Jump to content

PayU 3.0.9 zwraca HTTP ERROR 500


PiotrLolo

Recommended Posts

Na początku sierpnia PayU rozsyłało email-a:

Quote

Witaj,

ze względu na bezpieczeństwo Twojego sklepu, zaktualizuj jak najszybciej do najnowszej wersji plugin, z którego obecnie korzystasz.

 

No to ściągnąłem, zaktualizowałem i mam problem. Po zrobieniu zapłaty PayU wraca do sklepu i wywala http error 500. Dokładniejszy opis błędu poniżej:

Notice: Undefined index: in /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/payu.php on line 133

Fatal error: Uncaught exception 'OpenPayU_Exception' with message 'PosId is empty' in /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/tools/sdk/OpenPayU/v2/Order.php:79 Stack trace: #0

/home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/payu.php(785): OpenPayU_Order::retrieve('61XCBP4JD315011...') #1 /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/controllers/front/success.php(35): PayU->updateOrderData() #2

/home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/classes/controller/Controller.php(189): PayUSuccessModuleFrontController->initContent() #3 /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/classes/Dispatcher.php(367): ControllerCore->run() #4

/home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/index.php(28): DispatcherCore->dispatch() #5 {main} thrown in /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/tools/sdk/OpenPayU/v2/Order.php on line 79

 

Ktoś już robił aktualizację modułu i miał podobny problem? Podejrzewam, że ma to związek z opróżnianiem się koszyka od razu po przejściu na PayU. Starsza wersja wtyczki nie opróżniała koszyka ani nie tworzyła w panelu admina zamówienia dopóki opłata nie została zrobiona. Co ciekawe sama informacja o płatności jakoś do sklepu dochodzi bo status zamówienia zmienia się na "płatność zaakceptowana".

Edited by PiotrLolo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A w konfiguracji modułu masz uzupełnione swoje wszystkie ID itp? 

"Fatal error: Uncaught exception 'OpenPayU_Exception' with message 'PosId is empty' in /home/virtual/prof1/www/mojsklep.pl/modules/payu/tools/sdk/OpenPayU/v2/Order.php:79 Stack trace: #0"

 

Nie przekazało posid.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mam uzupełnione wszystkie 4 wymagane pola:

- Id punktu płatności
- Drugi klucz MD5
- OAuth - client_id
- OAuth - client_secret

Tak jak pisałem, sama informacja o płatności dociera do sklepu (zmiana statusu zamówienia) tylko ta wtyczka chce przy okazji jeszcze coś innego zrobić (nie wiem co) i wywala błąd.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Dla potomnych.

Jednak we wtyczce PayU był mały błąd, który akurat u mnie powodował wywalenie error 500. Ekipa PayU zlokalizowała go i poprawiła (jedna linijka kodu w pliku payu.php). Najnowsza wersja działa już bez problemu (wersja 3.0.12 z 5.09.2018; nie zmienili wersji wtyczki po naprawię błędu więc jak ktoś ma 3.0.12 ale ściągniętą wcześniej to bez fixa).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Dnia 14.09.2018 o 12:25 PM, PayU napisał:

Dzisiaj została wydana wersja 3.0.13 wtyczki, która zawiera też ten fix. Problem występował tylko jeżeli w sklepie nie były włączone przyjazne URL-e. Powodem było niepoprawne budowanie adresów url (https://github.com/PayU/plugin_prestashop/commit/96f6efcdf1afa776407ce8e6e36888fc2db22582)

Mam obecnie najnowszą wersję payU i znowu błąd się pojawia https://zdrove.eu/module/payu/success?id=74-610bdaec267389.63182928

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...