Jump to content

Help !!! Μέθοδος πληρωμής με αντικαταβολή αλλά με ανώτερο όριο χρέωσης π.χ τα 150€ πως


Messolongi

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω να βάλω το site στο skroutz.gr. Μου ζήτησαν να ενεργοποιήσω την αντικαταβολή ή το paypal. Για να τελειώνω όμως ενεργοποίησα την αντικαταβολή. Θέλω όμως να έχω ανώτερο όριο τα 150€ για κάθε παραγγελία με αντικατάβολή & μια επιπλέον χρέωση 5-6€ για τα κόμιστρα.
Αγόρασα επίσης & το module του skroutz για extact των xml feeds για το skroutz.

Πως γίνεται? Υπάρχει τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω να βάλω το site στο skroutz.gr. Μου ζήτησαν να ενεργοποιήσω την αντικαταβολή ή το paypal. Για να τελειώνω όμως ενεργοποίησα την αντικαταβολή. Θέλω όμως να έχω ανώτερο όριο τα 150€ για κάθε παραγγελία με αντικατάβολή & μια επιπλέον χρέωση 5-6€ για τα κόμιστρα.
Αγόρασα επίσης & το module του skroutz για extact των xml feeds για το skroutz.

Πως γίνεται? Υπάρχει τρόπος?


δεν νομίζω οτι υπάρχει κάτι τέτοιο, αλλά γιατί θέλεις μέχρι 150 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι η ασφαλεια & η υγεία των συναλλαγών μου με πελάτες. Για σκέψου, στέλνεις 3-4 διαφορετικά προϊόντα σε αντίστοιχους πελάτες αυτοί δεν παραλαμβάνουν τελικά & συ πληρώνεις τη "νύφη" για έναν ή για όλους από την επιστροφή των αγαθών. Γι' αυτό θέλω να αποφύγω την διαδικασία αυτή ή να τους παραπέμψω στην πληρωμή με κάρτα...
Καμμια άλλη ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι η ασφαλεια & η υγεία των συναλλαγών μου με πελάτες. Για σκέψου, στέλνεις 3-4 διαφορετικά προϊόντα σε αντίστοιχους πελάτες αυτοί δεν παραλαμβάνουν τελικά & συ πληρώνεις τη "νύφη" για έναν ή για όλους από την επιστροφή των αγαθών. Γι' αυτό θέλω να αποφύγω την διαδικασία αυτή ή να τους παραπέμψω στην πληρωμή με κάρτα...
Καμμια άλλη ιδέα???


από δική μου εμπειρία,μην το κανείς αυτό,η αντικαταβολή είναι που δουλεύει πλέων στην ελλαδα κατά 99% και αυτό που αναφέρεις δεν μου έχει συμβεί ποτέ ,να σκεφτείς με αντικαταβολές 1500 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι η ασφαλεια & η υγεία των συναλλαγών μου με πελάτες. Για σκέψου, στέλνεις 3-4 διαφορετικά προϊόντα σε αντίστοιχους πελάτες αυτοί δεν παραλαμβάνουν τελικά & συ πληρώνεις τη "νύφη" για έναν ή για όλους από την επιστροφή των αγαθών. Γι' αυτό θέλω να αποφύγω την διαδικασία αυτή ή να τους παραπέμψω στην πληρωμή με κάρτα...
Καμμια άλλη ιδέα???


από δική μου εμπειρία,μην το κανείς αυτό,η αντικαταβολή είναι που δουλεύει πλέων στην ελλαδα κατά 99% και αυτό που αναφέρεις δεν μου έχει συμβεί ποτέ ,να σκεφτείς με αντικαταβολές 1500 ευρώ.



O.k As32 σ' ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Με κατατόπισες απόλυτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Δυστυχώς εμένα μου έχει συμβεί αρκετές φορές και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια λύση για αυτό το φαινόμενο...

 

Απορώ γιατί σου συμβαίνει,δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα, απλά ζήτα προκαταβολή με καταθέσει τράπεζας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...