Jump to content
  • 0

konfiguracja domyślnego szbalonu


zielonysmok

Question

Witam. Opiszę swój problem. Jestem kompletnie zielona jeżeli chodzi o programowanie i zakładanie sklepu, ale pracodawcy chcieli abym założyła sklep internetowy. udało mi się zainstalować presta i po oglądnieciu samouczków i filmów na yt przystąpiłam do jego konfiguracji. Jednak musiałam za bardzo ingerować w strukturę szablonu (wgrałam moduł zgodności z rodo, moduł pscleaner, usuwałam kategorie i włączałam je w ustawieniach menu głownego itd.) aż w końcu cała górna strona czyli pasek wyszukiwania, logo, koszyk i panel logowania się rozsypały i poprzestawiały. Nie umiałam tego naprawiać i odinstalowałam sklep a póżniej zainstalowałam go ponownie na czysto. Teraz moje pytania:
1. Teraz po ponownej instalacji sklepu w panelu administracyjnym w lewym dolnym rogu wyświetla się pasek który zawiera napis uruchomienie sklepu , przycisk wznów i zakończ wprowadzanie. Przysłania mi on przyciski ustawień i nie mogę wejść np. w ustawienia ogólne czy ulepszanie modułu. Jak go wyłączyć?
1. Czy jest jakaś opcja którą należy aktywować aby bezpiecznie wprowadzać modyfikacje w szablon? chodzi mi o dodawanie do menu głównego nowych kategorii, dodawanie w stopce swoich dokumentów (czy mogę takie zmiany dokonywać bez obaw, że szablon się rozsypie? czy muszę włączyć jakiś tryb bezpiecznej modyfikacji czy mogę ją przeprowadzać normalnie bez obaw? Chodzi mi na przykład o wprowadzanie nowych kategorii i przypinanie je do menu głównego)
2. Czy wgranie modułu pscleaner który ma wyczyścić te dane początkowe które się pojawiają w sklepie (wgrane produkty, kategorie) spowoduje że szablon się rozsypie po ich wyczyszczeniu?
3. Czy wgranie modułu zgodności z rodo będzie bezpieczne i nie spowoduje rozsypania się szablonu? (bo tak jak pisałam wcześniej wykonywałam wiele zmian naraz i nie wiem która była odpowiedzialna za przemieszczenie się elementów na stronie głównej)
4. Czy jeżeli wgram moduł Apaczka to nie spowoduje rozjechania szablonu? (może to dziwne pytanie, ale teraz boję się cokolwiek instalowac i zmieniać)
5. Czy wielkość wgrywanych zdjęć ma wpływ na wygląd strony głównej? to znaczy jeżeli na przykład wgram logo lub slider który ma większy rozmiar niż zalecany , czy to może spowodować przemieszczenie się np koszyka, paska wyszukiwarki czy kategorii?
6. Czy istnieje możliwość taka, że przed wprowadzaniem zmian zrobię sobie kopię zapasową, a jeżeli w trakcie wprowadzania zmian szablon mi się rozjedzie to mogę przywrócić tamtą kopię zapasową wcześniejszą i cofnę zmiany?


Tak jak mówię, może pytania wydają się głupie i banalne, ale nie chce, żeby znowu coś mi się stało ze stroną główną. Dziękuję z góry za udzielenie odpowiedzi, pozdrawiam.
 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Szablon Ci się rozjechał ponieważ zabrakło w nim jakiegoś elementu, modułu w danej sekcji i pozostałe moduły się poprzesuwały w wolne miejsce, akurat w 1.7 często się rozsypuje góra sklepu.  Dodawanie elementów do menu oraz innych modułów które wymieniłaś nie powinno mieć znacznego wpływu na wygląd szablonu. Może robić kopie zapasową bazy i przywracać gdy coś sie rozsypie lub po prostu poustawiać tak moduły na stronie aby wygląd powrócił do normalnego stanu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

dobrze, dziękuje :) a mam takie pytanie jeszcze inne: w zakładce wydajność jeżeli chodzi o ustawienia smarty mam ustawione never recompile template files i pamięć podręczną na tak, może coś tutaj trzeba zmienić żebym bezpiecznie edytowała szablon? Może szablon mi się rozjechał bo miałam na never recompile? a poza tym sklep mam edytować przy włączonej czy wyłączonej przerwie technicznej?

Poprzednio wyczyściłam pscleanerem wszystkie wgrane domyślne kategorie i produkty i inne rzeczy i może to mi rozjechało szablon? może przed wyczyszczeniem tych wgranych danych powinnam dodać swoje produkty i kategorie żeby szablon miał co wyświetlać przed wyczyszczeniem tych wgranych? czy może pscleaner wyczyści też moje dane?

Czy trzeba czyścić jakoś pamięć presty (chyba cache to się nazywa)? gdzie to mogę robić i co ile? 

I nie wiem czy postępuje dobrze np w tej kwestii: dodaje kategorie na poziomie dodaj nową kategorię, a póżniej żeby ją właczyć do menu górnego na stronie głównej przechodzę do Wygląd->Szablony->Homepage Configuration->Zakładki->menu główne  i dodaje tą moją kategorię , dobrze? Czy inaczej włącza się kategorię żeby ją wyświetlało? 

Z góry przepraszam bo może pytania wydają się głupie, ale pierwszy raz mam do czynienia z tym tematem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kompilacja powinna być włączona na etapie prac nad wyglądem sklepu. Sugeruje zaglądnąć do dokumentacji PrestaShop tam jest wiele kwestii wyjaśnionych.

 

Odnośnie pytań na forum proszę się zapoznać z regulaminem: https://www.prestashop.com/forums/topic/257855-regulamin-forum-prestashop/

W szczególności proszę zwrócić uwagę na ten punkt: 

1 temat = 1 zagadnienie lub 1 pytanie
- Jeżeli masz więcej pytań, otwórz więcej nowych tematów!
- Nie zadawaj pytania w wątku, który zajmuje się innym tematem. Otwórz nowy wątek, nie ma w tym nic złego.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...