Jump to content

prestashop 1.7.4.2 ceny netto / brutto


stoffshop

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

nie nie nie ..... przecież to jest śmieszne by nie móc tego zmienić , no ale co zrobć .... 

chyba twórcy nie zawsze mają wiedzę , że ja jako sprzedawca wolę widzieć ceny brutto a nie netto ...

choć może ktoś się jeszcze dołączy i pomoże :)

Link to comment
Share on other sites

A zobacz czy jak pobawisz się regułami podatków w ustawieniach miedzynarodowych oraz jak zmienisz wyświetlanie cen dla klienta np na Brutto Preferencje> klienci> Grupy (ustawienia cen netto/ brutto  wersja 1,7,4,2 nie wywali ci cen na produktach - tzn nie zablokuje wyświetlania jednej z ceny pomimo przypisanej reguły podatkowej

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, turbo_rabbit napisał:

A zobacz czy jak pobawisz się regułami podatków w ustawieniach miedzynarodowych oraz jak zmienisz wyświetlanie cen dla klienta np na Brutto Preferencje> klienci> Grupy (ustawienia cen netto/ brutto  wersja 1,7,4,2 nie wywali ci cen na produktach - tzn nie zablokuje wyświetlania jednej z ceny pomimo przypisanej reguły podatkowej

No ale to po stronie sklepu a my piszemy o zapleczu. Chodzi o kolumnę Netto na liście produktów.

Link to comment
Share on other sites

@miszeq Pytanie jest na osobny wątek.

 

@stoffshop wydawało mi się że jest rozwiązanie na forum ale przeglądając nie znalazłem, jak najbardziej jest to możliwe tylko patrząc na pliki poszczególnych wersji presty 1.7 co raz jest jakaś zmiana w plikach do edycji i niekoniecznie zmiany z wersji 1.7.4.2 będą działały na kolejnych wersjach a już na pewno na początkowych wersjach 1.7 nie będzie tak samo.

Jak ktoś jest zainteresowany to mogę napisać moduł który wyświetli cenę brutto, więcej szczegółów na priv.

Link to comment
Share on other sites

Zapewne gdzieś kiedyś ktoś to zmieni , tylko wiecie co ?....

ktoś to pisze i bierze pod uwagę sugestie co do zmian i poprawek w kolejnych wersjach 

ale biorąc pod uwagę nas sprzedawców którzy potrzebują w adminie widzieć na liście cenę brutto to jest jakieś nie do wiary .

że widzę netto :) 

a Później jeśli chodzi o aktualizację presty na swoich sklepach to też miałem takie krzaczki kiedyś że tydzień naprawiania był, więc nie wiem czy już nie zostac w tym brutto :) 

pozdr. 

Robert 

p.s.

Szkoda że taki marny ruch mamy na polskim forum presty... ale może bedzie się rozkręcać :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety Ci co kiedyś pomagali, powoli zaczęli znikać z forum. Wiele osób na forum myli pomoc z pracą. Jeśli coś co sprawia kłopot jednemu użytkownikowi dla drugiego jest znane to napisanie postu z nakierowaniem jest zdecydowanie pomocą, natomiast jeśli "pomagający" czegoś nie wie i właściwie musi przekopać pliki, napisać kod, przetestować zmiany to już jest ewidentnie praca którą wykonał i jak widać często nie doceniana dlatego wiele kiedyś aktywnych osób już nie ma z nami na forum :(

Jeśli ktoś oczekuje pomocy, i posiadam wiedzę oraz czas to oczywiście pomogę ;)

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Brawo Ty + :)

masz rację , nie rozwijam tego tematu bo przekopałem się przez wielu specjalistów od presty , i 50% to dramat 

ale oczywiście są firmy .... płacisz 1000 - 2000 a i wiecej i pomagają profesjonalnie 

jak uda mi się ogarnąć jedną fajną zmianę po swojemu to się tym podzielę ..... :)

ale najlepsze są odpowiedzi z oferii , ogarnę wszystko za 300zł , pytam o portfolio i szczegóły to szanowny spec odpisuje za 300 zrobię hehehhe

a jak nie odpisze mu na jego maila to mi pisze że mam się określić .. żenada jakaś :) no ale dobra tak to w większosci działa

a wracając do tematu netto / brutto to powinni panowie ewidentnie zmienić 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, stoffshop said:

wracając do tematu netto / brutto to powinni panowie ewidentnie zmienić

Błędy nie zgłoszone nie istnieją więc szansa na to że programiści prestashop sami na to wpadną jest mała, a jak ktoś śledził forge to wie że zazwyczaj oprócz zgłoszenia błędu niekiedy należy podać i jego rozwiązanie aby został poprawiony w kolejnych aktualizacjach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Temat stary ale aktualny. Mi pomagali to i ja w końcu mogę pomóc. Co prawda przekazuję tylko wiedzę znalezioną w internecie ale rozwiązuje ona nasz problem. Do sedna.

Dodajemy dodatkową kolumnę z ceną ostateczną obok ceny netto

Works with: Prestashop 1.7+ (tested up to 1.7.5.5)


Navigate to: yousite/src/PrestaShopBundle/Resources/views/Admin/Product/CatalogPage/Lists/products_table.html.twig
Find:

<th scope="col" class="text-center" style="width: 9%"> {{ ps.sortable_column_header("Price (tax excl.)"|trans({}, 'Admin.Catalog.Feature'), 'price', orderBy, sortOrder) }} </th>

Add below:

<th scope="col" class="text-center" style="width: 9%"> {{ ps.sortable_column_header("Final price"|trans({}, 'Admin.Catalog.Feature'), 'price_final', orderBy, sortOrder) }} </th>

Navigate to: yoursite/src/PrestaShopBundle/Resources/views/Admin/Product/CatalogPage/Lists/list.html.twig
Find:

<td class="text-center"> <a href="{{ product.url|default('') }}#tab-step2">{{ product.price|default('N/A'|trans({}, 'Admin.Global')) }}</a> </td>

Add below:

<td class="text-center"> <a href="{{ product.url|default('') }}#tab-step2">{{ product.price_final|default('N/A'|trans({}, 'Admin.Global')) }}</a> </td>

 

źródło:

https://www.prestashop.com/forums/topic/637522-how-to-add-extra-fields-to-back-office-to-display-the%C2%A0%C2%A0prices-tax-excl-and-tax-incl/

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
2 hours ago, endriu107 said:

Masz jedną czy dwie kolumny z ceną?

Kurde, jestem laikiem nawet nie wiem o co mnie pytasz, liczyłem że da się tą pozycje po prostu włączyć w opcjach presty gdzieś w preferencjach lub konfiguracji. Czy zechciał byś mnie bardziej pokierować ? Produkty mają cene netto i brutto wpisaną, natomiast wyświetla się jedna albo netto albo brutto w zaleznosci co wybiore w grupach

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, endriu107 said:

Mozę wrzuć screen ekranu żeby było wiadomo o co pytasz.

Chce aby na stronie mojego sklepu były wyświetlane jednocześnie ceny netto i brutto. Teraz wyświetla się tylko jedna z nich, ta którą wybieram w preferencjach w grupie klientów. Kilka wiadomości wcześniej napisałeś, że w preście 1.7.5 w standardzie można włączyć obydwie ceny i nie trzeba bawić się kodem lub kupywać dodatkowego modułu przynajmniej tak to zrozumiałem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...