Jump to content

Mail Alamama Sorunu

Erhan T.

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Siteyi dün rctutku.com/Shop alan ismine kurdum ve dünden bu yana ayarlamaları ile uğraşmaktayım.

Siteyi kurduğumda veya üyelik oluşturup bir ürün satın aldığımda ödeme sayfasına gittiğimde vs... ne müşterinin email adresine nede yönetici olarak bana mail gelmiyor.

Ayrıca iletişim bölümünden bir form doldurup yolladığımda yine bana mail gelmiyor.

Forumu biraz araştırdığımda bu sorunun hosting firması ile alakalı olabileceği yazılmış ben isimtescil.net i kullanıyorum, onlara mail attım cevap gelmesini bekliyorum php mail özelliği hakkında.

Sizin önerileriniz neler olabilir? Biryerde yanlışlık yapmış olabilirmiyim?

Teşekkürler.

smtp seçeneğini seçtim ayarları elle girdim ancak yine de olmadı, hotmail adresimi denedim birde sitemden aldığım adresi denedim oda olmadı, hafta sonu olduğu için halen cevap gelmedi artık pazartesiyi bekliyeceğim galiba.

Bu arada o iletişim sayfasının kodları nerede bulunuyor acaba? Gönder dediğimiz zaman mesajı göndermeye çalıştığı kodlar, belki düzenleyebilirsem halledebilirim.

Cevabınızı bulmuşsunuz aslında sorun hosting kaynaklı. SMTP özelliğini seçip hostinginizn SMTP yapılandırmasına göre yapılandırabilirseniz sorun ortadan kalkacaktır.

• 1 month later...

aynı sorun bendede var bende hostu isimtescilden aldım, erhan sorunu çöebilirsen nasıl çözdüğünü bilgi olarak verebilirsen sevinirim ve classes/mail.php ayarlarından nerede ve nasıl bir ayar gerekli yardımcı olabilirmisiniz.

aslında mail ayarı admin panel / ayarlar / eposta adresinden standart mail fonksiyonu yada SMTP ayarları ile yapılıyor php kodlarından birşey düzenlemeniz gerekmiyor sunucunuzdan alacağınız port smtp bilgielri yada phpmail fonksiyonu ile yapılandırma yapılabilri

Cevabınız için teşekkürler, admin/tools/tabs kısmında adı, sınıf, modülü kısımlarında yanlış ayarlamamı yapıyorum, anlayamadım ve ilk kurulumda bir hatamı yaptım oysa diğer işlemlerim düzgün çalışıyor, port,smtp bilgilerim dogru çünkü outlook mail adresim çalışıyor. sitemden Contact kısmına mailler yazıyorum mailiniz başarılı bir sekilde gönderildi diyor ama gelen mail yook.