Jump to content

Wiele domen = wiele sklepów i wile kategorii głównych ?


turbo_rabbit

Recommended Posts

Witam od kilku dni testuje Preste 1,7,4,2 pod kontem obsługi multistora i teraz lekko już zgłupiałem dlatego prosże o podpowiedź w nastepującej kwestii:

mamy domeny abc.com , abc.eu, abc.pl 

mamy jeden katalog produktów w kilku wersjach językowych

co chcemy uzyskać:

1) jedne sklep obsługujący wiele domen ale w taki sposób ze klient wchodzący do sklepu nie jest przekierowywany na adres główny sklepu.

2) każda domena ma swoja skrzynkę email na własnej domenie i z niej wysyła maile - oczywiście z wersją językowa dopasowuje sie do klienta

3) wspólna baza towarowa ze stanami bez konieczności powielania kategorii i produktów w kategoriach

 

Moje wnioski są takie (chyba że nie umiem tego wyklinać):

1) jedne sklep to tak naprawdę jeden backoffice a żeby uzyskać efekt o którym pisze koniecznie tyle sklepów i grup sklepów oraz wiele domen

2) patrz punkt 1 z tym ze kazy sklep może mieć wiele wersji językowych które sie powtarzają

3) nie da się i trzeba powielać robiąc kategorie główne dla każdego sklepu i powielać produkty w każdym sklepie i każdej kategorii

 

Z tego co wiedzę ploblme leży w tym że jedna katgoria główna może być przypisana tylko do jednego sklepu "głównego" ?

Link to comment
Share on other sites

Sklepy powinny być w jednej grupie, pozostałe sklepy poza głównym powinny mieć jako domeny/adresy url dodane również domeny z przedrostkiem www co zapobiegnie przekierowaniu na sklep główny. Później przełączasz sie pomiędzy sklepami i konfigurujesz dane, emaile etc.

Link to comment
Share on other sites

OK dzięki. Ale wydaje mi się ze znalazłem buga który mnie zamotał otóż:

1) robię nowy sklep i musze przypisac kategorię produktów "główną" i nie mogę w tym momencie użyć kategorii która jest juz przypisana do innego sklepu (bo dostaje błąd zapisu) muszę wcześniej zrobić nową kategorie główna

2) po przejściu poprawnie punktu 1 mogę swobodnie zmienić jego kategorię główną produktów na tą związaną z innymi sklepami co niweluje problme powielania kategorii i produktów pod każdy ze sklepów

Link to comment
Share on other sites

Możesz już mieć coś namieszane w konfiguracji i teraz masz pod górkę... Generalnie jest tak że czysta presta ma kategorie główną nazwaną "Strona główna", jak włączasz multistore i dodajesz nowe sklepy w tej samej grupie "Default" to nie masz potrzeby tworzyć nowej kategorii głównej, kategorie niższego poziomu standardowo są dziedziczone z sklepu pierwszego (głównego) natomiast możesz je później dowolnie edytować dla każdego z sklepów, dodawać lub usuwać. Kwestia pamiętania o sposobie konfiguracji, dodajesz coś do wszystkich sklepów to przełączasz się na widok "Wszystkie sklepy", tylko dla wybranego to przełączasz się na niego.

Wnioskuje że albo sklepy nie są w jednej grupie, albo podczas tworzenia nie zaznaczyłeś kopiowania wszystkich kategorii, ustawień etc. lub też wybrany sklep źródłowy nie był głównym sklepem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...