Jump to content

Recommended Posts

Deoarece prestashop 1.7 duce lipsa de module gratuite, va rog sa postati aici modulele pe care le-ati gasit precum si varianta de prestashop 1.7 pe care ati folosit-o si a mers. Ca reguli, va rog sa raspundeti la acest topic urmand regulile:

- modulul gratuit a fost testat de tine si nu are probleme

- modulul este unul important (gen cart reminder, wishlist, loyalty points etc, gdpr).

- ataseaza modulul, eventual scrie linkul de unde se poate downloada si cum

- scrie varianta modului

- scrie pe ce varianta de prestashop 1.7 ai testat

 

Exemplu:

modul puncte de loialitate pt. prestashop 1.7.4.2, testat de mine, pana acum merge fara probleme  - https://www.team-ever.com/produit/prestashop-module-points-fidelite/

Trebuie sa iti creezi cont si il cumperi.. gratuit. Eu am instalat modulul direct in 1.7.4.2, apoi cu phpmyadmin am salvat fiecare din cele 4 tabele din baza de date din presta 1.6 si le-am importat pe fiecare in 1.7.4.2.

Atentie, daca ai deja in baza de date de presta 1.7 cele 4 tabele (daca ai un alt modul deja instalat, daca cine ti-a updatat site-ul la 1.7 ti-a tras si acele tabele etc), nu stiu ce se intampla cu ele daca instalezi modulul. Mai bine fa o salvare a bazei de date (precum si a fisierelor site-ului) inainte de a face orice altceva.

 

Edited by mildoriel (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bună ziua, mulțumesc pentru citat :-)
Iată un alt modul care vă poate interesa, adaptat pentru Prestashop 1.7 de o versiune mult mai veche
Conectați-vă la un cont client, nu este instalat niciun tabel în baza de date.

https://www.team-ever.com/produit/prestashop-module-de-connexion-en-tant-que-client/

Vânzări bune pentru tine, și îmi pare rău pentru gramatică și vocabular, am tradus din Google acest text

De asemenea, am alte module gratuite, dar alți dezvoltatori fac, de asemenea, efortul liber și merită să fie subliniat. Vă mulțumim că le-ați sprijinit :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...