Jump to content

Limba Romana 1 4 0 9


Recommended Posts

Interfata front office complet tradusa in romana cu diacritice.
restul mai in romana, mai in engleza, are si cateva module traduse in romana.
Per total este o traducere mai actualizata dar nu perfecta.
Am inclus si cateva fisiere care trebuie puse in mails. Atentie cand urcati fisierele mails, urcati numai ce nu exista deja in mails.

PS: de preferat sa faceti o copie la traducerea deja existenta, in caz ca nu va place asta sa nu ma injurati :)

ro.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poate cineva sa ma ajute cu traducerea in Romana pentru partea de sus ( Tool )... la Panoul de administrare..?!!
Nu stiu cum m-am jucat cu limbile, si acum in panoul de administrare am tradus in Romana...partea de sus in Franceza...si cateva cuvinte in engleza...

e cam aiurea...Va multumesc frumos pentru ajutor..!!

Link to comment
Share on other sites

Sal...am incarcat toate fisierele cu traducere in romana pe care le-am gasit pe net .. insa nici una nu mi-a tradus si partea de tool .. din panoul de administrare...apare tot in franceza..!!

daca ai traducerea in romana care sa aibe inclus si tools-ul din panoul de administrare te rog mult de tot daca poti sa mi-o trimitzi si mie..

Mersi mult de tot..!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nu recomand traducerea.
Jumatate din cuvintele care ar trebui sa fie cu diacritice nu le au pe toate, gen "incarcă", şi nu ştiu daca e de la mine problema, dar şţŢ imi apar cu font diferit, a trebuit sa intru in traduceri si sa fac search/replace pe diacritice deoarece se observa diferenta intre litere in FO.

O alta problema e gramatica, "crează" e conjugarea populara a verbului "a crede", iar forma corecta pentru verbul "a crea" la imperativ pers. II sg. e "creează".

Link to comment
Share on other sites

o sa modific, creeaza...cat despre mai sunt scapari cu i in loc de î , eu am incercat sa le modific pe toate dar se pare ca mai sunt scapari.
Diferenta de font nu este de la traducere cat de la tine.

Aplica si u pentru romanian translation moderator . Cand ai timp mai verifici cate un modul 2. Numai asa dam inainte.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...