Jump to content

Prestashop 1.7.4.2 błędne naliczanie kosztów wysyłki


Inkton

Recommended Posts

Witam wszystkich. Od dłuższego czasu walczę z problemem wysyłek w prestashop 1.7. W zasadzie mam wrażenie, że to ciągle nie działa. Raz chyba działało dobrze, ale nie pamiętam jaka to była wersja Presty, ale jedna lub dwie aktualizacje temu.


Co chcę uzyskać.?
Prawidłowe naliczanie cen dla przesyłek z Polski i reszty Europy.
Dla Polski mam inny cennik, dlatego stworzyłem dla Polski osobną strefę o nazwie Polska i jest tam tylko Polska. Dla tej strefy mam cennik taki że do wartości 999 zł wysyłka wynosi 20 zł a powyżej tej kwoty jest za darmo.
Drugi przewoźnik jest stworzony dla pozostałych krajów Unii i tam do 999 zł przesyłka wynosi 80 zł, a powyżej 999 zł wynosi 400 zł.

Jakie są objawy?

Cały czas pokazuje mi przy dodaniu do koszyka, że dostawa jest za darmo. Po dodaniu czegoś do koszyka i próbie przejścia przez proces zakupowy widać, że to przez to że do wyboru jest tylko odbiór osobisty, a nie ma żadnego kuriera. Mam włączoną opcję wyświetlania opcji wysyłki tylko dla danej strefy. Wydaje mi się, że zakresy są prawidłowe. Często pojawia się na forach wskazówka, że pojedyncze produkty nie mają przypisanych przewoźników, ale to nie to bo żaden nie jest zaznaczony czyli wszystkie powinny się wyświetlać. Często też podnoszone jest to że jest włączona opcja zaawansowanego zarządzania magazynem i fakt jest włączona i po jej wyłączeniu jeżeli chodzi o Polskę wszystko gra, ale o resztę UE naliczanie nie działa poprawnie. Specjale w tym celu prosiłem kogoś z Niemiec, żeby to sprawdził. Najwidoczniej tam też jest tylko odbiór osobisty darmowy dostępny dlatego wyświetla "darmowa dostawa".

Jak to naprawić? Gdzie są Ci przewoźnicy bo to chyba w tym jest problem?
Jak wyłączę zaawansowane zarządzanie magazynem to nie widzę ilości produktu na magazynie, a dwa nie ma stanów towarów od strony front office i np. jak nie mam czegoś na stanie to brakuje napisu towar na zamówienie, prosimy o kontakt. Jak to zrobić, żeby było dobrze, bo przecież to jest podstawowa sprawa. Jeżeli nie ma dobrego rozwiązania to może chociaż jakieś obejście problemu.

Link to comment
Share on other sites

1. Ustaw Wysyłka/Preferencje domyślnego przewoźnika Kurier, a nie odbiór osobisty to wykluczy sytuacje gdy przewoźnicy już się pojawią, a i tak będziesz się pokazywało domyślnie 0 zł za wysyłkę.

2. Druga sprawa sprawdź czy masz tych przewoźników włączonych dla wszystkich grup klientów. Przy edycji przewoźnika.

3. Następna sprawa Zakładka Płatności/Preferencje Ograniczenie przewoźnika zaznacz wszystko (nie powinno to mieć znaczenia do przewoźników, ale na wszelki wypadek),

4. Spróbuj też ustawić zachowanie poza zakresem "Zastosuj najwyższe koszty " zamiast wyłączania formy dostawy. 

5. I ostatnia rzecz, która przychodzi mi do głowy to Międzynarodowe/Położenie/Kraje czy wszystkie kraje, do których serwujesz wysyłkę masz przypisane do swojej strefy UE.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, addd said:

1. Ustaw Wysyłka/Preferencje domyślnego przewoźnika Kurier, a nie odbiór osobisty to wykluczy sytuacje gdy przewoźnicy już się pojawią, a i tak będziesz się pokazywało domyślnie 0 zł za wysyłkę.

2. Druga sprawa sprawdź czy masz tych przewoźników włączonych dla wszystkich grup klientów. Przy edycji przewoźnika.

3. Następna sprawa Zakładka Płatności/Preferencje Ograniczenie przewoźnika zaznacz wszystko (nie powinno to mieć znaczenia do przewoźników, ale na wszelki wypadek),

4. Spróbuj też ustawić zachowanie poza zakresem "Zastosuj najwyższe koszty " zamiast wyłączania formy dostawy. 

5. I ostatnia rzecz, która przychodzi mi do głowy to Międzynarodowe/Położenie/Kraje czy wszystkie kraje, do których serwujesz wysyłkę masz przypisane do swojej strefy UE.

1. tak mam ustawione.

2. tak mam ustawione.

3. tak mam zaznaczone.

4. tak mam ustawione.

5. tak mam wszystko zrobione i zaznaczone na dole "Ogranicz wybór kraju w sklepie do tych obsługiwanych przez aktywnych przewoźników"
Wszystkie kraje UE do strefy UE a Polska wrzucona do oddzielnej strefy Polska.

Link to comment
Share on other sites

Na której wersji presty działało Ci dobrze? Ja jestem na 1.7.3 i działa to dobrze z takimi ustawieniami jak podałam wyżej. Wyłączyłabym geolokalizację na wszelki wypadek, tak żeby adres był brany pod uwagę przy wyświetlaniu przewoźników dopiero jak użytkownik wpisze adres  i czy możesz podać adres swojego sklepu, żebym mogła spróbować przejść ścieżkę zakupową?

I jeszcze konfiguracja/Lokalizacja Opcja: Ustaw domyślny kraj na podstawie języka przeglądarki -> tu też ustawiłabym nie.

ps. Jest coś takiego jak włączanie zaawansowanego magazynu w presta 1.7.4.2? Przeglądam demu i jest możliwość tylko włączenia i wyłączenia magazynu. Z tego co kojarzę tylko w presta 1.6 była opcja zaawansowanego magazynu.

 

Edited by addd (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, addd said:

Na której wersji presty działało Ci dobrze? Ja jestem na 1.7.3 i działa to dobrze z takimi ustawieniami jak podałam wyżej. Wyłączyłabym geolokalizację na wszelki wypadek, tak żeby adres był brany pod uwagę przy wyświetlaniu przewoźników dopiero jak użytkownik wpisze adres  i czy możesz podać adres swojego sklepu, żebym mogła spróbować przejść ścieżkę zakupową?

I jeszcze konfiguracja/Lokalizacja Opcja: Ustaw domyślny kraj na podstawie języka przeglądarki -> tu też ustawiłabym nie.

ps. Jest coś takiego jak włączanie zaawansowanego magazynu w presta 1.7.4.2? Przeglądam demu i jest możliwość tylko włączenia i wyłączenia magazynu. Z tego co kojarzę tylko w presta 1.6 była opcja zaawansowanego magazynu.

 

Wydaje mi się że była to wersja PrestaShop v 1.7.3.4 lub ewentualnie PrestaShop v 1.7.3.3 ale raczej ta pierwsza.
Wyłączyłem teraz tak jak radzisz geolokalizację.
A jak zmienię "Ustaw domyślny kraj na podstawie języka przeglądarki" na nie to skąd presta będzie wiedziała w jakim języku się wyświetlić skoro geolokalizacja też jest wyłączona. Mam 3 języki na sklepie, tzn trzeci zaczynam robić. Wyłączę teraz tą opcję tak jak piszesz.
Adres mojego sklepu to shekina.eu

Tak to prawda co piszesz z magazynem ( z rozpędu napisałem czytając posty pomocy z presty 1.6), ale zasada podobna i pomaga na część dolegliwości. Jak włączam magazyn do kurierzy znikają.

Link to comment
Share on other sites

po podaniu adresu niemieckiego takiego coś mi podpowiada (załącznik - to chyba kurier?):

Cytat

A jak zmienię "Ustaw domyślny kraj na podstawie języka przeglądarki" na nie to skąd presta będzie wiedziała w jakim języku się wyświetlić skoro geolokalizacja też jest wyłączona. Mam 3 języki na sklepie, tzn trzeci zaczynam robić. Wyłączę teraz tą opcję tak jak piszesz.

Na razie szukamy problemu, jak znajdziemy co go boli to wtedy będziesz się zastanawiał , poza tym lepiej żeby klient musiał sobie sam przełączyć język niż nie mógł zrealizować zamówienia bo nie ma przewoźnika :)

wysylka.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, addd said:

po podaniu adresu niemieckiego takiego coś mi podpowiada (załącznik - to chyba kurier?):

Na razie szukamy problemu, jak znajdziemy co go boli to wtedy będziesz się zastanawiał , poza tym lepiej żeby klient musiał sobie sam przełączyć język niż nie mógł zrealizować zamówienia bo nie ma przewoźnika :)

wysylka.png

Sprawdziłem jedną rzecz, którą miałem sprawdzić już dawno, ale ciągle wydawało mi się to tak mało realne, że ciągle tego nie robiłem. Przy każdym teście wchodziłem zawsze w zakładkę dodatki i wiadomo dodawałem do koszyka zawsze pierwszy towar z listy bo chciałem dodać coś poniżej 999 zł i dodając więcej sztuk patrzeć czy zaskoczy na darmową przesyłkę powyżej 999zł. Okazało się, że ten pierwszy przedmiot ma ustawiony że może być tylko odbiór osobisty dlatego nic więcej się nie wyświetlało, więc w Polsce chyba problem rozwiązany. Jak dodałem coś drogiego to widzę że dostawa za darmo bo tak powinno być dla polski, ale w takim razie dla innych klientów może to być  problem z innych krajów bo dodając coś drogiego do koszyka widzą dostawę za darmo mimo że powinna być jakieś 400 zł. To się potem zmieni po uzupełnieniu adresu ale na początku może wprowadzać w błąd, a mam ustawionego kuriera jako domyślna przesyłka więc jak to zrobić, żeby to było dobrze? Dziękuje za pomoc, widzę światełko w tunelu.

Link to comment
Share on other sites

Cytat

ale w takim razie dla innych klientów może to być  problem z innych krajów bo dodając coś drogiego do koszyka widzą dostawę za darmo mimo że powinna być jakieś 400 zł.

Dlatego ja zmieniłam w tłumaczeniach napis  "Dostawa za" na "Dostawa od:" :) Nie przewidzisz ktoś może mieć ustawiony język polski i siedzieć za granicą. Ale spróbuj ustawić teraz, że ma domyślny kraj ustawiać na podstawie języka przeglądarki może to zadziała i podpowie domyślnej dostawy w gratisie gdy ktoś jest z innego kraju. Chociaż uważam, że ustawianie kraju domyślnego po języku przeglądarki jest dosyć niebezpieczne, ja używam angielskiej wersji. A siedzę w Polsce.
I tutaj jest odpowiedź na Twoje poprzednie pytanie jest osobna opcja do ustawiania języka sklepu i do ustawiania domyślnego kraju. Czyli domyślnie kraj możemy mieć zawsze Polska, a język sklepu według języka przeglądarki.

Link to comment
Share on other sites

On 31.08.2018 at 4:35 PM, addd said:

Dlatego ja zmieniłam w tłumaczeniach napis  "Dostawa za" na "Dostawa od:" :) Nie przewidzisz ktoś może mieć ustawiony język polski i siedzieć za granicą. Ale spróbuj ustawić teraz, że ma domyślny kraj ustawiać na podstawie języka przeglądarki może to zadziała i podpowie domyślnej dostawy w gratisie gdy ktoś jest z innego kraju. Chociaż uważam, że ustawianie kraju domyślnego po języku przeglądarki jest dosyć niebezpieczne, ja używam angielskiej wersji. A siedzę w Polsce.
I tutaj jest odpowiedź na Twoje poprzednie pytanie jest osobna opcja do ustawiania języka sklepu i do ustawiania domyślnego kraju. Czyli domyślnie kraj możemy mieć zawsze Polska, a język sklepu według języka przeglądarki.

 

On 31.08.2018 at 4:35 PM, addd said:

Dlatego ja zmieniłam w tłumaczeniach napis  "Dostawa za" na "Dostawa od:" :) Nie przewidzisz ktoś może mieć ustawiony język polski i siedzieć za granicą. Ale spróbuj ustawić teraz, że ma domyślny kraj ustawiać na podstawie języka przeglądarki może to zadziała i podpowie domyślnej dostawy w gratisie gdy ktoś jest z innego kraju. Chociaż uważam, że ustawianie kraju domyślnego po języku przeglądarki jest dosyć niebezpieczne, ja używam angielskiej wersji. A siedzę w Polsce.
I tutaj jest odpowiedź na Twoje poprzednie pytanie jest osobna opcja do ustawiania języka sklepu i do ustawiania domyślnego kraju. Czyli domyślnie kraj możemy mieć zawsze Polska, a język sklepu według języka przeglądarki.

Zmieniłem wszystko tak jak piszesz. Zobaczymy jak się sprawdzi. Poprosiłem kogoś z Niemiec, żeby potwierdził czy to działa jak należy. Powiedz mi proszę jeszcze gdzie zmieniłaś tłumaczenie tego "dostawa od"?

Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązany. Wcześniej miałem ustawione dwóch kurierów do wyboru. Jeden z zakresami dla Polski, a drugi z zakresami dla reszty Europy. Po testach z kolegą z Niemiec zobaczyłem, że jemu nalicza za mniejsze paczki tyle ile w Polsce więc dlatego za każdym razem jak miał coś drogiego w koszyku to pokazywało mu że za darmo bo tak mam ustawione w Polsce. Połączyłem dwie wysyłki w jedną z różnymi zakresami i zaczęło działać. Nie chciałem tego robić wcześniej bo trzeba zrobić tłumaczenie nazwy kuriera bo niestety nie działa to z poziomu edycji kuriera. Także dziękuję @addd za pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam,  mam nieco inny problem, ale może znacie jego rozwiązanie.

Problem polega na tym, że jako gość dodając produkty do koszyka pojawia się "wysyłka: za darmo!", jako zalogowany użytkownik naliczają się koszty wysyłki prawidłowo.

Presta 1.7.6.9.

Wyrzuciłam już odbiór osobisty, ustawiłam geolokalizację, mam ustawione w przewoźnikach darmowa wysyłka od 1000000 zł i kg tak samo, koszt opakowania dodałam 1,00 i nadal bez skutku.

Link do sklepu: https://www.naszesianko.pl/

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...