Jump to content

problem s instalaciou p.shopu


majopo

Recommended Posts

Ahoj,mam prloblem pri nainstalovani Prestashop. V polozke o vyplnani udajov o databaze mi vypise: Database server was not found. Please verify the login, password, and database server name fields.Viem ,ze udaje ,ktore zadavam su spravne,uz mi to raz islo.(tiez som vsak mal prob.)Myslim ,ze do tych poli zadavam tie informacie v zlom formate...Velmi by mi pomohlo ,keby mi niekto napisal priklad ako to vyplnil...dakujem
1.Obr. takto to vyplnam ...
2.Obr. nastavenie databaz na servery,na ktorom mi bezi prestashop

3248_44uWTTuplgUQvAeImndE_t

3249_f7Za7hzyUMEhmlll3frZ_t

Link to comment
Share on other sites

ahoj.Tak tento prikaz som nepoznal :).Ked som to spustil na servery,skutocne som sa dozvedel meno Database server.No aj napriek tomu mi to nefunguje.Vytvoril som si aj novu dbf na servery s novym heslom,kua stale nic..Najviac ma stve ,ze som si uz davnesie rozbehal PS 1.0.,no teraz sa zase neviem preluskat cez ten wizard.Pisem to spravne ,ked to napisem v takomto formate?:
Database server: mojemeno.awardspace.com
Database name: test_ps
login : test_ps
password:*****

Velmi pekne dakujem za odpoved.Ahoj

Link to comment
Share on other sites

Host fdb1.awardspace.com neexistuje, neda sa ani pingnut, takze problem je u poskytovatela databazy podla mna;)

Edit:

Drobec: HTTP_HOST nevypisuje nazov databazy, ale vypisuje aktualnu HTTP poziadavku vo webovom prehliadaci. Aby som to upresnil je to globalna premenna, keby nemal na serveri spustene Register_Globals tak to nic nevypise, spravne to ma byt

$_SERVER['HTTP_HOST']

a s databazou to nema nic spolocne.

Link to comment
Share on other sites

to nie je tvoj databazovy server ale server na ktorom hostujes svoje stranky (server na ktorom mas umiestneny obchod) databazovy server zistis len ked sa pozries do ovladacieho panela tvojho hostingu alebo ked napises poskytovatelovi. skus zadat ako host: "localhost" bez uvodzoviek, vo vacsine pripadov by to malo stacit.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj Daniel!No nechodi to ani tak,sakra neviem kde robim chybu ,mam z toho aj tak pocit ,ze ta chyba je velmi trivialna ...:(Kukni sa hore,spravil som screenshoty ako to vyzera s nastavenim dbf+ vypisanie udajov v install wizard....Dik za ochotu a za cas ...

Link to comment
Share on other sites

Ahoj Daniel.V tom screenshote je fdb1.awardspace.com uvedene ako priklad,takze sa pingnut neda.Moja domena sa vsak pingnut da!Mna by zaujimalo ci som ostantne riadky vyplnil spravne na zaklade 2.obrazku ,ktory som uviedol.Dik.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cauves kluci,

ja jsem teda na rozdil od Vas naprosty lajk, ktery si vcera nastudoval instalaci a dneska ji bez problemu realizoval. U te konfigurace databaze jsem se taky zasekla. Prvne mi to hodilo uplne stejnou hlasku, tak sem jen misto localhost napsala hostitele pro pripojeni k PHP, tj. ip adresu hostitele. V tvem pripade bych misto localhost napsala: fdb1.awardspace.com. Jak rikam, sem lemra, takze pokud to je nejaky slozity problem, tak ten nevyresim, ale toho pomohlo mne, treba to pomuze i Tobe :)
Jinac to, ze po odeslani zkusebniho emailu mi neslo kliknout na next jsem vyresila tak, ze jsem instalaci spustila od zacatku znova a zkusebni e-mail sem uz neodesilala - proslo to :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...