Jump to content

ps 1.6.1.20 brak produktów powiązanych


mudol

Recommended Posts

Witam, mam problem z produktami powiązanymi, ogólnie sklep był updatetowany z 1.5.6 na 1.6.1.20, Na starym sklepie produkty powiązane wyświetlały się prawidłowo w FO i BO, natomiast na nowej preście brak produktów powiązanych na karcie produktu oraz co gorsze, po wejściu w edycję produktu nie ma nic w polu produkty powiązane, jedynie X do usuwania ale nawet tych przypisanych nie widać do usunięcia, w tabely ps_accessory są te wpisy. Czy ktoś miał taki problem?

 

ps3.jpg

ps2.jpg

ps1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem mały test, postawiłem nową prestę czystą, tam działało, przekopiowałem produkty, kategorie ze starego sklepu i przestało działać, przywróciłem produkty, zostawiłem kategorie, nadal nie działa, prawdopodobnie problem jest z ładowaniem tej podstrony "powiązania" w BO, z uwagi na fakt, że kategorii mam 7500, więc chwilę trwa zanim załaduje wszystko, jak załaduje to mam przy powiązaniach znów tylko X, mogę dodać nowy, ale nie widać starego, tak samo po zapisie.

Ktoś coś może podpowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wiele odpowiedzi :P Włączyłem debuga, w adminie i na karcie produktu pojawił się błąd: "

[PrestaShopDatabaseException]

Column 'id_product_2' in on clause is ambiguous

"

w classes/Product.php w miejscach gdzie wystąpiła ta kolumna dodałem przedrostek tabeli ps._accessory.`id_product_2`. O ile w adminie naprawiło to błąd (można już zapisywać akcesoria oraz wyświetlają się pełne nazwy produktów) o tyle na karcie produktu po prostu już błąd się nie wyświetla, ale nadal nie pojawiają się akcesoria. Ciekawe skąd wogóle taki błąd na czystym sklepie?

Ktoś coś? :)

 

edit: ok sprawa rozwiązana, ten błąd naprawił wiele, a dodanie ilości do produktów z akcesorii rozwiązało problem całkowicie:)

Edited by mudol
solved (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...