Jump to content

Brak możliwości kupna/widoczności produktu w zależności od kraju kupującego.


kamyk25

Recommended Posts

Witam, szukam rozwiązania, dzięki któremu będę mógł dla każdego produktu ustawić dla jakich krajów kupujących jest on przeznaczony.

Przykładowo produkt x jest dostępny dla Polaków a nie jest dostępny dla niemców i anglików a produkt y jest dostępny dla anglików i niemców i niedostępny dla polaków.

 

Zastawiam się czy jest na to gotowe rozwiązanie czy trzeba wymyślić coś samemu. Niezależnie od tego myślę również jak najlepiej byłoby osiągnąć zamierzony cel, chyba komunikatem o braku możliwośći zamówienia danego produktu dopiero po wyboru kraju wysyłki podczas zamówienia, gdyż jakby pewne produkty były na wstępie wyłączone dla np. Niemców to Polak będąc w Niemczech i chcąc zamówić do Polski również by ich nie widział.

 

Będę bardzo wdzieczny za pomoc, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Informacja pojawiająca się dopiero w koszyku będzie problematyczna i irytująca. Klient może spędzić sporo czasu przy wyborze produktów, które chce kupić a w koszyku pojawi się niemiła wiadomość .. . 

Myślę, że po wejściu do sklepu powinien być komunikat, który umożliwi zaznaczenie kraju do jakiego będzie wysyłka - wszelkie ewentualne blokady IP również nie mają sensu.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, selljus.pl said:

Informacja pojawiająca się dopiero w koszyku będzie problematyczna i irytująca. Klient może spędzić sporo czasu przy wyborze produktów, które chce kupić a w koszyku pojawi się niemiła wiadomość .. . 

Myślę, że po wejściu do sklepu powinien być komunikat, który umożliwi zaznaczenie kraju do jakiego będzie wysyłka - wszelkie ewentualne blokady IP również nie mają sensu.

Dziękuje za Twoją odpowiedź!

Szczerze nie przeszkadzałoby mi gdyby było to rozwiązane w pierwszy sposób czyli dopiero po wybraniu kraju wysyłki. W opisie produktu byłaby informacja do jakich krajów jest on wysyłany.

W każdym bądź razie potrzebuje rozwiązania na to - rozumiem, że nie można jakoś osiągnąć zamierzonego celu w ustawieniach presty/produktów?

Jeśli nie to czy ktoś z Was spotkał się z gotowym dodatkiem tego typu?

Jeśli nie to czy jest ktoś kto by stworzył taki dodatek i nie spustoszyłby przy tym mojego portfela?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...