Jump to content

(SOLVED) Olcso.hu árlista feltöltés


timeatop

Recommended Posts

Az exportproducts modul segítségével generáltam egy .csv-fájlt és felmásoltam a szerverre. Az olcso.hu ezen fájl alapján meg is jelenteti a termékeket a keresőben, de két nagy hibával:

1. A kijelzett árak ÁFA nélkül jelennek meg, megtévesztve ezáltal a potenciális vevőt.
2. Bármelyik termékre rákattintva az oldal nem a megfelelő termék oldalára irányul át, hanem az olcso.hu főoldalára.

Valószínüleg az általam generált fájlban keresendő a hiba, de az exportproducts-ban nem nagyon találtam meg a megoldást, az olcso.hu-nál pedig azt mondják, nem ismerik a Prestashopot és ergo nem tudnak segíteni...

Link to comment
Share on other sites

Valószínüleg az exportproducts modul valamelyik php fájljában kell beállítanod, melyik árat jelenítse meg a generált csv-ben, illetve valamelyik php-ben - lehet hogy ugyanebben - kell belőni a helyes link adatokat.

Link to comment
Share on other sites

Talán itt lenne a téves átirányítás megoldása:
public function displayForm()
{
global $smarty, $cookie;
$smarty->assign('base_dir', __PS_BASE_URI__);
$smarty->assign('currentIndex', $_SERVER['REQUEST_URI']);
return $this->display(__FILE__,'exportproducts.tpl');

Pontosan mit kell változtatnom?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Köszönöm a választ! Közben egy hozzáértő ismerősöm átírt néhány dolgot és most tökéletesen működik. Például hozzáadott egy mezőt "Price (with tax)"-elnevezéssel. Ha valakit érdekel, elküldhetem a szóban forgó fájlt.

Link to comment
Share on other sites

Kimásoltam az én modulomat és tömörítettem. Változtatások:
1. Hozzáadva egy "price (with tax)" paraméter
2. Product URL" : a termék hivatkozása, ez egyből a termékoldalra visz.
Annyit tapasztaltam, hogy időnként (ritkán) 404-es hibával esetenként nem talál meg egyes termékeket. Nem tudom mi okozza, lehet, hogy más a gond. Teszteljétek, kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Nem tudom csatolni a fájlt, gőzöm sincs, miért. Letölthetitek innen:
https://docs.google.com/leaf?id=0BzvBghlWuhVcZTNlMTQzMjMtNjVjOC00YjE1LWExMTgtNzM1MDcwYWYyMTQ4&hl=hu&authkey=COyV1vsF

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Helló!<br/><br/>Mellékletben csatoltam. Az export_product modult. Ebben már lehet url-t is exportálni.<br/>Az árakat pedig úgy tudod megoldani.....<br/>Az adminban kitöltöd a "Áfa nélküli nagykereskedelmi ár:" mezőt a bruttó árra.<br/><br/>És a product_export modulban pedig a wholesale price használod.<br/><br/>Üdv:<br/>F

 

 

Szia! Nekem az árak nagyobb fele a kombinációknál van, és azt nem jeleníti meg. Szerinted mi a megoldás?

üdv.

Laci

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...