Jump to content

Niedokończona płatnośc


turbo_rabbit

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zapytać czy ktoś z kolegów znalazł rozwiązanie na pewien problem z którym zderzyłem się w preście po prsadcez innego silnika (może brakuje mi jakiegoś dodatku) do 1,7,3,3

Otóż klient składa zamówienie ale nie udaje mu się go opłacić i co? wychodząc ze strony operatora płatności elektronicznej zamówienie powinno wpaść do panelu i teraz pytanie - mogąć zmienić klientowi rodzaj płatności np z PayU na Przelewy 24 lub cos innego w swoim panelu kliet widzi jedynie rodzaj płatności ale nie ma nigdzie buttona do oplacenia płatności. Czy to normalna przypadłość prestashop czy jest na to jakieś lekarstwo w formie wtyczki która pozwoli ponowi płatnośc zamowienia które ma klient widoczne w swoim panelu. 

Link to comment
Share on other sites

Nie jest to o tyle przypadłość presty o ile jest to przypadłość wtyczek płatności. Z tego co kojarzę to payu pozwala klientowi ponowić płatność w swoim module, więc wszystko zależy od operatora płatności czy daje takie możliwości i następnie od samej wtyczki czy korzysta z tej możliwości.

Link to comment
Share on other sites

Napisałem że to przypadłość presty bo pracowałem na innym sklepie gdzie klient w zamowieniu jesli nie miało statusu oplacone zawsze miał możliwość kliknięcia przycisku "Zapłać" i był przekierowywany na stronę operatora płatności i mógł ponowić próbe płatności lub skozystać z innego operatora którego mogliśmy zmienić z poziomu panelu zarządzania.

 

Możektoś słyszał o takim rozwiązaniu dla presty - zakładam że to musiałał by być funkcja ponowienia lub generowania płatności do zamowienia na nowo

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem nie jest to kwestia presty ponieważ nie jest to hermetyczny system, a moduły płatności zewnętrznych nie są w większości natywne więc każdy może napisać sobie swój moduł płatności i zdefiniować  w nim swoje parametry. Na forum było kilka wątków na temat ponawiania płatności:

https://www.prestashop.com/forums/topic/539976-jak-ponowić-płatność-payu-jaki-link-do-ponownej-płatności

Tak samo ma moduł od przelewy24 że w historii zamówień klient ma możliwość ponowienia płatności.

Link to comment
Share on other sites

Spoko - juz sie dogadałem z programista ma dorobić rozwiąznie w panelu do ponowienia płatności w dwóch przypadkach

1) płatnośc nie została dokończona

2) zmienieno formę na innego operatora płatności - wywołanie procedury opłaty na nowo dla nowego operatora

 

Dzieki na zaprowadzenie na wątek

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...