Jump to content

Grupa produktów ze stałym rabatem


qlimmax

Recommended Posts

Cześć,
problem rozwiązałem we własnym zakresie, ale dodaje na forum bo może się komuś przydać.

test na presta 1.7.4.1

Problem: Potrzebowałem aby cześć produktów w jednej z kategorii miała stałe ceny (dokładniej cenę minus rabat 30%). Czyli każdy klient, bez względu do której grupy rabatowej należy dostaje stały rabat 30% i tylko ten.

Za pomocą opcji Specyficzne ceny w Wycenie nie dało się tego zrobić. Klient otrzymywał rabat 30% a potem jeszcze do tego ten z grypy klientów do której należał (cena-30%)-rabat grupy klientów.

Rozwiązanie: Aby ustalić stały rabat na pewne produkty można skorzystać z rabatów kategorii dostępnych w konfiguracji grup klientów. Dodaje się kategorię i rabat dla niej, a ten rabat nadpisuje rabat klienta. Jest tam jednak wymaganie, że dla produktu który ma ten rabat otrzymać dana kategoria musi być podstawowa. No i fajnie, bo nie chcemy, żeby wszystkie produkty w naszej kategorii miały rabat tylko niektóre np  danej firmy. No ale to jak często bywa to ma działać a nie działa :)  Problemem jest ustawienie kategorii domyślnej, jeżeli dwa produkty mają różną kategorie domyślną a oba są w kategorii która otrzymała nasz rabat -30% to oba dostaną ten rabat. Mimo, że powinien tylko ten produkt który ma tą kategorie ustawioną jako domyślną.

Rozwiązanie cd: Jak to ominąć.
Załóżmy, że mamy mieć rabat na ciuchy firmy Krzak wynoszący -30% i to jest stały rabat.
Tworzymy ukrytą kategorię Krzak w ciuchach:
-- |
    -Ciuchy
             -Krzak (ukryta)
    -Buty
    - inne

zamiast do Ciuchów dodajemy rabat kategorii do kategorii Krzak. Produkty z Ciuchów wszystkie mają zaznaczoną kategorię Ciuchy a tylko te z rabatem stałym dodatkowo kategorię Krzak. I to ładnie działa.
Grupa klientów z rabatem 20% dla ciuchów innych firm otrzymuje rabat 20% (np ze 100 zł robi się 80) a dla ciuchów firmy Krzak mamy rabat 30% (ze 100 zł robi się 70).

Uwaga! Należy pamiętać aby nie zaznaczać tej ukrytej kategorii jako głównej dla produktu! Raz, że jest ukryta więc ktoś w ścieżce ją kliknie i otrzyma błąd a dwa nie będzie działał nasz rabat 30% tylko rabat grypy klienta.

Jeżeli komuś udało się to jakoś lepiej zrobić, albo ja gdzieś popełniłem błąd (ciągle mnie zastanawia dlaczego ta opcja z kategorią domyślną nie działa) to proszę o sygnał :) jestem jeszcze laikiem w te klocki.

Pozdrawiam serdecznie

Edited by qlimmax (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...