Jump to content
  • 0

Nadpisywanie CSS - czy jest prosty sposób


Lukullus1990

Question

Mam małe pytanie, które może być trochę "lamerskie", ale cóż - ważniejsze jest dla mnie zdobycie odpowiedzi...
Czy w Preście jest jakiś mechanizm, który pozwala nadpisywać oryginalne CSS-y bez konieczności edycji ich? Jakiś folder na override CSS lub coś podobnego? Przeszukiwałem forum oraz Google, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. 

Na początku swojej przygody ze skryptem, gdy dużo rzeczy odkrywałem samodzielnie, poznałem sposób edycji CSS właśnie poprzez zmianę bezpośrednio w plikach. Potem brnąłem w to dalej, bo tych wprowadzonych zmian było dość sporo i trudno byłoby mi to przenieść w inne miejsce. Ale teraz mam do przygotowania nowy projekt i zastanawiam się, czy ten aspekt zmian w CSS można wykonać inaczej, tak by było to bardziej "zgodne ze sztuką"...

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Super!! Właśnie o to mi chodziło. Wielkie dzięki :-)

Tak dla upewnienia się - arkusz, który tam wrzucę, powinien nadpisywać wszystkie style (oprócz tych bez deklaracji "!important")? Czy czasami może zdarzyć się zgrzyt? Nie mam tu na myśli jakichś rozbudowanych powiązań, a jedynie dodawanie właściwości lub ich nadpisywanie dla danego selektora, typu:

domyślnie mam regułę:

klasa1 {font-size:10px;} 

i wrzucę tam do nadpisania:

klasa1 {font-size:25px;} 

Czy przy jakichś warunkach czynnikach (o których oczywiście wiesz) podana przez Ciebie metoda może nie zadziałać? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zobacz do zródła strony, w PS16 utworzony w ten sposób arkusz występuje po global css, więc nadpisze style z global css, nie nadpisze styli z modułów

ogólna zasada jest taka, że możesz nadpisać w ten sposób wszystko co było wcześniej

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...