyczny problem z hekko! Rozwiązanie było banalne ... zmieniłem serwer na mydevil.net .
Hekko nie widziało problemu u siebie, zrzucając całą winę na prestashop. Czas wczytywania strony 40-50 sekund.
Po zmianie serwera strona ładuję się w 4 sekundy.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

dziwne, może ja mam jakieś szczęście do hekko albo coś lepiej ustawione, sklep ma 45 tys artykułów i stoi od roku na prestashop, chyba znośnie chodzi 

jeszcze zależy jak w hekko trafisz, ja kupując serwer sprawdzałem IP które mi proponują do wyboru i ile na nim stoi innych stron, i wybrałem taki na którym nie było prawie nic, może dlatego to lepiej chodzi :)

Edited by endriu107
usunięto link, forum to nie miejsce na reklamę (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej czy ktoś może spojrzeć na moj profiler i doradzić co mogę poprawić ? 
Obecnie strona dość słabo się wczytuje, mam  moduł Page Cache ale nie wiem czy go odpowiednio uzywam (chociaz to sprawa drugorzedna)

@hakeryk2 widzę, że masz spore doświadczenie, czy byś coś mógł się wypowiedzieć ? Dzięki ;)

profiler1.png

profiler2.png

Link to comment
Share on other sites

Na start włącz cache smarty. To, że jest nigdy nie rekompiluj włączone nic nie daje gdy nie ma włączone Smarty czyli Wydajność -> Parametry zaawansowane  i Pamięć podręczna na TAK.

Druga sprawa - masz jakieś dziwne zapytanie niewydajne o produkt, które jest w override dla product.php i je trzeba zlecić do optymalizacji. Jest wykonywane kilkukrotnie i ponadto ponad 80ms na zapytanie to jest prostu mega niewydajnie. Niewydajne zapytanie to takie co max 1-2 ms zajmuje :P

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że jakbyś zgłosił się @endriu107 lub na grupie https://www.facebook.com/groups/prestapolska/ powstał post w którym komuś się okienko zwolniło z wolnym czasem na małe fixy https://www.facebook.com/groups/prestapolska/permalink/2107518839340974/

Myślę, że też ktoś z prestahelp.com powinien pomóc. Ogólnie link do Twojego posta z profilowaniem do nich, opisz problem, daj link do sklepu i ktoś powinien się zgłosić. Ja pracuję tylko dla siebie i wolę nie mieszać się osobom w ich sklepy ponieważ pomimo tego, że siedzę już w tym trochę to wolę jednak nie ryzykować ;)

Link to comment
Share on other sites

Czyli sugerujesz dla zalecanej pamięci 128MB wybierać 2 x mocniejszy hosting? Coś jeszcze musi mieć wpływ na szybkość wczytywania się sklepu, bo na wspomnianym serwerze mam większą przydzieloną pamięć i zamula okropnie. Ogólnie presta jest zbyt rozbudowana. Ponad 22 tys plików.

Link to comment
Share on other sites

Tak na szybko:
- Mocny procesor, dla VPS fajnie byłoby jakby było min 2x2.4 Ghz, jeśli współdzielony to brak limitów na czas procesora
- Około 2-3 Gb Ramu jeśli masz VPS z limitem na max 384Mb - im większy ruch tym lepiej mieć w zapasie, jeśli współdzielony to limit 256 Mb Ram.
- Dyski SSD najlepiej NVMe - to jest ultra kluczowe w preście ze względu na dużą ilość plików
- Jak najdłuższy max_execution_time czyli maksymalny czas w jakim skrypt może się wykonywać. Na współdzielonych jest to często 180s a na własnych możesz ustawić nawet 10 minut jeśli jest taka potrzeba.
- Obsługa PHP 7.2
- Lokalizacja w PL lub DE na szybkim łączu

Z hostingów współdzielonych to będziesz musiał uderzyć do firm pokroju hitme, mydevil. Ale...

Presta to potwór którego trzeba optymalizować samemu i czasami trafisz na jakąś wtyczkę która zarżnie Ci połowę wydajności i czasami nawet najlepszy serwer sobie nie poradzi z gównokodem. W tamtej dyskusji o hostingu testowałem zwiększenie ilości rdzeni na procku, zwiększenie RAMu i nic to nie prawie nie dało.
 

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...