Jump to content
PiotrLolo

PayU 3.0.9 zwraca HTTP ERROR 500

Recommended Posts

Na początku sierpnia PayU rozsyłało email-a:

Witaj,

ze względu na bezpieczeństwo Twojego sklepu, zaktualizuj jak najszybciej do najnowszej wersji plugin, z którego obecnie korzystasz.

No to ściągnąłem, zaktualizowałem i mam problem. Po zrobieniu zapłaty PayU wraca do sklepu i wywala http error 500. Dokładniejszy opis błędu poniżej:

Notice: Undefined index: in /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/payu.php on line 133

Fatal error: Uncaught exception 'OpenPayU_Exception' with message 'PosId is empty' in /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/tools/sdk/OpenPayU/v2/Order.php:79 Stack trace: #0

/home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/payu.php(785): OpenPayU_Order::retrieve('61XCBP4JD315011...') #1 /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/controllers/front/success.php(35): PayU->updateOrderData() #2

/home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/classes/controller/Controller.php(189): PayUSuccessModuleFrontController->initContent() #3 /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/classes/Dispatcher.php(367): ControllerCore->run() #4

/home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/index.php(28): DispatcherCore->dispatch() #5 {main} thrown in /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/tools/sdk/OpenPayU/v2/Order.php on line 79

Ktoś już robił aktualizację modułu i miał podobny problem? Podejrzewam, że ma to związek z opróżnianiem się koszyka od razu po przejściu na PayU. Starsza wersja wtyczki nie opróżniała koszyka ani nie tworzyła w panelu admina zamówienia dopóki opłata nie została zrobiona. Co ciekawe sama informacja o płatności jakoś do sklepu dochodzi bo status zamówienia zmienia się na "płatność zaakceptowana".

Edited by PiotrLolo

A w konfiguracji modułu masz uzupełnione swoje wszystkie ID itp? 

"Fatal error: Uncaught exception 'OpenPayU_Exception' with message 'PosId is empty' in /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/tools/sdk/OpenPayU/v2/Order.php:79 Stack trace: #0"

Nie przekazało posid.

Edited by hakeryk2

Mam uzupełnione wszystkie 4 wymagane pola:

- Id punktu płatności
- Drugi klucz MD5
- OAuth - client_id
- OAuth - client_secret

Tak jak pisałem, sama informacja o płatności dociera do sklepu (zmiana statusu zamówienia) tylko ta wtyczka chce przy okazji jeszcze coś innego zrobić (nie wiem co) i wywala błąd.

Dziwne, aktualizowałem z 3.0.8 do 3.0.9, przeglądnąłem logi w poszukiwaniu takiego błędu w ostatnich dniach ale nic takiego nie znalazłem.

Dla potomnych.

Jednak we wtyczce PayU był mały błąd, który akurat u mnie powodował wywalenie error 500. Ekipa PayU zlokalizowała go i poprawiła (jedna linijka kodu w pliku payu.php). Najnowsza wersja działa już bez problemu (wersja 3.0.12 z 5.09.2018; nie zmienili wersji wtyczki po naprawię błędu więc jak ktoś ma 3.0.12 ale ściągniętą wcześniej to bez fixa).