Jump to content
Sign in to follow this  
behcet

Fiyatı tetikleyen alan neresi

Recommended Posts

selamlar
nitelikleri değiştirince biraz altta fiyat değişiyor. Bunu kopyalayıp başka biryere taşıdım ancak orada çalışmadı.
Püf noktasını bilen varmı acaba ?

Nitelikleri tanımlarken Etki diye bir alan var buraya bir değer girdiyseniz Fiyatta değişiklik olur, değişmesini istemiyorsanız ilgili nitelik içinden bu alanı boş bırakınız.

Panelden bahsetmiyorum.
Bir ürüne tıklayıp girdiğinizde fiyatları görüyorsunuz.
Oradaki fiyatın üzerinde ürün niteliği varsa ve değiştirdiğinizde alttaki fiyatta otomatik olarask değişiyor.
Oradaki kodları kopyalsayıp başka bir yerde çalıştırayım dediğimde çalışmıyor.
Ordaki mantık nedir öğrenmek istedim.

Merhabalar;
orda yer alan kodları html cıktıdan da alsanız tpl dosyasındanda alsanız başka bi yerde çalışmaz.

sizin yapmak istediğiniz şey tam olarak nedir bilmiyorum ama "soruyok" isimli arkadaş doğru bi şekilde izah etmiş fakat sizin için yeterli değilse size kombinsayonun nasıl çalıştığı lazım ise veritabanınıza ulaşın burada yer alan

# ps_attribute
# ps_attribute_group
# ps_attribute_group_lang
# ps_attribute_impact
# ps_attribute_lang

isimli table ları inceleyin. fiyata olan etkiyi sağlayan table ise "# ps_attribute_impact"
sizin yapmak istediğiniz her ürüne aynı etkiyi sağlamak ise onun için her ürün için ayrı kombinasyon ve fiyat etkisi hazırlamanız gerekir çok zaman alan bi işlem olmadığı için rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kolay Gelsin....

product.tpl dosyasının içerisindeki yorumlar kısmında görmek istiyordum. Çözemeyince başka şekillerde sorunumu hallettim. İlginize teşekkürler.

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More