Jump to content
  • 0

Długi czas przejścia od "zamawiam i płacę" do potwierdzenia zamówienia 8 sekund


Harrry

Question

Cześć, 

Stawiam drugi sklep na presta 1.7 lampy-medyczne.pl ( w sensie nie ja :) tylko chłopak, który się tym zajmuje) wszystko działa super i super mi go dostosował pod nas. Mam jeden problem przy składaniu zamówienia już na etapie końcowym klikając w "zamawiam i płacę" przejście do ekranu potwierdzenia zamówienia zajmuje ok 8 sekund. ( w tym czasie już dawno dostane maila, że coś kupiłem i że ktoś coś kupił. 

Nawet jak wybierze się metodę płatność za pobraniem gdzie nie bierze udziału żaden moduł typu payu, przelewy24 itp.

Na tym serwerze działa już jeden sklep na presta 1.6 i tam jest wszystko ok więc serwer daje radę.

Każdy sklep ma przypisane swoje ip. dla bezpieczeństw. Próbowaliśmy robić testy z włączony i wyłączonym cache, oraz pagespeed i różnicy niema. Cały czas jest ok 8 sekund. Cała storna działa szybko, cały proces zamówienia działa szybko. Tylko w tym miejscu co pisałem wyżej jest coś nie tak. Baza danych jest malutka i była sprawdzana.  

Jakby co możecie złożyć testowe zamówienie to zobaczycie. Wpiszcie  w imię "test forum" to będzę wiedział, że to ktoś z forum. Włączyłem sklep do testów 

Jak macie jakiś pomysł to będę wdzięczny za podpowiedź.    

W załączniku ustawienia Presty 

5bb1e24dc0574_Zrzutekranu2018-10-01o10_55_26.thumb.png.b3fe4e48dfedb0259bdd5900246b6e8f.png

Edited by Harrry (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Więc tak jak składam zamówienie prze adres email:

1. @cito24.pl czas jest 12 sekund
to jest serwer ovh 
2. @vp.pl czas jest ok 1 sekundy
to jest serwer onet
3. @gmail.com czas jest ok 1 sekundy
to wiadomo google
4. @aparat-ktg.pl czas 1 sekunda
to serwer lh.pl 
5.@lampy-medyczne.pl czas 1 sekunda
to serwer Hitme.pl

Więc teraz już coś wiemy. Macie  jakiś pomysł dlaczego akurat tylko na @cito24.pl (OVH) tak jest ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...