Jump to content

1.7 Modyfikacja ścieżki zakupowej


pierzo

Recommended Posts

Używam presty 1.7.3.3  i nie podoba mi się jak działa ścieżka zakupu w drugim punkcie.
 
Chciałbym żeby klient miał już na samym początku pole wyboru czy chce paragon czy fakturę (może być pole typu radio).
 
Przy wyborze paragon klient widzi tylko pola standardowe do wypełnienia - adres + telefon i tyle, klika dalej i przechodzi dalej.
 
Natomiast przy  fakturze:
1. wypełnia pola adres + telefon 
2. następnie ma checkbox "taki sam adres do faktury" - domyślnie zahaczony
2a - po odhaczeniu pokazują się odpowiednie pola i jeszcze raz musi podać dane adres (telefonu nie musie podawać) 
3. dopiero pod spodem opcjonalne pola NIP i nazwa firmy ( opcjonalne dlatego że klienci często chcą dostać fakturę imienną, jak nie wypełnią pola nip i nazwa to puszcza ich dalej)
3a. - pole NIP to powinno być nowe pole (nowy wpis do bazy danych), to nie może być numer_vat ani DNI bo to nie to samo!
 
W zamówieniach Admin powinien widzieć jaki rodzaj dokumentu sprzedaży wybrał klient.
Czy istnieje jakiś moduł który ma funkcjonalność opisaną powyżej? 
Albo może ktoś wie jak zrobić taką modyfikację?
Nie mam zupełnie pojęcia dlaczego nawet po wyłączeniu w adminie fakturowania, system uparcie chce wystawić klientowi fakturę (jest ten checkbox pod formularzem).
Całe to fakturowanie chciałbym mieć całkowicie wyłączone, fakturowanie będzie zewnętrzenie poza prestą. 
 
W tej chwili po modyfikacjach mam to zrobione tak że, mam dodany checkbox pod formularzem "czy wystawić fakturę" jak klient zahaczy to pokazuje mu się pole typu textarea "dane do faktury" (ukryte js) i klient wypełnia.
Oczywiście ten defaultowy checkbox z pytaniem o taki sam adres do faktury jest cały czas zahaczony i ukryty w css bo inaczej nie puści dalej.
Oczywiście w podsumowaniu zamówienia wyskakują dwa okienka "adres dostawy" i "adres do faktury" z identyczną zawartością (to drugie ukrywam żeby nie było zamieszania).
 
Wychodzi na to że klient podaje te dane ale admin sklepu tak do końca nie wie czy on chce paragon czy fakturę bo widzi dwa takie same pola  w potwierdzeniu
Dopiero jak zobaczy że w tych danych ktoś poda nip to stwierdza że tak, pewnie faktura.
A co jeżeli klient nipu nie poda bo chce fakturę imienną? Wtedy admin zupełnie nie będzie świadomy.
 
Całą ta presta chce być kombajnem do wszystkiego a w 1.7 wszystko jest zrobione po łebkach.
Edited by pierzo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...