Jump to content
  • 0

Sprzedaż usług + płatności cykliczne


tenrico

Question

Witam

Mój sklep będzie sprzedawał usługi. W związku z tym potrzebuje nieco informacji :

1. Czy jest jakiś sposób (moduł) aby w sklepie można było skorzystać z płatności cyklicznych - czyli użytkownik kupuje usługę i co miesiąc automatycznie ściągana jest należność z konta - tak jak np. w Spotify, czy Netflix.

2. Czy jest możliwość wdrożenia takiego rozwiązania, że użytkownik zamawia usługę, a płaci za nią na pierwszym spotkaniu - pracownik ma terminal i zczytuje kartę kredytową Klienta, po czym sklep online dostaje informacje o uiszczeniu opłaty i zmienia status zamówienia?

3. Usługa wykupywana jest na okres miesiąca - w sytuacji, gdy Klient wykupił usługę klasyczną metodą płatności, na jeden miesiąc - czy jest możliwość, aby po upływie niecałego miesiąca od momentu zakupu, użytkownik otrzymywał powiadomienie mailowe z informacją o możliwości zakupienia usługi na kolejny miesiąc?

 

Temat jest dla mnie zupełnie obcy. Narazie nie wiele znalazłem na ten temat, dlatego proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

1. Presta nie ma czegoś takiego jak płatności cykliczne.

2. Nie zrobisz tego bez dedykowanej aplikacji / modułu dla presty. Albo jakiegoś pośrednika płatności elektronicznych.

3. Są moduły dające możliwość wygenerowania kodu rabatowego po określonym czasie, można je zaadaptować do tego celu modyfikując treść i np dawać 1 dzień extra dostępu do usługi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...